Przerdzewiałe podszybie

Wszystko co dotyczy nadwozia, konserwacja oraz szeroko pojęte prace blacharskie

Przerdzewiałe podszybie

Postprzez kark55 10 kwi 2014, o 16:47

Witam wszystkich.
Mam pecha ze swoją Omegą. Kupiłem ją 1,5 roku temu, zrobiłem zawieszenie przód i tył, rozrząd, dopieściłem. W zeszłym tygodniu zauważyłem pęknięcie na szybie czołowej od dołu ok. 5 cm. Samochód stał na parkingu kilka dni. Na drugi dzień pęknięcie zwiększyło się do ponad 20 cm. Pojechałem na wymianę szyby i okazało się, że całe podszybie było przeżarte rdzą do tego stopnia, że wymienić musiałbym całą ścianę grodziową pomiędzy silnikiem, a kabiną. Kupiłem Omegę ze źle zamontowaną szybą na już przegniłym podszybiu i szyba opadła i samoistnie pękła. Moje pytanie:
czy istnieje możliwość naprawy (zrobienia wstawki) bez wymiany całej ściany grodziowej, a jeżeli nie to czy wymiana tej ściany jest w ogóle możliwa?
Czy możecie kogoś polecić do takiej roboty we Wrocławiu? A może ktoś miałby na zbyciu taką ścianę z podszybiem.

Pozdrawiam
Kark55
kark55

Twoja Omega: 1999b 3.0 sedan

Re: Przerdzewiałe podszybie

Postprzez dreed 10 kwi 2014, o 16:51

generalnie powinno się wymienić to co jest pordzewiałe. jeśli tego nie zrobisz to mija się to z celem, bo nie będzie gdzie porządnie przyłapać tej nowej wstawki, a i tak do tego przy dobrych wiatrach za rok będzie to samo. jeśli już to zrobić to porządnie.
dreed

Twoja Omega: 3.2 V6 '03 automat

Powrót do Nadwozie