Przednie lampy.

Problemy z elektronicznym wyposażeniem nadwozia oraz elektryką auta

Przednie lampy.

Postprzez Karol78 2 wrz 2017, o 19:21

Witam wszystkich. Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu z przednimi lampami. Kilka dni temu kupiłem omege, większych problemów nie ma, po za przednimi lampami. Poprzedni właściciel wymienił z zwykłych, na soczewki, świeci to bez nadziejnie. W soczewkach są dwie żarówki. Chciałbym zmienić na tradycyjne lampy. Ale z tego co już ustaliłem, to nie jest takie proste. Gdy dziś zadzwoniłem do pewnego gościa, w sprawie zakupu lamp, ten mnie zapytał o to, czy mam wersję po fejs liftingu, czy przed. Tego nie wiem. Jak to odróżnić? Jakie lampy kupić dla rocznika '98 2.0 16v kombi. Zależy mi na tradycyjnych lampach. Czy są to jedno, czy dwu żarówkowe. Jakie żarówki. Jeśli są dwie. Bo jeśli jedna, to tylko H4.
Nie wiem czy to jest ważne, ale w mojej omedze jest regulacja wysokości świateł. Po tej stronie co przyciemniane zegarów. Ponad to, nie chce żadnych tuningow. Chcę dopiescic, poprawić to co komuś nie wyszło. Lub zachować w oryginalnym stanie. Za wszystkie rady dziękuję. Mam nadzieję że z waszą pomocą uzyskam zamierzony cel.
Karol78

Twoja Omega: '98 2.0 16v benzyna/LPG

Re: Przednie lampy.

Postprzez grzes80808 3 wrz 2017, o 06:33

Masz wersję przed liftową. A wymiana z soczewek na zwykłe ryfle to dopiero porażka
było
2x omega a 2.0 jedna w automacie druga manualna
2x senator b 2.6 automat jeden jeszcze w stodole
1x omega B 3.0 automat
1x 2.2 dti 2003 rok
grzes80808
Morderator

Twoja Omega: x30xe 2000 rok sedan

Postprzez Karol78 3 wrz 2017, o 07:40

Być może i porażka. Ale w takim razie, dlaczego owe soczewki nie oświetlaja drogi jak należy. Efekt jest taki, jak by światło było rozproszone wszędzie, tylko nie tam gdzie trzeba. Jeśli ktoś ma zdjęcia różnic w lampach, to chciałbym zobaczyć. Na jakiej podstawie wnioskujesz że mam wersję przed liftem?.
Karol78

Postprzez ARNWR 3 wrz 2017, o 09:26

Kto jak kto, ale Grześ nie wnioskuje, Grześ wie :-) Mnie natomiast dziwi, nie wiesz czy kupiłeś omegę B czy BFL ??? Chociaż w 98' jeszcze nie robili BFL.
TYLKO OMEGA KOMBI
ARNWR

Twoja Omega: TOYOTA AVENSIS 2.0 4D4 kombi

Postprzez jaggi 3 wrz 2017, o 11:03

jeśli masz oryginalne Hella używane to raz, że mają wykruszone uchwyty wewnątrz lampy a dwa, że odbłyśniki mogą być już wypalone. jest jeszcze kwestia kurzu, jak jest syf na soczewce i odbłyśniku to nie ma szans, żeby mogło to świecić.

zamienniki TYC lub DEPO świecą słabo nawet jak są nowe.

jak poszukasz to znajdziesz tu na forum kilka tematów dotyczących lamp, co uchroni cię przed zadawaniem kolejnych niepotrzebnych pytań.
wódka jest dla mądrych ludzi.... i piwo...... a nie dla baranów....
jaggi
Morderator

Twoja Omega: Biała Dama C30Se 95'caravan

Postprzez Karol78 3 wrz 2017, o 12:47

Tak zgadza się. Nie wiem jaką mam wersję. Tyle co ustaliłem, to wersja BFL , nie ma pokrętel regulacji nawiewu. (chyba). Widze że chyba trzeba będzie udać się do specjalisty. Jeszcze jedna sprawa, która mnie zaciekawiła, to fakt że ktoś obcinal kable do lamp, by chyba przystosowac gniazda żarówek do lamp soczewkowych. Jednak nie bardzo mi to pasuje, bo nie było nic ruszane przy silniczkach. Czytałem wiele tematów na forum, związanych z lampami, ale nie znalazłem tego co chciałem. Dla tego. Potrzebuję informacji o tym jak odróżnić wersje od siebie. Głównym celem jest elektryka.

Dodaję.
Troche poszukałem jeszcze na forum, i znalazłem coś ciekawego.
Wydaje mi się ze wersja bez liftingu wygląda tak..

http://www.senatorman.de/opel_omega_a.htm

A wersja b, to taka.

http://www.senatorman.de/opel_omega_b.htm

Więc moja ,to ta druga.

Wnętrze.
http://www.senatorman.de/bilder/Omega_b-015.jpg

Więc poprawcie mnie jak sie mylę, ale soczewki były fabrycznie w tej wersji.
Karol78

Postprzez jaggi 3 wrz 2017, o 16:14

https://pl.wikipedia.org/wiki/Opel_Omega
twoja to normalna B
przed 1997 miała też zwykłe ryflowane lampy.
po 97r miała już albo soczewki albo xenon.
poucinane wtyczki świadczą o tym że mógł być tam xenon.
wódka jest dla mądrych ludzi.... i piwo...... a nie dla baranów....
jaggi
Morderator

Twoja Omega: Biała Dama C30Se 95'caravan

Postprzez Karol78 3 wrz 2017, o 16:26

Być może były. Nie jestem w stanie to potwierdzić. Jednak znalazłem jeden przewód koloru żółtego. Który nie jest podłączony do niczego, i wychodzi z lampy lewej. Dodam że obie lampy świecą, i przełączaja krótkie /długie. Silniczki też słychać. Ale nie działa poziomowanie. Dodatkowo od samego początku jak omke mam, nie działają lampy wstecznego. Do wymiany jest też wyświetlacz tego czegoś co pokazuje temperature, godzine. Trochę trzeba będzie pogrzebac. Auto to nie moja bajka. Lecz wiedząc jak można naprawić, jestem w stanie to zrobić. Lecz w pierwszej kolejności chce zrobić porządek z przednimi lampami. Reszta na potem.
Więc pytanie.
O jakie lampy mam pytać, do której wersji. Proszę sprecyzować odpowiedzi. Bardzo mi zależy na tym.
Karol78

Postprzez ARNWR 3 wrz 2017, o 17:25

Jeśli dobrze odczytałem, to mylisz A z B a B z BFL. BFL wypuszczali od 99' do 03'. Podnieś maskę, jeśli grill zostanie na dole masz B, jesli uniesiesz go razem z maską to BFL. Szkoda że to auto to nie Twoja bajka.
TYLKO OMEGA KOMBI
ARNWR

Twoja Omega: TOYOTA AVENSIS 2.0 4D4 kombi

Postprzez Karol78 3 wrz 2017, o 18:08

Na pewno mylę. A gdy podnosze maskę, gril zostaje na dole. Jeśli będę miał wymienić lampy, to muszę go odkręcić. Moja pasją są jednoślady. Każdej maści. Czy to polska wsk, czy golas, czy ryczacy plastyk, po cztero sów jeżdżących kibli skuterów. Ale omka, zaczyna mnie wciągać. Im więcej do zrobienia, tym bardziej mi się podoba. Sama jazda to nie wszystko.
Karol78

Postprzez Karol78 4 wrz 2017, o 04:46

Pytanie. Czy omega b w wersji lamp bez soczewki miała regulacje światła na silniczkach?.
Karol78

Postprzez Karol78 5 wrz 2017, o 03:45

Karol78 napisał(a):Pytanie. Czy omega b w wersji lamp bez soczewki miała regulacje światła na silniczkach?.

Kolejna sprawa.
Po przekreceniu kluczyka, słychać że silniczki w lampach działają. Ale gdy chce zmienić ustawienia za pomocą pokrętła, nic się nie dzieje. Więc pytanie mam.
Czy mogło się coś uszkodzić w samej lampie, że nie działa regulacja, i jednocześnie światło z lampy jest rozproszone, do takiego stopnia że nie oświetlaja drogi?

Nawiązując do mojej wcześniejszej uwagi, w związku z obcietymi kablami w wiazce do lamp. Mogę wysnuć wniosek, że zostały obciete wtyczki, jakie pasowały do lamp bez soczewki. By dostosować do soczewek. Widziałem w czoraj w innym oplu że wtyczka przednich lamp jest jedno rzedowa na cztery, lub pięć przewodów. W lampach zwykłych. Bodajże był to opel Vectra, też kombi.
Karol78

Postprzez Karol78 21 wrz 2017, o 04:58

Temat rozwiązany. Wymienilem lampy na oryginalne. Świecą bardzo dobrze. Nie jak świeczki, jak nie którzy twierdzą. Poprzednie lampy, soczewkowe, poprostu były uszkodzone. Temat rozwiązany
Karol78

Powrót do Elektryka