Regulacja drzwi przednich

Wszystko co dotyczy nadwozia, konserwacja oraz szeroko pojęte prace blacharskie

Regulacja drzwi przednich

Postprzez luas 15 lis 2007, o 09:33

Witam. Szukam i szukam .... nie znajduje i powoli zastanawia mnie czy jest możliwość. Mianowicie jak podregulować drzwi przednie. Chodzi mi o podniesienie drzwi w pozycji zamkniętej o dosłownie 2 mm w górę na zamku. Podczas powolnego przymykania drzwi L i P przednich można u mnie zaobserwować jak zamek niejako wprowadza drzwi tuż przed zatrzaśnięciem w klamrę drzwi od strony klamki do pozycji normalnej czyli 2 mm je podnosi. Sprawdzałem oczywiście organoleptycznie, że nie mam luzów na zawiasie jak i czopie zespalającym zawias.
Pozdrawiam i jestem ciekaw Waszych sugestii.
luas

Twoja Omega: 3.0 MV6 + 2.0 16V

Postprzez bc30se 15 lis 2007, o 12:45

opadły drzwi, trzeba zmienić sworznie.
bc30se

Postprzez ŁYSY 15 lis 2007, o 18:32

Mozesz miec delikatny luz ktorego nie wyczujesz - oczywiscie sprawdza sie w pozycji jak drzwi sa prawie zamkniete, ostatecznie wygiete moga byc przy zawiasie.
ŁYSY
Administrator systemowy

Postprzez kali777 17 lis 2007, o 00:25

Można spróbować obkręcić sworzeń w osi.
Pozdrawiam,
kali777

MV6 i nic innego !
kali777

Twoja Omega: 1997, X30XE, sedan

Postprzez luas 17 lis 2007, o 14:21

Skoro już mam dłubać do wymienię po prostu na nowe. Swoją drogą mam rozumieć, że nie mam co szukać ów cudownej śrubki, za pomocą której mogę sobie drzwi podnieść bądź opuścić. What a shame. Pracuję przy meblach i sytuacja "niemożności" regulacji drzwi wydaje mi się nienormalna. Ot takie zboczenie zawodowe ;)
gubię oil litrami
luas

Twoja Omega: 3.0 MV6 + 2.0 16V

Postprzez ŁYSY 17 lis 2007, o 15:24

Hehe a no nie ma magicznej srubki :lol:
ŁYSY
Administrator systemowy

Re: Regulacja drzwi przednich

Postprzez aJamaY 16 cze 2009, o 19:25

Mamy pytanie, bo wymieniłem sworzeń na nowy a drzwi nadal maja luz. Wygląda że zawias ma zbyt wyrobiony otwór.

Czy w zawiasie drzwi jest jakaś wymienialna tuleja ? Pytam bo niechce mi się sciągać drzwi aby to sprawdzić.

Ewentualnie macie jakieś patenty na naprawę oprócz wymiany sworznia ?
Pozdrawiam
aJamaY

Twoja Omega: 20NE CARAVAN 91' R.I.P 05.2014

Postprzez mgyz 16 cze 2009, o 19:41

ja se poradzilem jak w tym temacie http://www.opelomegaforum.pl/viewtopic.php?f=21&t=982
puszka piwa :mrgreen:
_____
mgyz
mgyz
Administrator

Twoja Omega: e39 M54B30 kombi '03

Postprzez morro 21 cze 2009, o 18:30

Ja robiłem rozwiązanie siłowe.
Mocno, punktowo młotek w górny zawias.

I po każdym uderzeniu sprawdzać czy efekt osiągnięty.

Ale to tylko na własną odpowiedzialność, jak się komuś coś stanie to nie do mnie :)
morro

Postprzez D4N3K 22 lip 2009, o 14:08

Podczepię się do tematu, zauważyłem że drzwi dostały przekosu. Niby nie przeszkadza ale u góry w samym rogu gdzie drzwi się stykają z uszczelką mogę śmiało palca wcisnąć i podczas deszczu zalewa drzwi. I teraz czy wystarczy wymienić czy może przymłotkować element który zaznaczyłem na zdjęciu? Mógłby mnie ktoś w łopatologiczny sposób przedstawić jak to się wymienia, czy trzeba wybijać czy jakoś wykręcać i co z tą "szpilką", też ją trza wyciągać?

Obrazek
D4N3K

Postprzez jaggi 22 lip 2009, o 16:41

wódka jest dla mądrych ludzi.... i piwo...... a nie dla baranów....
jaggi
Morderator

Twoja Omega: Biała Dama C30Se 95'caravan

Postprzez D4N3K 22 lip 2009, o 17:46

jaggi napisał(a):D4N3K szukajka się kłania:
viewtopic.php?f=21&t=1757&p=20724&hilit=sworzni#p20724

Opis znalazłem już po zamieszczeniu postu, ale jestem bardziej wzrokowcem, treść czytana rzadko do mnie trafia :cry:
D4N3K

Postprzez bc30se 25 lip 2009, o 08:39

stary, nie chce ciebie martwić ale Ci odgięło trochę ten górny zawias. To są elementy, które cholernie pracują... może nawet bardziej niż nam się wszystkim wydaje. W omegach może wygięcie takie jak u ciebie nie jest standardem, ale wyrobione otwory na sworznie to norma.

W golfie (przytaczam bo niedawno u siebie reanimowałem to gówno) zawias do drzwi kosztuje 60 zł, ale bynajmniej zrobili go odkręcanego od budy i drzwi. Więc go wyjąłem, zaspawałem otwór i przewierciłem na frezarce - idealny otwór i tym pozbyłem się luzu i stukania. W omedze tego nie zrobisz bo zawias jest do drzwi przyspawany to przecież nie będziesz go odcinał szlifierką, żeby reanimować. Ten sposób z zagniataniem zawiasu młotkiem może jest i niezły - nie próbowałem.

Co do twojego wygięcia - nie wiem czy ten zawias jest w końcu podgięty czy tak na zdjęciu wygląda bo sworzeń wykrzywiło. Jeśli zawias jest wygięty to drzwi idą na śmietnik, bo jak odegniesz to zaraz wróci z powrotem bo materiał jest tam po prostu wypracowany.

Jeśli to tylko podcięty sworzeń to zacznij od jego wymiany, kosztuje grosze, a później spróbuj sklepać zawias tak jak było proponowane, opis wymiany sworznia już masz w powyższym linku
bc30se

Postprzez JOFFA 25 lip 2009, o 22:10

zamiast klepac zawiasy proponował bym zagrzanie ich palnikiem ,a następnie schłodzenie.W efekcie może nawet byc niemożliwe włożenie swożnia ,więc rozwiertak i jazda.Co do opuszczonych drzwi to nie napierdalaj w zawias bo sobie krzywde jeszcze zrobisz .Uchyl drzwi a następnie chwyc u dołu i podszarpnij je do góry, jak za mocno to trochę sie na nich uwieś
wypadki drogowe powstają dlatego, że dzisiejsi ludzie jeżdżą po wczorajszych drogach jutrzejszymi samochodami
JOFFA

Twoja Omega: X20XEV 98r. TRUMNOWÓZ

Postprzez bc30se 27 lip 2009, o 22:49

sworzeń jest sprężysty i można go zabić w dużo mniejszy otwór.. więc może i można się pokusić o grzanie
bc30se

Następna strona

Powrót do Nadwozie