Awaryjne otwieranie drzwi

Usterki mechaniczne w Twojej Omedze, klimatyzacja, zawieszenie, silnik, kody błędów

Re: Awaryjne otwieranie drzwi

Postprzez neket 21 gru 2009, o 13:01

mi padla w piatek wieczorem bateria z kluczyka i auta nie umialem zamknac bo zamek zamarzl :/ musialem jechac do domu po drugi kluczyk
LPG: SEKWENCJA BRC; KOMP SEQUENT 24;

http://www.ulgawcierpieniu.pl -> sprawdź może będziesz mógł pomoc :)
neket

Twoja Omega: B kombi 99' 2.0 16V

Postprzez Predom 21 gru 2009, o 14:42

bez uzycia sily tez sie da otworzyc, wystarczy uniesc klamke i dopiero przekrecic kluczyc
Predom

Postprzez dominiq 21 gru 2009, o 14:43

Predom napisał(a):bez uzycia sily tez sie da otworzyc, wystarczy uniesc klamke i dopiero przekrecic kluczyc

W moim przypadku nic takiego nie pomagało.
dominiq

Postprzez maras11111 21 gru 2009, o 19:10

Ja zrobiłem dokładnie to samo. Zamknąłem auto z pilota. Wyjąłem akumulator. Zatrzasnąłem maske. Po czym sprawdziłem czy otworze auto z kluczyka. I dupa :lol: Coś się spaprało w zamku kierowcy (nie ryglowałem zamków). Zamka od pasażera nie mam. Zadziałał za to zamek bagażnika.
Ze spokojem zaniosłem akumulator do domu. Podładowałem. Na drugi dzień otworzyłem bagażnik, wyjąłem lampkę podświetlania bagażnika i podpiąłem pod nią akumulator. Udało się otworzyć auto z pilota :)
Witam moim zdaniem warto zapamietac radedominiq bo to jedyny najprostszy sposób na dostanie sie do autka w takiej sytuacji ja tez tak zrobiłem...pozdro
maras11111
maras11111

Twoja Omega: sedan 2.5V6 automat 1997r.

Postprzez KAFI 1 cze 2012, o 15:27

ja mam ten sam problem tzn nigdy nie przypuszczałbym ze opel omega B ma takie zabezpieczenie ze wyciągnie się akumulator i koniec nie ma szans na normalne otwarcie z kluczyka bo metoda przekręcenia kluczyka okazała się w ogole nie skuteczna ukręciłem klucz :( teraz chyba będę musiał wymienić stacyjkę bo mam 2 klucze ale jeden ma pilot 2 nie ma pilota i ten bez pilota odpalało się samochód i drzwi a ten z pilotem tylko drzwi ale nie można odpalić samochodu :/

PS mam takie pytanie czy jeżeli podstawie akumulator podniosę auto i do rozrusznika podepnę plus a minus do masy to otworzę z kluczyka samochód tylko teraz akum musi być do czegoś podłączony bo nie mam możliwości podłączyć prostownika żeby akum miał prąd
KAFI

Twoja Omega: B Combi 2,0 i16v 95 r

Postprzez neket 1 cze 2012, o 15:36

masz kombi to pewnie masz hak?
jesli tak to poszukaj sobie rospiski pinow z haka i tam podepnij aku

a tak na marginesie nawet zaryglowane auto da sie otworzyc z kluczyka o ile zamek byl raz na jakis czas otwierany i nie jest zablokowany syfem

co prawda trzeba do tego troche sily i stalowych nerwow bo mozna polamac kluczyc ale sie da,
sam w ten sposob musialem otwierac i poszlo, nic w dodatku nie popsulem

neket

Postprzez KAFI 1 cze 2012, o 15:42

neket napisał(a):masz kombi to pewnie masz hak?
jesli tak to poszukaj sobie rospiski pinow z haka i tam podepnij aku

a tak na marginesie nawet zaryglowane auto da sie otworzyc z kluczyka o ile zamek byl raz na jakis czas otwierany i nie jest zablokowany syfem

co prawda trzeba do tego troche sily i stalowych nerwow bo mozna polamac kluczyc ale sie da,
sam w ten sposob musialem otwierac i poszlo, nic w dodatku nie popsulem

tak combi mam ale bez haku tzn nic mi nie wiadomo czy był tam hak :/ teraz mam problem bo chyba zostanie mi wybić szybę ;/ a wezwanie super fachowców 560 zł ;/ chcą a 1 raz w życiu mam taki problem w madzie odepnę akum i normalne mogę otwierać centralny zamek z kluczyka i to bez dużych nakładów siłowych no ja dziś ukręciłem kluczyk z omki mam jeszcze 1 ale tamtym z pilotem nie mogę znów odpalić stacyjki czy wymiana stacyjki takie z allegro za 20zł dają rade ? kto ma cos takiego założonego
KAFI

Postprzez Robo 1 cze 2012, o 15:48

Chopie

Bierzesz żabę podnosisz przód od kierowcy ile się da bierzesz aku kable zapłonowe i od dołu podpinasz masz tak wielki silnik że dojście jest na ze 3 razy. Chyba że ręce krótkie no to sorry.

Wątpię że masz podłogę pod silnikiem.

Albo próbuj się dostać do zamka klapy od spodu jak nie da rady na myk z rozrusznikiem.

Kurwa co ja pisze ;/
Ostatnio edytowano 1 cze 2012, o 15:51 przez Robo, łącznie edytowano 1 raz
Nawet jeśli twierdzisz że twoja omega jest niezawodna, doskonała i cudowna to wiedz że tutaj nikogo nie oszukasz.
MASZ OPLA - NAUCZ SIĘ Z TYM ŻYĆ
Robo
Morderator

Twoja Omega: Była B 94 x20xev

Postprzez neket 1 cze 2012, o 15:49

KAFI napisał(a):mi wybić szybę ;/

ja sie dzis uderzylem w glowe az polala sie krew ale Ty bez obrazy chyba sie jeszcze mocniej pierdzielnoles

co to za pomysl z wybijaniem szyby ... co prawda sa tanie ale szkoda roboty

w najgorszym wypadku wlaz pod auto i podepnij aku pod alternator (plus z tylu alternatora do grubego przewodu a minus byle gdzie) tylko zwarcia nie zrob

daj se spokoj z wybijaniem szyby, ja bym majstrowal z kluczykiem

neket

Postprzez KAFI 1 cze 2012, o 16:23

nie no nie uderzyłem się ale czuje się jakbym dostał w mordę od omki za głupotę z 1 strony nie wiedziałem że omka ma coś takiego że po wyjęciu akuma spowoduję takie przebieg sytuacji nic dzięki wielkie będę kombinował jutro bo dziś nie dam rady tylko martwi mnie teraz ta stacyjka ; jak ja odpalę auto na kable :/
KAFI

Postprzez neket 1 cze 2012, o 16:42

w kazdym starym parchu jak np omega stacyjka to tylko pic na wode
masz kluczyk to masz po problemie bo masz w nim pastylke immo (chyba ze w 95 bylo jakos inaczej)
tak czy srak zacznij od otwarcia drzwi bo to twoj jedyny problem, wymiana kostki czy wkladki stacyjki w omedze to kpina
chyba od razu wiedzieli ze tego nikt krasc nie bedzie :lol:

w poldku to co innego milione nitow trzeba rozwiercac :cwaniak1: ale nie ma co omegi do porzadnego auta porownywac :P

neket

Postprzez Długi63 2 cze 2012, o 08:49

może najprościej zadbać o zamki, a nie 4 lata otwierać z pilota a potem "zamek nie chodzi". Musi chodzić i tyle. Chyba.że ja mam coś zjebane.
BO SĄ KIEROWCY, I SĄ LUDZIE CO MAJĄ PRAWO JAZDY
Długi63

Twoja Omega: m51 sedan'96; 3d sedan`89

Postprzez ARNWR 2 cze 2012, o 10:08

Wyczerpałem baterie i pilot nie działa ni chu chuja, a z kluczyka tylko otwieram, zamknąć nie dam rady, chyba że muszę większej siły użyć, z tym że obawa o jedyny kluczyk wielka u mnie jest. Zamykam knyflem, otwieram kluczykiem ;-) ha to dopiero finezja :lol: Tylko że po kościach czuje, że kiedyś ten kluczyk zatrzasne w środku i naprawde będę miał kłopot :cry:
TYLKO OMEGA KOMBI
ARNWR

Twoja Omega: TOYOTA AVENSIS 2.0 4D4 kombi

Postprzez Robo 2 cze 2012, o 10:40

a dorobienie kluczyka po ile u was ? Ja z tego co pamiętam koło 30 zł dawałem.
Nawet jeśli twierdzisz że twoja omega jest niezawodna, doskonała i cudowna to wiedz że tutaj nikogo nie oszukasz.
MASZ OPLA - NAUCZ SIĘ Z TYM ŻYĆ
Robo
Morderator

Twoja Omega: Była B 94 x20xev

Postprzez grzes80808 2 cze 2012, o 13:20

ja omege a kiedys otwieralem jakimkolwiek kluczykiem byle od opla nawet szwagierki od vectry pasowal gorzej bylo ze stacyjka ale do czasu az sie kiedys zaciela to wbilem srubokret chwycilem kluczem i zerwalem zapadki to puzniej mozna bylo odpalac nawet nawet pilniczkien do paznokci :lol:
było
2x omega a 2.0 jedna w automacie druga manualna
2x senator b 2.6 automat jeden jeszcze w stodole
1x omega B 3.0 automat
1x 2.2 dti 2003 rok
grzes80808
Morderator

Twoja Omega: x30xe 2000 rok sedan

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Prośby o porady techniczne