Kontrolki Oma A

Problemy z elektronicznym wyposażeniem nadwozia oraz elektryką auta

Re: Kontrolki Oma A

Postprzez raziel2310 1 paź 2009, o 10:53

na pewno nie 1, bo olej mam pomiędzy max i min, a co do pozostałych, to gdzie jest ten czujnik, muszę wejść do kanału i od spodu jest z prawej, bo jak patrzę to nie widzę nic, a na dole są jakieś kable podłączone. Nie znam się zbytnio na samochodach, jestem jeszcze zielony w te sprawy. Dzięki za odpowiedź
raziel2310

Postprzez pheonix 1 paź 2009, o 11:51

:-|
No jak patrzysdz od przodu samochodu to po prawej czesci miski. To juz nie wazne czy dojdziesz od dolu czy od gory. On jest wkrecany na 3 srubki na klucz 10.
Mercedes-Benz S-klasse
pheonix
WisioR BOSS

Twoja Omega: czarna Suka, Vectra C fl

Postprzez raziel2310 1 paź 2009, o 16:26

Dzięki za pomoc, już jest wszystko ok, kontrolka jak na razie się nie pali ;] jeszcze raz wielkie dzięki ;-)
raziel2310

Postprzez Hubert_Senator 28 sty 2010, o 19:20

raziel2310 napisał(a):Witam nie dawno zaczęła mi się palić żółta kontrolka od oleju z falowaną linią na dole (17) tydzień po tym zmieniłem olej i filtr oleju i nadal kontrolka się pali ;/ czy ktoś może mi poradzić co zrobić. Czy to jest może od oleju automatu, ponieważ posiadam automatyczną skrzynię biegów... Z góry dzięki ;]

to bardzo możliwe że od oleju w skrzyni mi popierdalał oringiem z automatu i na zakręcie czasem migała ta kontrolka i zawsze było mniej oleju w skrzyni jak mi się zapalała od czasu do czasu po wymianie uszczelniacza już się problem uciekającego olejku skończył i kontrolka się nie zapala jak jest stan
Senator B C30NE 1988r

6 cylinder ist sehr GUT
3 liter ist SUPER
Hubert_Senator

Twoja Omega: Senator B C3.0NE

Postprzez pheonix 28 sty 2010, o 19:32

Albo czegos nie doczytalem albo mowimy o roznych rzeczach. W zestwie kontrolek w Omedze A nie ma kontrolki poziomu oleju w skrzyni.
Mercedes-Benz S-klasse
pheonix
WisioR BOSS

Postprzez Hubert_Senator 28 sty 2010, o 19:38

Ja mam Senatora B i kontrolka oleju w silniku świeciła ale stan był ok ani grama mniej ale w skrzyni było duuużo za mało i ta kontrolka migała mi na przechyłach zakrętach itp i po dolaniu oleju do automatu do poziomu jaki ma być przestała przypadek czy czujnik ? niewiem do dziś ale kontrolka już nie miga a wszystkie kable itp są nadzwyczaj w dobrym stanie więc może jest jakis czujnik na skrzynie niewiem napisałem co zauważyłem
Senator B C30NE 1988r

6 cylinder ist sehr GUT
3 liter ist SUPER
Hubert_Senator

Postprzez pheonix 28 sty 2010, o 19:42

Dobrze ze opisales bo to ciekawe zjawisko jest. Wedlug mojej wiedzy gdzie ja potrafie tylko ocenic czy automat jest git badz nie to wiem ze Omie/Senatorze jest bagnet do poziomu skrzyni i tam sprawdzasz poziom oleum w ASB. Moze mieszal sie olej z silnika z tym z ASB... Nie mam pojecia to tylko hipoteza ale jedyne jak dla mnie sensowne wytlumaczenie.
Moze Adam cos wiecej powie jak tu dotrze :)
Mercedes-Benz S-klasse
pheonix
WisioR BOSS

Postprzez Hubert_Senator 28 sty 2010, o 19:53

Miałem jebniętą poduszkę od skrzyni leżała na belce aż i gdy to wymieniałem z suką i gumami to wymieniłem oring z lewej strony którym ciekł olej podczas jazdy i lało się aż po sam zderzak przy szybszej jeździe i dolewałem olej do tego czasu bo mi spier.... i ta kontrolka zapalała się tak jak pisałem od kąd jest stan i wszystko ok to juz się nie zapala. Miałem już parę
dziwacznych kodów awarii błędów itp itd i na 90% wpadłem przypadkiem tak jak z kodem 160 i czerwonym F na wyświetlaczu od oleju co nie ma nic z olejem wspólnego ehh co tu dużo pisać OPEL i wszystko jasne :lol:
Senator B C30NE 1988r

6 cylinder ist sehr GUT
3 liter ist SUPER
Hubert_Senator

Re: Bezpieczniki Oma A

Postprzez sawka1985 21 gru 2011, o 16:27

Witam.
Czy ktoś ma może możliwość przesłania opisu bezpieczników do Omegi A z 88 rocznika :oops: bo nigdzie nie mogę znaleźć :cry: bardzo będę wdzięczny... :DD
sawka1985

Twoja Omega: 1988 2,0i sedan

Poprzednia strona

Powrót do Elektryka