malowanie omegi b r96 sedan

Wszystko co dotyczy nadwozia, konserwacja oraz szeroko pojęte prace blacharskie

malowanie omegi b r96 sedan

Postprzez karino 19 cze 2009, o 10:51

witajcie koledzy. mam takie zapytanie. mam omege b w sedanie r96. zaczeła mi kwitnac na tylnich drzwiach(obie strony i nadkola równiez na tyle. do tego mam klape porysowana od anteny cb i pekniety lakier na spojlerze tylnim. do tego przydało by sie pomalowac jeszcze progi z obydwu stron sa plastikowe ale porysowane od kraweznikow krzaków itp. i mam do was pytanie. chce pomalowac odrazu całe auto gdyz ten kolor co mam jest troche ponury a obawiam sie ze lakieru odpowiedniego nie dobiore bo auto ma swoje lata lakierwyblakniety od słonica. czy malujac samochod na inny kolor np srebrny a w dowodzie mam napisane ze jest szary to co musze pozniej zrobic? zgłaszac musze to?
karino

Re: malowanie omegi b r96 sedan

Postprzez JEMI 19 cze 2009, o 12:55

a gdzie w dowodzie masz kolor napisany ???
juz dawno nie ma koloru w dowodzie baardzo dawno
nie mow ze masz jeszcze stary pomaranczowy dowod ???
jesli tak to i tak czeka cie wymiana na nowy a tam nie ma juz koloru
nie puszczone bąki unoszą się do mózgu stąd biorą sie posrane pomysły
JEMI
JeremiasZ

Twoja Omega: ASTERKA Gx2 Z18XE i X18XE1

Postprzez Bazyl 19 cze 2009, o 16:37

karino napisał(a):chce pomalowac odrazu całe auto gdyz ten kolor co mam jest troche ponury

Będziesz dopiero ponury jak ci lakiernik rachunek wystawi - malowanie całego parcha jest tylko wtedy opłacalne jak technicznie samochód jest jak żyleta.W innym przypadku goń starego capa i te pieniądze co w lakiernika włożysz - lepiej dołożyć do innego auta.I jeszcze ze zmianą koloru :lol: gadałeś już z lakiernikiem o cenie?
Bazyl

Postprzez JEMI 19 cze 2009, o 17:48

no to juz inna historia
nie puszczone bąki unoszą się do mózgu stąd biorą sie posrane pomysły
JEMI
JeremiasZ

Twoja Omega: ASTERKA Gx2 Z18XE i X18XE1

Postprzez karino 19 cze 2009, o 19:55

rozmawiałem juz. 800zł pomalowanie 2xdrzwi 2xnadkola. tylnia klapa ze spojlerem i przedni zderzak. całosc to 1500zł cena zawiera lakier i robocizne, bardzo dobrze maluja malowałem juz nie jedno auto tam.
szkoda mi sprzedawac omci bo przywiazałem sie do niej samochod zostawiam dla siebie na najblizsze lata bo i tak marne pieniadze bym wział za ten rocznik a niechche zaniedbywac jej. mam drugie auto volvo s60 wiec mam czym jezdzic.
karino

Postprzez Bazyl 20 cze 2009, o 20:51

To ja ci napiszę tylko tyle - normalny lakiernik bierze minimum 4000 zł z całe auto, oczywiście z lakierem.
Jeżeli masz idiotę (bo normalnym nazwać nie można kogoś kto całe auto lakieruje za 1500 zł) - to co się jeszcze czaisz i pytasz czy warto tylko kawałek lakierować czy całe ?To chyba logiczne co zrobić.
Bazyl

Postprzez Brayan 22 cze 2009, o 07:50

4000 zł

Za tyle to renowacje robią...Cena 1500 faktycznie trochę niska ale chłopaki pojada po elementach zewnętrznych nawet drzwi nie będą rozbierać i pewnie dlatego.
Brayan

Twoja Omega: Signum Z20NET'03

Postprzez Bazyl 22 cze 2009, o 21:05

Brayan napisał(a):Za tyle to renowacje robią

Nie wiem co rozumiesz pod pojęciem renowacji, dla mnie lakierowanie całego samochodu jest lakierowaniem całego samochodu i tyle.Za lakierownie elementu krzyczą sobie od 300 zł więc lakierowanie całego auta za 1500 zł to bzdura.Wystarczy sobie policzyć sam materiał - na całą omegę pójdzie lekko 2,5 do 3 litrow lakieru (bazy) do tego tyle samo bezbarwnego, więc tu już masz koszt około 1000 zł z rozpuszczalnikami .Doliczając do tego koszt podkładów (bo w końcu parchy są zazwyczaj z lekka przyrdzewiałe) bo zawsze trochę pójdzie, do tego papiery ścierne, pasty polerskie i inny szajs to wnet masz z 1200 zł.Więc jak - lakiernik lakieruje całe auto za 300 zł???
Nie róbcie sobie pany jaj :lol: :lol: :lol:
W garażu u Freda czy Huberta nikt nie wylakieruje auta za 2500 zł z materiałem , a co dopiero u lakiernika.
Bazyl

Postprzez Kozik 22 cze 2009, o 21:55

jesli ktos bierze 300 za element to raczej za 1500 ci nie malnie auta ale sa tacy co biora np 150zł malujac tylko od zewnatrz itp wiec 1500zł za auto u byle jakiego lakiernika to cena osiagalna
Tu krytyka wytyka błędy, a muzyka zamyka gęby, logika nie tyka tępych, a panika dotyka spiętych
Kozik
OFF-TOP Master

Twoja Omega: x25dt 2000` kombi

Postprzez Bazyl 22 cze 2009, o 22:02

Kozik napisał(a):wiec 1500zł za auto u byle jakiego lakiernika to cena osiagalna

Z materiałem czy bez??
Bazyl

Postprzez Kozik 22 cze 2009, o 22:11

no przeciez oczywiste ze nie przynosisz swoich puszek ;/ lepiej dac 1500zł koledze z garazu niz 3000zł paprochowi z lakierni a final jest taki sam, czyli moze byc. Wiem ze u mnie sa ludzie ktorzy maluja za 150zł, na samochodzie.
Tu krytyka wytyka błędy, a muzyka zamyka gęby, logika nie tyka tępych, a panika dotyka spiętych
Kozik
OFF-TOP Master

Postprzez Bazyl 22 cze 2009, o 22:31

Kozik napisał(a):Wiem ze u mnie sa ludzie ktorzy maluja za 150zł, na samochodzie.

Element elementowi nierówny - ale policzmy:

1.Maska - potrzeba do 300ml bazy - koszt (od 22 do 25 zł/100ml) - średnio 23 zł =69zł
- 300 ml bezbarwnego - koszt choćby nawet gorszego novola = 24 zł
- rozcieńczalnik akrylowy - 300ml do bazy +150 do bezbarwnego = 10zł
- choćby trochę podkładu - najgorszego tak za 10 zł
- choćby troszeczkę pasty polerskiej (bo u garażowicza się bez tego nie obędzie) = 5 zł

Razem: 118zł

Nie liczę już papierów ściernych , prądu do sprężarki, oświetlenia , suszenia itd.

Tak więc za ile on maluje element (bo lakierowaniem to trudno nazwać)?

ZA 32 zł????

Bzdury to możecie opowiadać dzieciom.
Bazyl

Postprzez Kozik 22 cze 2009, o 22:44

a wziales pod uwage tych ktorzy pracuja w warsztatach i nie rozliczaja sie z jakichs past,krazkow i innych pierdol? Zabierze do domu, pomaluje tobie i zaplaci tylko za baze 69 zł 8-) zreszta co ja bede tlumaczyl ze jest jak jest. Wesołych swiat
Kozik
OFF-TOP Master

Postprzez jaggi 22 cze 2009, o 23:05

Kozik napisał(a):Zabierze do domu, pomaluje tobie i zaplaci tylko za baze 69 zł 8-) zreszta co ja bede tlumaczyl ze jest jak jest.

to ja ci powiem Kozik, ze takich jebanych partaczy to tylko pałą przez łeb lać trzeba
i w życiu bym takiemu gamoniowi auta do lakierowania nie dał, bo pomimo szczerych chęci i umiejętności to pewnych klimatów nie przeskoczysz.
chocby komora do lakierowania musi być w miarę profi itd.
no ale jak się robi na odjeb za parę zł to czemu nie tylko, że oma ma to do siebie,że ci na wiosnę zakwitnie jak kwiaty.
i w dupie mam taką robotę bo sam to sprayem jebnę i będzie to samo.(bo też zakwitnie)
niestety dobra robota musi kosztować.
wódka jest dla mądrych ludzi.... i piwo...... a nie dla baranów....
jaggi
Morderator

Twoja Omega: Biała Dama C30Se 95'caravan

Postprzez Brayan 23 cze 2009, o 07:30

Bzdury to możecie opowiadać dzieciom.

Sam piszesz bzdury chłopie
jeśli uważasz ze lakiernik na maskę połozy ci 3 setki bazy to ...Oki dalej możesz w to wierzyć.
No nie ważne w co tam wierzycie i u kogo robicie.
Ja jestem w stanie załatwić sobie malowanie całego auta (bez zmiany koloru) za 1000 pl+ materiał około 500-600 pln.

Jeśli takie straszne pieniądze kosztuje to malowanie to jakim cudem koleś zmieni kolor za 1500 pln ??
Z prostej przyczyny .. bo za puchę bazy (nie dobieranej i mieszanej) tylko dobranej po numerze kupi za 50-60 pln z tego wychodzi mu 2 litry farby do malowania.Większa zmianę koloru załatwi podkładem w kolorze zbliżonym do bazy.
3 setki bazy na maskę? Ja osobiście pokrywam zderzak 1 setką (nierówny element-połowa bazy w powietrze) a lakiernikiem nie jestem. Wiem jakie cuda potrafią robić ludzie którzy malują w tzw szopach.

No ale co tam...coś dla przykładu bo o cenach widzę też mizerne pojecie..
http://www.allegro.pl/item669616157_wys ... y_ppg.html
http://www.allegro.pl/item667299470_pro ... akryl.html
Tu Bazyl masz te twoje 22-25pln za setkę a ja wiem że są tańsze bo kupowane na lewo od hurtowników przedstawicieli itp itd
No dobra dalsza dyskusja należny do was...ja jeszcze raz powtórzę że cena ciut za małą jak na zmianę lakieru. Przejmować się czym nie ma..jak zacznie odpadać za pół roku to kolega pojedzie na poprawkę
Brayan

Twoja Omega: Signum Z20NET'03

Następna strona

Powrót do Nadwozie