Kontrolki Oma A

Problemy z elektronicznym wyposażeniem nadwozia oraz elektryką auta

Postprzez pheonix 28 kwi 2008, o 14:58

zapewne jakies bledy 8-)

viewtopic.php?t=934

Uzupelnij profil 8-)
Mercedes-Benz S-klasse
pheonix
WisioR BOSS

Twoja Omega: czarna Suka, Vectra C fl

Postprzez mlodyyy 3 cze 2008, o 22:34

Witam odnosnie tych kontrolek to za kazdym razem przy grzaniu swiec nie swieca mi sie kontroli 10 i 15 i nie mam pojecia czemu cos takiego sie dzieje juz tak od dluzszego czasu jest tak ze sie nie wlaczaja a poza tym to wszystko jest wporzadku pali normalnie ladowanie jest przez caly czas i nie wiem czy jakis bezpiecznik od tych kontrolek jest czy jak ;/
mlodyyy

Re: Kontrolki Oma A

Postprzez omekj24 18 cze 2009, o 22:33

Witam ,mam Omegę A 2,6 i i od czasu do czasu zapala się kontrolka od poziomu chłodziwa w zbiorniku wyrównawczym i znów gaśnie -stan płynu jest OK co to może być za usterka i co można zrobić ? czy ktoś miał może taki problem proszę o radę pozdrawiam Jan :-) :-)
Ps: znalazłem w necie taki korek z czujnikiem ale kosztuje 150 zł Czy można ten czujnik jakoś naprawić ?
omekj24

Postprzez SENATOR 18 cze 2009, o 23:47

tak mozna
trzeba rozmontowac stary korek i udac sie do sklepu eektronicznego po rurke kontaktonowa z wzorem w lapie.
Dziwne jest tylko jedno w twym problemie ze ta kontrolka zapala sie i gasnie Bo poprawnie jest tylko tak ze gasnie ona razem tylko z wylaczeniem silnika .
Unikatowy SENATOR DEEP BLUE
SENATOR

Twoja Omega: 3rok renowacji Senator B C40XE

Postprzez jupiler 14 lip 2009, o 19:55

Witam,mam Omegę B 2.0 18v po włączeniu zapłonu świecą się kontrolki od świateł długich , przeciwmgielnych i prawy kierunek.Czy ktoś miał może taki problem? , proszę o rade. Pozdrawiam :-) :-)
jupiler

Postprzez SENATOR 14 lip 2009, o 21:53

Wszystkie zarowki zewnetrzne swieca
Zadna nie spalona?
Unikatowy SENATOR DEEP BLUE
SENATOR

Twoja Omega: 3rok renowacji Senator B C40XE

Postprzez McF 15 lip 2009, o 16:34

omekj24 napisał(a):Witam ,mam Omegę A 2,6 i i od czasu do czasu zapala się kontrolka od poziomu chłodziwa w zbiorniku wyrównawczym i znów gaśnie -stan płynu jest OK co to może być za usterka i co można zrobić ? czy ktoś miał może taki problem proszę o radę pozdrawiam Jan :-) :-)
Ps: znalazłem w necie taki korek z czujnikiem ale kosztuje 150 zł Czy można ten czujnik jakoś naprawić ?

w/g mnie to korek od zbiorniczka jest uszkodzony, trzeba wymienić
i utrzymywać płyn chłodzacy na max poziomie, przerabiałem to już w 2 omegach , po tych zabiegach nie świeci sie kontrolka. Poza tym uszkodzony korek powduje wzrastanie cisnienia w ukł.chłodzenia co skutkuję napęczniałymi przewodami i ewentualnie wysadzieniem różnych uszczelek, ubywaniem płynu - niby wszystko jest OK a płyn ubywa, itd, itp
A propo kontrolek w Omedze.
Deske rozdzielczą mozna zdemontować i powyjmowac żarówki, które informuja o konkretnym defekcie samochodu np. ciśnienia oleju. A potem do żyda :lol: i kupujesz parcha bez żarówek.
Zamiast patrzeć co się nie świeci trzeba zobaczyć czy macie tam sprawne żarówki i czy wogóle tam są !
" Robota jest prymitywną formą spędzania wolnego czasu " - Ferdynand Kiepski
McF

Twoja Omega: Omega A 3.0 24V kombi

Re:

Postprzez McF 15 lip 2009, o 16:40

Omesia napisał(a):Witam
Mam pytanko odnośnie kontrolek w omedze A, a mianowicie czasami podczas jazdy świeci mi się (już od jakiegoś czasu) kontrolka [ 4. elektryka silnika] - co może być tego przyczyną ?

Jak miałem instalke gazową Ii generacji w 2.6 to zapalała się ta kontrolka, czasami gasła.
Jak przełączyłem na benzynę praktycznie od razu gasła, potem na gaz i po czasie znów sie pojawiała.
Vectra B z gazem oraz Astra II z gazem obydwa na II generacji miały to samo. Zapalały się te kontrolki. Mówili , ze to normalne w Oplach. :-|
Jak nie masz gazu to hooj wie dlaczego ci się zapala.
" Robota jest prymitywną formą spędzania wolnego czasu " - Ferdynand Kiepski
McF

Twoja Omega: Omega A 3.0 24V kombi

Postprzez WypasFacecik 21 lip 2009, o 20:57

A ja mam takiego psikusa że jadąc po kilkudziesięciu kilometrach zaświeciła mi się kontrolka od ABS, ładowania, i niskiego poziomu płynu hamulcowego i wszystko zaświeciło mi się na raz :shock: Nie mam pojęcia co mam z tym zrobić... Może wy wiecie ??
WypasFacecik

Postprzez JOFFA 21 lip 2009, o 22:10

WypasFacecik napisał(a):ABS, ładowania, i niskiego poziomu płynu hamulcowego

sprawdź ładowanie , może byc tak ,że przeładowuje
wypadki drogowe powstają dlatego, że dzisiejsi ludzie jeżdżą po wczorajszych drogach jutrzejszymi samochodami
JOFFA

Twoja Omega: X20XEV 98r. TRUMNOWÓZ

Postprzez pheonix 22 lip 2009, o 19:00

no i przeczysc klemy na aku i skrec na nowo
Mercedes-Benz S-klasse
pheonix
WisioR BOSS

Postprzez WypasFacecik 22 lip 2009, o 19:18

Dzisiaj się okazało że szczotki w alternatorze są do wymiany, postukałem trochę to przestały się świecić lecz natomiast jak zgasiłem silnik, ciągle mi się paliła lampka od akumulatora, a z kolei jak przekręciłem zapłon to gasła i się w ogóle nie świeciła, teraz mi się pali że 4, 16 i od ABS, a po odpaleniu silnika gasną ;/ Mam nadzieję że jak wymienię szczotki to się wszystko uspokoi.
WypasFacecik

Postprzez Immeth 16 wrz 2009, o 12:24

McF napisał(a):
omekj24 napisał(a):... w/g mnie to korek od zbiorniczka jest uszkodzony, trzeba wymienić
i utrzymywać płyn chłodzacy na max poziomie, przerabiałem to już w 2 omegach , po tych zabiegach nie świeci sie kontrolka. Poza tym uszkodzony korek powduje wzrastanie cisnienia w ukł.chłodzenia co skutkuję napęczniałymi przewodami i ewentualnie wysadzieniem różnych uszczelek, ubywaniem płynu - niby wszystko jest OK a płyn ubywa, itd, itp

Właśnie jeżdżę z cały czas z palącą się kontrolką, nie stwierdziłem żeby świecąca kontrolka powodowała objawy jakie podajesz. Ale załóżmy że tak jest, to czy zmostkowanie czujnika rozwiąże problem? Po zmostkowaniu tam na górze gdzie przewody idą do korka wlewu, kontrolkę mamy oszukaną.
Immeth

Postprzez raziel2310 29 wrz 2009, o 09:54

Witam nie dawno zaczęła mi się palić żółta kontrolka od oleju z falowaną linią na dole (17) tydzień po tym zmieniłem olej i filtr oleju i nadal kontrolka się pali ;/ czy ktoś może mi poradzić co zrobić. Czy to jest może od oleju automatu, ponieważ posiadam automatyczną skrzynię biegów... Z góry dzięki ;]
raziel2310

Postprzez pheonix 30 wrz 2009, o 21:04

To jest kontrolka od niskiego poziomu oleju w silniku. Od ASB masz bagnet.
Sa tzry mozliwosci dlaczego sie pali.
1) malo oleju - tzrba uzupelnic stan. Wchodzi jakies 5-5,5 l do silnika
2) zasyfiony czujnik z prawej strony miski patrzac od przodu auta. Wykrecic i wyczyscic plukajc beznzyna ekstrakcyjna. Zrobic to dokladnie albo wogole nie robic. Kontrolka wbrew pozorom bardzo przydatna.
3) uwalony jakis przewod we wtyczce (sa dwa) albo zaolejone i zasyfiale styki - przeczyscic.

Wiecej opcji na chwile obecna nie ma.
Mercedes-Benz S-klasse
pheonix
WisioR BOSS

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Elektryka