Zablokowane drzwi Omega B

Wszystko co dotyczy nadwozia, konserwacja oraz szeroko pojęte prace blacharskie

Zablokowane drzwi Omega B

Postprzez Demanu 27 gru 2013, o 22:26

Witam, mam problem z zablokowanymi przednimi drzwiami od strony kierowcy w Omedze B. Drzwi nie otwierają się ani za pomocą klamki od zewnątrz ani od środka, co najśmieszniejsze drzwi wyglądają jak niedomknięte. Zamek centralny normalnie zamyka i otwiera wszystkie rygle, pozostałe drzwi otwierają i zamykają się normalnie. Próbowałem domknąć i otworzyć drzwi na siłę, niestety bezskutecznie :-(

PS problem z otwieraniem miałem też z drzwiami pasażera ale te normalnie otwierały się od środka, wystarczyło zdjąć tapicerkę i założyć tą część łączącą klamkę z zamkniem.
Demanu

Twoja Omega: 2.0 16v 1999r Sedan

Re: Zablokowane drzwi Omega B

Postprzez tomc 1 kwi 2014, o 19:46

mam większy problem... zamknąłem wczoraj omkę na dwa kliki tzn. zabezpieczona przed otwarciem z klamki z zewnetrz i z wewnątrz, nie da się otworzyć wyciągając rygiel ... nie ma opcji żeby otworzyć auto. I nagle przestało działać , zmieniłem baterie w kluczyku i lipa... . Wchodzę przez bagażnik (kombi). Próbowałem wszelkich cudów ... nie działa. Proszę dajcie jakieś rady . Próbowałem zdemontować sterownik zamka centralnego (tam w nim coś klika jak podaję sygnał z pilota ) ale z nogami na podsufitce itd . nie dałem rady odkrecić drugiej śruby mocującej, nie da zrobić się nic póki nie otworzy się drzwi... koszmar !!!!!
Ratujcie. Wczoraj było OK! dzisiaj jestem inwalidą. Zawszelkie rady z góry dziękuję.
Pozdrawiam Tomek.
My pancury będziem wieki ..... ty poeto zmróż powieki !!! "CZARNA INEZ"
tomc

Twoja Omega: 2000 2,2DTI CARAVAN

Postprzez benji 1 kwi 2014, o 20:47

Też kiedyś miałem kombi,i też właziłem przez bagażnik ale u mnie wywaliło akumulator,wymieniłem i mogłem z pilota otworzyć auto,może spróbuj jeszcze zaprogramować pilota.
benji

Twoja Omega: nie mam omegi

Postprzez ARNWR 4 kwi 2014, o 19:06

benji
Im młodym sie nie dziwie ale Tobie ?? To nie śmietnik ;-)
TYLKO OMEGA KOMBI
ARNWR

Twoja Omega: TOYOTA AVENSIS 2.0 4D4 kombi

Postprzez tomc 7 kwi 2014, o 20:36

No ja mam już 49 lat i serdecznie proszę o dobre rady. przerabiałem już dużo rzeczy, jak mogłem pomagałem też innym, całym sercem , i proszę o pomoc , Tomek.
tomc

Postprzez JOFFA 8 kwi 2014, o 06:33

Włączyć zapłon i nacisnąć przycisk otwierania.W tym czasie powinien się zsynchronizować.
wypadki drogowe powstają dlatego, że dzisiejsi ludzie jeżdżą po wczorajszych drogach jutrzejszymi samochodami
JOFFA

Twoja Omega: X20XEV 98r. TRUMNOWÓZ

Postprzez tomc 10 kwi 2014, o 19:55

Tak jak już napisałem otworzono mi wszystkie czworo drzwi za 150 Pln. Po kilku dniach przestało działać domykanie szyb z kluczyka ,
potem nagle przestało działać włączanie światła wewnątrz kabiny po przez wyciągnięcie do siebie gł. przełącznika świateł, a dzisiaj nagle padł wskaźnik poziomu paliwa ... co padnie jutro
.. nie wiem.Jeżeli chodzi o wskaźnik poziomu paliwa to też może być opcja taka,że przy regeneracji pompy wtryskowej demontowano i płukano zbiornik palwa i może przy składaniu jakieś złącza
były za luźne i się rozłączyły ; okaże się niebawem. Ale prawie pewim jestem jednego. Centralkę profilaktycznie wypiąłem, jak podawałem jej impuls z pilota to jeden przkaźnik klikał , i
przy otwieraniu i przy zamykaniu , i tak samo reakcja z rygla dzrzwi kierowcy ... zatem sterownik działa ( przynajmniej częściowo ).Już to przerabiałem jakiś czas temu. Nie było światła w
kabinie , przestały domykać się szyby z kluczyka... ? . Dostałem się wtedy pod dywaniki - strona kierowcy i pasażera . Wiązka kabli ok. 90 szt. przewodów , i wtedy okazało się, że tam
zawsze stała woda od lat i niektóre przewody padły , zmurszały złacza ( rozsypywały sie w palcach ). Wtedy polutowałem to na nowo , zabezpieczyłem ( myślę , że mimo wszystko za słabo- jak
znowu weszła woda to makabra ) i działało. Mam teraz nadzieję , że te wszystkie cyrki z elektryką są spowodowane tylko tymi kablami , które są cały czas narażone na wilgoć a wręcz wodę z
naszych chodników pod nogami. Być może też coś podlewa z popdszybia ( sprawdzałem itd. ale może znowu już coś puściło ?) Zatem w najbliższy weekend jak aura pozwoli zabieram się od nowa do
tematu. Jak już wysuszę i poskładam ta dam znać .
Pozdrawiam serdecznie Tomek, jeżeli możecie w czymś poradzić to czekam na wiesci .
tomc

Postprzez KAFARMAN 11 kwi 2014, o 11:56

Jak używasz klimy to zostawiasz pod autem mokrą plamę ??
Pierwszy Diesel
Jedno piwo to nie piwo, dwa piwa to pół piwa, dopiero cztery piwa to piwo. A na jedno się nie chodzi...
KAFARMAN
Morderator

Twoja Omega: 2001 2.2DTI Kombi 1998 3.0 MV6

Postprzez tomc 12 kwi 2014, o 08:24

O ile dobrze pamiętam to ostatnio chyba nie a jeżeli dobrze kojarzę to powinny spływać jakieś skropliny po używaniu klimy .
tomc

Postprzez KAFARMAN 12 kwi 2014, o 11:03

dobrze kojarzysz, zwróć na to uwagę ;-)
Jak nie idzie na ziemie to wiadomo gdzie.
pomacaj kanał środkowy za panelem (radiem) tuż przy podłodze
Pierwszy Diesel
Jedno piwo to nie piwo, dwa piwa to pół piwa, dopiero cztery piwa to piwo. A na jedno się nie chodzi...
KAFARMAN
Morderator

Twoja Omega: 2001 2.2DTI Kombi 1998 3.0 MV6

Postprzez tomc 16 kwi 2014, o 20:40

witam, zdjąłem wykładziny i ... wszystko jednak suche . Złącza, które robiłem rok wstecz -OK . Niewiem co się stało ale wymietosiłem to co jest w w grubym żółtym kablu( Żólty , a w środku kilka normalnych kabli _ po co to tak osobno zawiniete w ten żółty wąż ?) i wróciło do normy. Centralny działa, szyby domykają się , światło w kabinie też funkcjonuje, tylko jak przed awarią przełącznik szyby na drzwiach pasażera dalej chujnia. Cieszę się bardzo, że jednak nic nie leje się już do "kabiny pilota". Gdybym tak bardzo nie kochał OMEGI to już bym dawno sobie odpuscił i oddał ją w dobre ręce.... ale miłość nie wybiera. Każdego dnia uczymy się czegoś nowego ( i odrobiny pokory ) .
Wesołych ,zdrowych świąt .
tomc

Powrót do Nadwozie