Nie odpala...

Problemy z elektronicznym wyposażeniem nadwozia oraz elektryką auta

Nie odpala...

Postprzez 522 10 lip 2017, o 15:36

Witam :) Mam niepokojący i zagadkowy problem ze swoją Omegą B. Na wstępie: Rozrusznik regenerowany miesiąc temu (wymienione szczotki, cała reszta sprawdzona - wcześniejszą usterka była taka, że słabo kręcił na ciepłym silniku), akumulator trzyletni trzymający parametry.

Wczoraj rano odpaliłem samochód jak zwykle (stał od piątku wieczorem) i pojechałem zatankować. Na stacji również odpaliła wzorowo, przejechałem 15 km i zgasiłem silnik, w tym czasie grało radio i był podłączony GPS. Po 10 minutach wracam do samochodu i ni chu... nie odpala. Rozrusznik wykonuje jeden, bardzo powolny obrót i kaput. Próbowałem odpalić przez parę minut, potem całkowicie przestał kręcić. Postanowiłem odczekać aż silnik ostygnie i dalej to samo. Tak, jakby aku padł na amen. Ale wpadłem na pewien pomysł - poprosiłem przechodnia, żeby mnie trochę popchnął i... zapaliła! :D

Zadowolony dojechałem nad morze (niecałe 300 km) i zrobiłem test. Zgasiłem silnik i normalnie odpala :v

Nurtuje mnie - cóż to jest? Jak pisałem, rozrusznik i aku odpada, to może jakiś czujnik? Albo brak masy? Luźna klema? A może cela w akumulatorze?

Co ciekawe, po odpaleniu zresetowały mi się ustawienia radia i data i godzina w komputerze pokładowym. Tak, jakby nie było prądu. Nie wiem, czy to ma jakiś związek z odpalaniem na pych, to była taka pierwsza moja sytuacja w ciągu 6 lat jazdy.

Prosiłbym o sugestię - która z wymienionych przeze mnie usterek pasowałaby do takich objawów? A może w grę wchodzi jeszcze coś innego? Już szlag mnie powoli trafia :(

Pozdrawiam!
522

Twoja Omega: B '94, X20XEV

Re: Nie odpala...

Postprzez JEMI 10 lip 2017, o 16:20

skad wiesz ze aku odpada ?
mi to wlasnie wyglada na padajacy akumulator
nie puszczone bąki unoszą się do mózgu stąd biorą sie posrane pomysły
JEMI
JeremiasZ

Twoja Omega: ASTERKA Gx2 Z18XE i X18XE1

Postprzez Mago104 11 lip 2017, o 05:54

Miałem w swoim życiu dwa takie przypadki i w obu winny był akumulator.
Mago104

Twoja Omega: 2001,3.2 v6 sedan

Postprzez grzes80808 12 lip 2017, o 21:34

Mago PW Ci pisałem dwa dni temu, na forum zaglądasz a wiadomości ciężko odczytać
było
2x omega a 2.0 jedna w automacie druga manualna
2x senator b 2.6 automat jeden jeszcze w stodole
1x omega B 3.0 automat
1x 2.2 dti 2003 rok
grzes80808
Morderator

Twoja Omega: x30xe 2000 rok sedan

Postprzez 522 14 lip 2017, o 21:40

Sorry, przez ostatnie dni miałem ograniczony dostęp do neta :(

Ale dzisiaj wróciłem. Oczywiście, przed odjazdem ledwo co centralny otworzył mi ją z pilota i rozrusznik nawet nie zagadał. Mieliście rację, winnym okazał się akumulator, który odrzuciłem. Po zmierzeniu okazało się, że ma ok. 13.1V. Najpierw podmieniłem na inny i jak się okazało, że to na pewno on odpowiada za usterkę, kupiłem nowy (Bosch S4 72Ah). Zobaczymy, ile wytrzyma, ten coś cienki się okazał ;) W sumie, ciesze się, że to jednak aku - prosta "naprawa" - wsadza się nowy i bangla dalej.

Dziękuję za odpowiedzi.
522

Twoja Omega: B '94, X20XEV

Postprzez neket 15 lip 2017, o 04:49

522 napisał(a):13.1V.

ile??

przy tak dużym aku i chujowym ładowaniu sprawdź lepiej jakie masz napięcie na załączonych kilku odbiornikach bo nowy tez pewnie niecałe dwa lata podziała
LPG: SEKWENCJA BRC; KOMP SEQUENT 24;

http://www.ulgawcierpieniu.pl -> sprawdź może będziesz mógł pomoc :)
neket

Twoja Omega: B kombi 99' 2.0 16V

Powrót do Elektryka