malowanie omegi b r96 sedan

Wszystko co dotyczy nadwozia, konserwacja oraz szeroko pojęte prace blacharskie

Re: malowanie omegi b r96 sedan

Postprzez Kozik 23 cze 2009, o 08:25

jaggi ale ja ci napisalem ze sa ludzie ktorzy za 3000zł spierdola ci tak samo jak za 1500zł a czasem nawet bardziej. Ja rozumiem ze tam komora profi i w ogole :lol: jak kto lubi i kto co woli, ale na serio wyliczenia tego ziomka sa troche przesadzone, jeszcze fajki,zdzierajace sie podeszwy...mi chodzilo tylko o to ze za 150zł znajde kogos kto mi pomaluje element, np zderzak
Tu krytyka wytyka błędy, a muzyka zamyka gęby, logika nie tyka tępych, a panika dotyka spiętych
Kozik
OFF-TOP Master

Twoja Omega: x25dt 2000` kombi

Postprzez jaggi 23 cze 2009, o 08:53

Kozik napisał(a):jaggi ale ja ci napisalem ze sa ludzie ktorzy za 3000zł spierdola ci tak samo jak za 1500zł a czasem nawet bardziej

ok. masz rację.
Kozik napisał(a):rozumiem ze tam komora profi i w ogole :lol:

śmiej się. pewnie lepiej malować w kurzu a najlepiej na podwórku itp.
chodziło mi o to, że jak ktoś ma pojęcie i warunki to za psi grosz tego nie zrobi. a na wyliczeniach się nie znam bo to nie moja profesja :lol:
wódka jest dla mądrych ludzi.... i piwo...... a nie dla baranów....
jaggi
Morderator

Twoja Omega: Biała Dama C30Se 95'caravan

Postprzez Bazyl 23 cze 2009, o 14:08

Brayan napisał(a):No ale co tam...coś dla przykładu bo o cenach widzę też mizerne pojecie..

No dobrze - dyskusji nie ma , bo skoro Ty Profix czy tą drugą kupę gnoju uważasz za lakier - to ja więcej pytań ani odpowiedzi nie mam.

Druga sprawa - jeśli Ty zderzak pokrywasz setką bazy - to ja przepraszam nie wiedziałem, że mam do czynienia z perfekcyjnym lakiernikiem z doskonałym sprzętem i umiejętnościami.

A tak po prawdzie to wejdź na forum lakierników (głównie garażowców, choć nie tylko) i napisz to co powyżej napisałeś to Cię śmiechem zabiją.
Podam Ci nawet link:

http://lakierowanko.info/index.php?sid= ... 294d305b42

Poczytaj sobie trochę (bo warto) i pośmiej się z "partaczy" i tych którzy 300 ml bazy walą na maskę od omegi i udowodnij im , że Ty jesteś doskonały i zużyjesz tylko połowę farby.
Tylko nie pisz tutaj więcej a raczej tam - da więcej śmiechu.
Bazyl

Postprzez Brayan 23 cze 2009, o 14:26

Bazyl po co chłopie jadem plujesz ? Udowodniłem ci że można materiały kupić taniej ? Co z tego że to gówno ? Właśnie takim gównem mu pomalują za te 1500.
Napisałem też ze lakiernikiem nie jestem, maluje tak jak się nauczyłem sam i przetrenowałem chyba wszystkie błędy jakie można popełniać. Ale to nie znaczy,że się nie da.
Druga sprawa - jeśli Ty zderzak pokrywasz setką bazy - to ja przepraszam nie wiedziałem, że mam do czynienia z perfekcyjnym lakiernikiem z doskonałym sprzętem i umiejętnościami.

Jeszcze raz napisze ... setka bazy w systemie Standoxa (taki używam bo mam blisko do mieszalni i ceny w porządku trochę więcej niż 25 pl/setkę) daje 2 setki farby, 50ml utwardzacza i 50-60 rozpuszczalnika. Jeśli dla lakiernika to za mało na pomalowanie zderzaka bez zmiany lakieru...bez komentarza.
Piszesz ze maskę pomalujesz 3 setkami ale na zderzak ci setka mało ?? Coś chyba z rachunkami nie bardzo... 3 setki to dużo na maskę (oczywiście w tym systemie jakiego ja używałem) bo to 0,6 litra
Naczytałeś się jakiś bzdur na kolejnym super forum i wyskakujesz tu z jakiś głupotami bo chyba sam nie bardzo rozumiesz co tam ludzie piszą

W życiu pistoletu w reku nie trzymałeś ale będziesz nas uczył jak się maluje.Człowieku ty piszesz jak się powinno malować a nie jak malują. To są dwie różne sprawy. Połowa z tych cwaniaków na tym forum będzie ci cuda niewidy opowiadać a jak wstawisz do nich auto to odjebią ci taką samą tandetę jak wszyscy tylko skasują jak za ideał.
oczytaj sobie trochę (bo warto) i pośmiej się z "partaczy" i tych którzy 300 ml bazy walą na maskę od omegi i udowodnij im , że Ty jesteś doskonały i zużyjesz tylko połowę farby.

A gdzie ja kogoś od partaczy wyzwałem? Poczytaj jeszcze raz...napisałem że można
Ci lakiernicy co pracują na super serwisach robią w domu robotę na swój rachunek i dobrze wiedza jak się robi żeby klient był zadowolony i pieniądze w kieszeni. Popytaj tych fachowców jakich podkładów używają a potem odwiedź ich w garażu to zobaczysz podkłady do konstrukcji stalowych za 25 pln/l + utwardzacz. Popytaj czy któryś używał podkładu izolującego... na pewno ci odpowiedzą...bo pewnie 95 nie będzie widziała o czym piszesz.

Jak nie dotarło do ciebie że nie masz racji to .....trudno.
Brayan

Twoja Omega: Signum Z20NET'03

Postprzez Bazyl 23 cze 2009, o 14:55

Brayan napisał(a):setka bazy w systemie Standoxa (taki używam bo mam blisko do mieszalni i ceny w porządku trochę więcej niż 25 pl/setkę) daje 2 setki farby, 50ml utwardzacza i 50-60 rozpuszczalnika. Jeśli dla lakiernika to za mało na pomalowanie zderzaka bez zmiany lakieru...bez komentarza.

jeżeli Ty liczysz ilość lakieru potrzebnego do wylakierowania elementu już po jego rozcieńczeniu :lol: - to w ogóle już nie mamy o czym pisać.Jesteś lew i tyle.Wystarczy pisaniny.
Bazyl

Postprzez Brayan 23 cze 2009, o 18:48

Jesteś lew i tyle.

Nie bardzo rozumiem co tam chciałes napisać ale nie wazne...
Jeśli dla ciebie tak wazne jest ...
jeżeli Ty liczysz ilość lakieru potrzebnego do wylakierowania elementu już po jego rozcieńczeniu - to w ogóle już nie mamy o czym pisać.
:-|
Ja nigdzie nie napisałem że jestem zawodowcem i ze "licze" materiał tak jak "szpec" z forum od którego podąłes nam linka. Nauczyłem sie sam i licze tak jak mi pasuje. Zresztą jeśłi ktoś liczy inaczej ... hmmm cokolwiek to dziwne bo rózne firmy maja rózne proporcje mieszania...wiec warto wiedziec czy z setki wyjdzie nam 2 czy może 1,5. No nic ja tam sie nie znam ale ty napewno tak... do tego co napisałes dodawac nic nie trzeba. Teraz bardzo chętnie zobacze cos co pomalowałeś... . Jest do tego dział odpowiedni...poszukasz to znajdziesz.
Brayan

Postprzez Kozik 23 cze 2009, o 20:08

Brayan po co w ogóle dyskutujesz? Skoro ktoś ci mówi że jest inaczej niż mówisz tzn że tak na prawde malujesz a nie wiesz jak :lol: nienawidze jak ktoś wpiera ze cos jest niemozliwe skoro ja wiem ze jest. Przyklad: moja oma TD- wymiana rozrządu w pewnym warsztacie 1800zł, wymiana rozrządu u mechanika w garażu pracującego w tym wartszacie 1200zł. Co nie da sie mniej niż wartsztacie? Robi ten sam gosciu, prawdopodobnie tymi samymi narzedziami ktore zajebal kiedys z wartsztatu :lol: tak samo Kalapan pomaluje ci element za 150zł a w wartsztacie w którym pracuje bedziesz miał za 300 :-) i chuj ze nie ma komory, bo wlasnie za takie bzdury sie placi te 300zł za element a sa ludzie ktorzy potrafią w garazu zrobic dobra robote
Tu krytyka wytyka błędy, a muzyka zamyka gęby, logika nie tyka tępych, a panika dotyka spiętych
Kozik
OFF-TOP Master

Postprzez Brayan 23 cze 2009, o 20:12

Może i racja ... Dlatego napisałem, że sie nie znam. Mamy temat o malowaniu rozpoczety przez Kalapana no to... mozna zwsze cos mądrego dopisac
Brayan

Postprzez JOFFA 23 cze 2009, o 20:19

BAZYL TY KALAPANIE JADEN. :lol:
wypadki drogowe powstają dlatego, że dzisiejsi ludzie jeżdżą po wczorajszych drogach jutrzejszymi samochodami
JOFFA

Twoja Omega: X20XEV 98r. TRUMNOWÓZ

Postprzez Michal 23 cze 2009, o 20:36

Bazyl300 ml farby na maskę to może powiedz mi ile na całą omę potrzeba według tego twojego forum?
X30XE
Michal

Twoja Omega: B X25XEI, B fl X30XE

Postprzez Bazyl 23 cze 2009, o 21:10

Michal232323 napisał(a):Bazyl300 ml farby na maskę to może powiedz mi ile na całą omę potrzeba według tego twojego forum?

Wszystko zależy od tego kto lakieruje, czym lakieruje i w jakich warunkach lakieruje.Więc nie da się tego jednoznacznie określić.
Dobry lakiernik z dobrym sprzętem i w kabinie będzie miał 200 ml lakieru na maskę do omegi ot tak na styk.Jak jest naprawdę dobry to mu starczy (na dodatek zależy jakim kolorem będzie jechał, bo srebra to mu nigdy nie starczy).Ale myślący garażowiec jadący na średnim sprzęcie nie będzie się z dwoma setkami lakieru na maskę omegi porywał.Oczywiście chłopcy , którzy po kątach auta malują (nie mylić z lakierowaniem) to porwą się i ze 150 ml na maskę omegi.

Kozik napisał(a):Przyklad: moja oma TD- wymiana rozrządu w pewnym warsztacie 1800zł, wymiana rozrządu u mechanika w garażu pracującego w tym wartszacie 1200zł.

Nie porównuj kręcenia śrub z lakierowaniem auta - to dwa różne światy.

Jak widzę to już ze mnie Kalapana robią - jeszcze nie tak dawno temu byłem BG - ciekawe kim będę za 3 dni :lol:
Ostatnio edytowano 23 cze 2009, o 21:12 przez Bazyl, łącznie edytowano 1 raz
Bazyl

Postprzez JOFFA 23 cze 2009, o 21:12

Hmmm gada jak KALAPAN ,ale z drugiej strony ten silnik w opisie :-|
wypadki drogowe powstają dlatego, że dzisiejsi ludzie jeżdżą po wczorajszych drogach jutrzejszymi samochodami
JOFFA

Twoja Omega: X20XEV 98r. TRUMNOWÓZ

Postprzez Kozik 23 cze 2009, o 21:20

Bazyl podalem ci tylko przyklad, mam isc do lakiernika zapytac o cene a potem do jego pracownika ktory zrobi to w garazu zapytac o to samo? ;/ nie przesadzaj, skoro ktoś ci pisze ze da sie zrobic to czy tamto to nie pierdol ze sie nie da bo sie tylko osmieszasz. Ja tylko spekuluje ale jesli ktos tutaj cos zrobil to niemow ze tego nie zrobil :-?
Kozik
OFF-TOP Master

Postprzez Bazyl 23 cze 2009, o 21:34

Kozik napisał(a):nie przesadzaj, skoro ktoś ci pisze ze da sie zrobic to czy tamto to nie pierdol ze sie nie da bo sie tylko osmieszasz. Ja tylko spekuluje ale jesli ktos tutaj cos zrobil to niemow ze tego nie zrobil

Teraz to już się tylko czepiasz - przecież sam ci napisałem:

Bazyl napisał(a):Oczywiście chłopcy , którzy po kątach auta malują (nie mylić z lakierowaniem) to porwą się i ze 150 ml na maskę omegi.

Dać to się wszystko da - nawet gówno w warkoczyk zapleść.Mi już raz kiedyś tam jeden magik właśnie tak starą omę A zmalował.Osobiście dziękuję za taką usługę - wolę teraz wałkiem samemu zrobić i wypolerować - ten sam efekt.
Bazyl

Postprzez Michal 24 cze 2009, o 20:11

Bazyl napisał(a):Nie porównuj kręcenia śrub z lakierowaniem auta - to dwa różne światy.

A to niby dlaczego? są goście co za mniejsze pieniądze pomalują ci lepiej furę jak ci co wezmą więcej
Bazyl napisał(a):wolę teraz wałkiem samemu zrobić i wypolerować - ten sam efekt.

Teraz to chyba nie wiesz co pleciesz,chyba jeszcze nie szlifowałeś samochodu malowanego wałkiem :-P
X30XE
Michal

Twoja Omega: B X25XEI, B fl X30XE

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nadwozie