Regulacja drzwi przednich

Wszystko co dotyczy nadwozia, konserwacja oraz szeroko pojęte prace blacharskie

Re:

Postprzez German-Style 2 gru 2009, o 22:39

bc30se napisał(a):opadły drzwi, trzeba zmienić sworznie.

BC to wystarczy wymienic sworznie i po klopocie ??
drzwi wtedy beda normalnie sie zamykaly i przy zamknieciu nie bada szly troche do gory?
bo teraz jak zamykam to przy koncu jest lekki opor o drzwi ida troche do gory...

aha i jeszcze jedno tylne prawe to wogole musze nimi pier.... zeby sie zamknely co to moze byc??
zamek czy tez to ze sa opadniete?
Marek-Cichy i grzeczny,ale jak się najebie,wszystko rozpierdala!
German-style-ciemno,nisko,szeroko!
German-Style

Twoja Omega: A 2.0 8v sedan 90r

Re: Regulacja drzwi przednich

Postprzez Artur_1991_suwalki 18 lip 2014, o 11:45

Siema. Podkleję się do tematu chociaż swoje lata już ma, ale może ktoś doradzi...
ostatnio wymieniłem drzwi (wszystkie) ale chodzi o lewy tył... Problem jest taki że nie dość że tył drzwi jest za wysoko to nie schodzą się tak jak powinny z błotnikiem (czytaj odstają) wygląda jak by nie były zamknięte (ale są) a co za tym idzie trzeba dobrze je..ąć żeby się zamknęły i przy otwieraniu trzeba dobrze za klamkę ciągnąć żeby się otworzyły, a wiadomo jak to może się z czasem skończyć... podejrzewam że mogą pochodzić z jakiegoś rozbitka (na starych drzwiach było dobrze) próbowałem regulować to tym (nazwę to ryglem) który jest na tylnym błotniku co wchodzi w zamek i albo jeszcze bardziej odstają te drzwi albo w ogóle nie chcą się zamknąć (zależy jak go przesunę). I teraz pytanie czy można by użyć ruskiego klucza żeby piznąć w zawias który jest na słupku środkowym? miałem to już w ręce, ale się zawahałem czy nie zegnę słupka i czy nie spowoduje to że wtedy przednie mogą się nie zamykać albo otwierać... Kombinował ktoś coś?
Ps. Dodam że przednich drzwi nie mogłem dopasować w zawiasy (za szeroko były te zawiasy które wychodzą z drzwi), ale jak użyłem w/w zacnego narzędzia to dopasowałem idealnie :-P
Jak masz w życiu pecha i zmartwień kupę możesz złamać rękę podcierając dupę...
Artur_1991_suwalki

Twoja Omega: 1994 / 2,5 TD /Sedan

Postprzez KAFARMAN 18 lip 2014, o 15:01

A sam zamek w drzwiach nie ma możliwości minimalnej regulacji ? Może razem z "ryglem" coś z tego będzie.

Jak są za wysoko to powieś się na nich z wyczuciem a opadną :DD tylko na lekko uchylonych to zrób bo jak na pełnym otwarciu to uzyskasz nie ten kąt o który ci lata :lol:
A jak nie to ruski klucz, tylko zacznij z wyczuciem ;-) metodą prób i błędów mierz i poprawiaj

za wiele innych możliwości to tam nie masz
Pierwszy Diesel
Jedno piwo to nie piwo, dwa piwa to pół piwa, dopiero cztery piwa to piwo. A na jedno się nie chodzi...
KAFARMAN
Morderator

Twoja Omega: 2001 2.2DTI Kombi 1998 3.0 MV6

Postprzez grzes80808 18 lip 2014, o 21:43

Artur_1991_suwalki napisał(a): podejrzewam że mogą pochodzić z jakiegoś rozbitka

albo ta twoja omega była kiedyś rozbitkiem ;-)

KAFARMAN napisał(a):Jak są za wysoko to powieś się na nich z wyczuciem a opadną tylko na lekko uchylonych to zrób bo jak na pełnym otwarciu to uzyskasz nie ten kąt o który ci lata
A jak nie to ruski klucz, tylko zacznij z wyczuciem metodą prób i błędów mierz i poprawiaj

za wiele innych możliwości to tam nie masz

idealna odpowiedź :mrgreen:
było
2x omega a 2.0 jedna w automacie druga manualna
2x senator b 2.6 automat jeden jeszcze w stodole
1x omega B 3.0 automat
1x 2.2 dti 2003 rok
grzes80808
Morderator

Twoja Omega: x30xe 2000 rok sedan

Postprzez KAFARMAN 19 lip 2014, o 12:02

grzes80808 napisał(a):
Artur_1991_suwalki napisał(a): podejrzewam że mogą pochodzić z jakiegoś rozbitka

albo ta twoja omega była kiedyś rozbitkiem ;-)

A ja nie chciałem kolegi straszyć :lol:
Pierwszy Diesel
Jedno piwo to nie piwo, dwa piwa to pół piwa, dopiero cztery piwa to piwo. A na jedno się nie chodzi...
KAFARMAN
Morderator

Postprzez grzes80808 19 lip 2014, o 14:21

KAFARMAN napisał(a):grzes80808 napisał(a):
Artur_1991_suwalki napisał(a):
podejrzewam że mogą pochodzić z jakiegoś rozbitka

albo ta twoja omega była kiedyś rozbitkiem

A ja nie chciałem kolegi straszyć

ja też nie chciałem straszyć kolegę, chciałęm go tylko pocieszyć żeby się nie smucił, że mógł przez przypadek kupić trefna drzwi :lol:
było
2x omega a 2.0 jedna w automacie druga manualna
2x senator b 2.6 automat jeden jeszcze w stodole
1x omega B 3.0 automat
1x 2.2 dti 2003 rok
grzes80808
Morderator

Twoja Omega: x30xe 2000 rok sedan

Postprzez KAFARMAN 19 lip 2014, o 14:38

:lol:
Pierwszy Diesel
KAFARMAN
Morderator

Postprzez JOFFA 20 lip 2014, o 06:16

najpierw sprawdź powoli domykając , czy zamek zamyka na 2 razy.Odkręc zaczem ze słupka a następnie wyreguluj drzwi.Jak będzie się wszystko zgrywało, przykręc zaczep i ustaw go mniej więcej wzrokowo (przymknij drzwi i zobacz przez szparę jak wchodzi zamek na zaczep)doreguluj zaczep pamiętajac ,żeby po kazdym przesunięciu zaczepu dokręcic go ,bo będzie ci się przesuwał .Drzwi regulujemy poprzez podniesienie ich lub opuszczenie w pozycji możliwie jak najbardziej zamkniętej.Co do odstającego narożnika górnego to trzeba wziąc klocek drewniany owinięty w szmatę i włożenie go między drzwi a słupek w okolicy zamka ,tak aby drzwi się nie zamknęły.Pamiętac o tym żeby spuścic szybę.Dopychamy drzwi a nastepnie piszczelem przypychamy dół drzwi a ramkę górną dopychamy (jak za mocno to podszarpnąc do siebie)

Co do wyrobionych zawiasów polecam zakupienie nowych sworzni rozprężnych (oczywiście o większej średnicy) i rozwiercenie zawiasów do wymaganego wymiaru.Pamiętac o rozwierceniu zawiasu o mniejszej średnicy niż jest sworzeń
wypadki drogowe powstają dlatego, że dzisiejsi ludzie jeżdżą po wczorajszych drogach jutrzejszymi samochodami
JOFFA

Twoja Omega: X20XEV 98r. TRUMNOWÓZ

Postprzez Artur_1991_suwalki 20 lip 2014, o 10:27

Dzięki za podpowiedzi po niedzieli popróbuję z tym zamkiem i ryglem, ruski klucz to będzie ostateczna ostateczność, a co do wypadkowości mojej Niuni to oczywiście dokładnie tego sprawdzić się nie da, ale jednego jestem pewien, że odkąd jest w Polsce nie miała żadnych przygód bo jest cały czas w rodzinie... a coś co mnie zdziwiło przy wymianie całego osprzętu w drzwiach to to, że folia która oddziela boczek od blachy wyglądała na oryginalnie klejoną bo wątpię żeby ktoś aż tak się postarał i zrobił to tak idealnie chyba że na ludziach się nie znam :-P tak że raczej to te "nowe" drzwi są jakieś trefne ;/
Jak masz w życiu pecha i zmartwień kupę możesz złamać rękę podcierając dupę...
Artur_1991_suwalki

Twoja Omega: 1994 / 2,5 TD /Sedan

Postprzez wilczekkrk 19 maja 2017, o 08:34

no to też się podepnę ...
czy da się jakoś bezinwazyjnie przesunąć lekko drzwi przednie kierowcy o 2-3mm do tyłu ??
żona chciała wyjechać przez bramę :shock: .. z otwartymi drzwiami :evil: .. i jakoś tak się nie zmieściła :oops:
teraz jest problem z przód drzwi delikatnie trze o błotnik a tył ma minimalną szparę i mi gwiźdże :-?
wilczekkrk

Twoja Omega: 2001 Y22DTH CARAVAN TAXI ;)

Poprzednia strona

Powrót do Nadwozie