Pęknięte lusterko

Wszystko co dotyczy nadwozia, konserwacja oraz szeroko pojęte prace blacharskie

Pęknięte lusterko

Postprzez jopstons 5 lis 2007, o 21:31

Stało się. Jadę na trasie, obok żona z tyłu 3.5 roku syn w foteliku. Jadę za autobusem jakieś 50 metrów prędkość około 100 km/h. Ciemno godzina 20:00 a z przeciwka prawdopodobnie samochód marki Volvo jakiś jasny kolor. Krótko pisząc było to na lekkim łuku i chyba go lekko wyniosło i zahaczył o moje lusterko od strony kierowcy. Nagle huk! I wszystko jasne :-x Próbowałem się zatrzymać ale patrzę na lusterko wewnętrzne, że gość pojechał dalej :evil: Może pijany :-| Nie wiem. Zatrzymałem się jakiś kawałek dalej na stacji benzynowej. Lusterko się tak jakby złożyło trochę do szyby i pęknięte same szkło z lekkim zadrapaniem na plastiku. Lekko odpadł też kawałek rogu samego szkła, do takiego samoprzylepnego białego materiału. Teraz pytanie, czy jest możliwość wymienić jakoś same szkło lustra i jak w ogóle się to robi jeśli jest wykonalne. pozdrawiam sympatyków
jopstons

Postprzez puku 5 lis 2007, o 21:35

Pamiętam że jak w Voyagerze firmowym się stłukło to normlanie szklarz mi wstawił nowe tylko że już nie było podgrzewane :P
Pozdrawliaju :)
puku

Twoja Omega: Brak Omegi

Postprzez pheonix 5 lis 2007, o 21:45

W Omie A wyciaga sie sama tafle bez problemow i u Ciebie tez tak powinno byc.
Zjezdzasz nim calkiem na dol i wkladasz palec albo cos innego i podwazasz i wylzi. Moze srednio lekko wychodzic bo jest na takich wciskach ale da rade :)
Mercedes-Benz S-klasse
pheonix
WisioR BOSS

Twoja Omega: czarna Suka, Vectra C fl

Postprzez czarek 5 lis 2007, o 21:47

Na giełdzie możesz kupić sam wkład w zależnosci czy podgrzewany czy nie.
czarek

Postprzez PWS 5 lis 2007, o 21:47

Dokładnie, bo nam same szkła tylko skradły menele, obudowa cała została. Jedno lustro panoramiczne podgrzewane w Szczecinie 100 PLN :-(
PWS

Postprzez pheonix 5 lis 2007, o 21:48

Zlodzieje :-x
Mercedes-Benz S-klasse
pheonix
WisioR BOSS

Postprzez jopstons 5 lis 2007, o 21:56

Dzięki chłopaki. Wiedziałem, że można na Was liczyć. Tak w ogóle to przeglądam teraz serwis aukcyjny (najbardziej popularny) i widzę, że oryginały chodzą po 80-90 zł. Więc cena jest przystępna. Tylko przy wymianie będę się bał coś uszkodzić wyciągając normalnie stare szkło i starać się tak nie wyrwać kabli od podgrzewania i samego sterowania.
jopstons

Postprzez pheonix 5 lis 2007, o 22:01

od sterownia nie wyrwiesz bo nie masz nawet jak
A od podgrzewania masz na wsowki wiec same wyskocza :D
Mercedes-Benz S-klasse
pheonix
WisioR BOSS

Postprzez Brayan 6 lis 2007, o 07:54

U mnie wymiana szkła podgrzewanego 110-130 PLN
Brayan

Twoja Omega: Signum Z20NET'03

Postprzez jopstons 6 lis 2007, o 21:26

Zastanawiam się tylko jakie to było lusterko. Wiem, że oryginalne, więc sferyczne (takie, które lekko jest wypukłe). Jak się mylę proszę poprawić. Sferyczne to takie, które lekko poszerza pole widzenia.
jopstons

Postprzez norbert 5 sty 2008, o 15:18

ostatni przed swietami mi ukradli wymieniłem za jedno zapłaciłem 90 zł
norbert

Re: Pęknięte lusterko

Postprzez TomekS 10 lis 2009, o 12:01

Witam !!
Mialem ten sam przypadek , koles scinal zakret i skasowal mi lusterko ale problem w tym ze cala obudowa jest polamana a szklo calkiem odpadlo.
W zwiazku z tym prosze o porade jak zdemontowac stare lusterko ???
TomekS

Postprzez staniu 10 lis 2009, o 12:05

mam szkła podgrzewane po 50zł. jak chcesz to daj znać. wymiana to 5 minut roboty plug&play.

TomekS napisał(a):Witam !!
Mialem ten sam przypadek , koles scinal zakret i skasowal mi lusterko ale problem w tym ze cala obudowa jest polamana a szklo calkiem odpadlo.
W zwiazku z tym prosze o porade jak zdemontowac stare lusterko ???

ściągasz plastikowy trójkacik w narożniku drzwi, zobaczysz śruby, odkręcasz i wyjmujesz lusterko. Użyj do tego umiarkowanej siły bo śruby lubią w tym miejscu gnić i łatwo jest je zerwać.
staniu

Postprzez bastaman 2 wrz 2010, o 11:33

Miałem podobną sytuację, tyle, że mi podp....li wkład lusterka (szkło). Kupiłem nowe w sklepie w Łodzi za 51 zł, elektryka, podgrzewane. Do omegi A, lewa strona.
Niestety nie "wskakuje" na swoje miejsce tak jak czytałem wyżej... Tam na środku tego elementu elektrycznego (wewnątrz plastikowej obudowy) , na który powinno wskoczyć szkło jest centralnie umieszczone jakieś gniazdo z plastikowymi wypustkami dookoła. Wysokość tych "wypustek" jest mniej więcej taka, jak plastikowy okrąg na szkle do mocowania lusterka i ni cholery to nie chce wskoczyć. Nie pchałem za mocno, bo nie chcę go połamać. Wie ktoś może jak to zrobić? W razie potrzeby mogę zrobić fotki obu elementów....
Z góry dziękuję za podpowiedzi:)
bastaman

Postprzez gross57 2 wrz 2010, o 11:59

heh nie wiem czy lusterka przed liftem roznia sie od tych po (moze tak i dlatego cos Ci nie pasuje ale szczerze watpie)
jesli lusterko jest dobre i prawidlowe, MUSI wskoczyc,bez pierdolenia klik i jest......
Obecnie w Brnie
areua jaiba
gross57

Twoja Omega: jakies A w dalekich planach

Następna strona

Powrót do Nadwozie