3.2 ustawienie rozrządu / pomoc

Usterki mechaniczne w Twojej Omedze, klimatyzacja, zawieszenie, silnik, kody błędów

3.2 ustawienie rozrządu / pomoc

Postprzez Pawlotrzydwa 25 lut 2018, o 12:02

Witam.

Moje auto to omega z silnikiem Y32SE rok 2001.
Po zakupie oddałem auto na wymianę rozrządu.
Warsztat oddał auto i niby wszytko ok jednak coś tam chrobotało pod pokrywą rozrządu wiec zdecydowałem,że zerknę co się tam dzieje. Jak już wszytko rozebralem to faktucznie okazało sie,ze pasek lekko ocieral o obudowę powodując dźwięk. Postanowiłem podciągnąć pasek delikatnie i wyszło z tego wszytkiego nieszczęście,przeskoczył mi jeden wałek o pare ząbków.
W tym momencie zmiekla mi faja i bede potrzebował kogoś z okolicy kto mógłby posłużyć swoją wiedzą i wpaść na chwilę do mnie na garaż żeby ustawić to wszystko poprawnie. Autko stoi w Piasecznie pod Warszawą. Oczywiście odpłatnie. Dzięki z góry. Pozdrawiam
Pawlotrzydwa

Twoja Omega: Omega 3.2 2001

Re: 3.2 ustawienie rozrządu / pomoc

Postprzez mareckiL 26 lut 2018, o 02:40

Skoro już Cię podkusiło majstrować samemu to dokończ dzieło. To nie jest czarna magia.
1.ustawiasz koło na wale korbowym na znaku
2.ustawiasz wałki rozrządu na znakach i blokujesz je(ja to robię czterema klinami z twardego drewna)
3jeżeli na pasku zębatym są znaki to dopasowujesz je do znaków na kołach
4.i najtrudnieszy etap to ustawienie napinacza tak aby wybrał wszystkie luzy między kołami i rolkami prowadzącymi
5.ustawiasz napinacz na skali nieco więcej niż połowa.
6.przekręcasz kluczem wał dwa lub dla pewnosci czery razy i po upewnieniu się,że znaki się zgadzają odpalasz rakietę :DD
Mnie już pare razy udało się wymienić rozrząd ,więc też możesz spróbować.
mareckiL

Twoja Omega: 1999 MV6 kombi

Re: 3.2 ustawienie rozrządu / pomoc

Postprzez Pawlotrzydwa 27 lut 2018, o 21:19

Załatwiłem sobie blokady i ogarnąłem ten rozrząd.
Kolega powyzej zapomniał napisać ze trzeba tez odpowiednio zsynchronizowac znaki między głowicami jezeli jest widoczne przesunięcie. Ustawia się to rolkami na mimosrodzie. Pozdrawiam
Pawlotrzydwa

Twoja Omega: Omega 3.2 2001

Powrót do Prośby o porady techniczne