Regulacja Xenonów

Wszystko co dotyczy nadwozia, konserwacja oraz szeroko pojęte prace blacharskie

Regulacja Xenonów

Postprzez omegowicz 9 cze 2008, o 10:37

Witam mam problem z regulacją l;amp xenonowych. klosz jest nowy kupiony, silniczek założony, ale światło świeci za nisko.. Próbowałem przekręcić tylmi śróbkomi z przodu(imbus) ale światło się nie przestawia... więc moje pytanie: Jak ustawić światło??
Zgóry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam
omegowicz

Postprzez bc30se 9 cze 2008, o 13:44

musi pójść do góry, źle jest złożony
bc30se

Postprzez omegowicz 9 cze 2008, o 13:51

bc30se napisał(a):musi pójść do góry, źle jest złożony

ale co masz na myśli? chodzi ci o źle założony silniczek czy co?
omegowicz

Postprzez mgyz 9 cze 2008, o 16:51

odblysnik wyskoczyl z zaczepow
_____
mgyz
mgyz
Administrator

Twoja Omega: e39 M54B30 kombi '03

Postprzez ŁYSY 9 cze 2008, o 17:10

Najlepiej napisz co robiles od poczatku z tymi lampami, jesli wymieniales klosz to prawdopodobnie wypiety masz zatrzask. lub jest ulamany, mogles zle wpiac silniczek ale wtdy swiecic powinna wysoko, regulacje nachylenia robisz zewnetrzna sruba, wewnetrzna ustawiasz zbieznosc lamp i tego lepiej bym nie dotykal jak nie masz pojecia bo bedziesz swiecil po bokach a nie na droge..
To punish and enslave...
ŁYSY
Administrator systemowy

Postprzez omegowicz 9 cze 2008, o 18:52

no więc tak: kupiłem nowy reflektor przełożyłem do niego żarówki i przetwornice. założyłem stary silniczek od regulacji wysokości. wszystko poskładałem, założyłem do samochodu odpalam lampy no i ta lampa którą zakładałem nową świeci kompletnie w ziemię. kiedy kręciłem tym imbusem kompletnie nic się nie zmieniało
omegowicz

Postprzez ŁYSY 9 cze 2008, o 19:33

Czyli prawdopodobnie jest wypiety zatrzask, mozesz to sprawdzic na zlozonym reflektorze z zamontowanym silniczkiem wkladajac reke przez otwor wymiany zarowki swiatel drogowych (dlugich) jesli bedziesz w stanie poruszac wnetrzem gora dol w duzym zakresie to masz wypiete wnetrze z zatrzaskow (jesli reflektor jest fabrycznie nowy) jesli to uzywka to jeszcze pozostaje polamany uchwyt, a lamac sie potrafia nawet jak wpadniesz w duza dziure przy znacznej predkosci.

Obrazek
To punish and enslave...
ŁYSY
Administrator systemowy

Postprzez omegowicz 10 cze 2008, o 16:45

no więc tak: zdjąłem tą gumę ale lampa nie lata mocno, najwyżej wychylenie dochodzi do 2 lub 3 mm więc prawie wogóle. kręcąc imbusem czuć delikatny opór w obie strony ale wysokość się nie zmienia ani w jedną ani w drugą stronę...
omegowicz

Postprzez Brayan 10 cze 2008, o 19:10

omegowicz napisał(a):najwyżej wychylenie dochodzi do 2 lub 3 mm więc prawie wogóle.

Odbłyśnik z zamontowanym silniczkiem nie ma prawa miec luzu !!

2-3 mm to nie jest
omegowicz napisał(a): prawie wogóle.
Brayan

Twoja Omega: X30XE+LPG'95/C30SE'91/C30LE'87

Postprzez omegowicz 10 cze 2008, o 20:24

więc jaka jest diagnoza?? co możecie poradzić??
omegowicz

Postprzez mgyz 10 cze 2008, o 22:01

wg. mnie jakby odblysnik wyskoczyl z zatrzaskow to lataloby dobry 1cm. Z drugiej strony tak jak Brayan mowi
Brayan napisał(a):Odbłyśnik z zamontowanym silniczkiem nie ma prawa miec luzu

omegowicz, jestes pewien, ze zalozyles silnik dobrze? ta koncowka kulowa musi wejsc na gniazdo w uchwycie od odblysnika a nie sie na nim tylko opierac.
_____
mgyz
mgyz
Administrator

Twoja Omega: e39 M54B30 kombi '03

Postprzez STRONG_POWER 10 cze 2008, o 23:50

a miałeś stukniete auto z przodu?

bo u mnie było to samo, całe dnie bawiłem sie imbusami , silniczkami itd, z zamkniętymi oczami wykręcałem lampe :-P .
aż wkońcu stwierdziłem że do blacharza pojade i to pomogło, stuknął pare razy w odpowiedim miejscu i po sprawie
wiesz przy uderzeniu blacha sie preży...
STRONG_POWER

Twoja Omega: b 97r kombi 3.0 manual

Postprzez omegowicz 11 cze 2008, o 14:00

tak było udeżone. ale jest wszystko wyprostowane i dopasowane. chodzi tylko o to że mechanizm w reflektorze wogóle nie zmienia wysokości świecenia, ani w ggórę ani w dół...
omegowicz

Postprzez bc30se 11 cze 2008, o 14:20

jeśli jesteś pewny że wszystko dobrze złożyłeś to rozbierz reflektor i zobacz co się stało - nikt w nim nie siedzi żeby ci powiedzieć.

Jeśli jeśli jeszcze do tej pory nie sprawdziłeś tego co tu ci radzą - czyli źle założony silniczek itp to nie zawracaj DUPY TYLKO IDŹ TO ZOBACZ!!!!!!! :-x
bc30se

Re: Regulacja Xenonów

Postprzez Przemo1977kombi 11 kwi 2009, o 13:37

No i co poradziłeś sobie z tą regulacją?Jak? Bo mam to samo Lampa Depo
Przemo1977
Przemo1977kombi

Twoja Omega: 1999 , 2,0 16v - kombi

Powrót do Nadwozie