nie działą ogrzewanie

Usterki mechaniczne w Twojej Omedze, klimatyzacja, zawieszenie, silnik, kody błędów

nie działą ogrzewanie

Postprzez mareckisl 12 sty 2018, o 19:56

Witam Koledzy:-)
Na wstepie serdecznie pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc:-)
Kupiłem jakic czas temu Omege B fl 2.2 16v z gazem ostatnio pojawił mi sie problem z grzaniem a mianowicie po właczeniu silnika wskazówka temp silnika prawie sie nie podnosi a z nawiewow leci zimne powietrze co siekawe ze z lewego i prawego jakas temp dmucha a srodkowe nic a nic. dopiero jak podkrece temp na maxa cos zaczyna grzac ale ledwo ledwo.Kolejna sprawa to fakt ze po właczeniu klimatronika od razu właczaja sie wiatraki po wyłaczeniu klimatronika wentylatory gasna.
Pomocy jest zima nie mam jak wozic dziecka:-(

2 problem to ze czasem nie moge zapalic kreci rozrusznik ale nic. wtedy musze delikatnie pchnac i tak jak bym chcial zapalic na pych wtedy szarpnie silnikiem i normalnie stacyjka odpala. zazwyczaj jest to rano.
mareckisl

Twoja Omega: 1999 2,2 16v z gazem

Re: nie działą ogrzewanie

Postprzez neket 13 sty 2018, o 22:29

mareckisl napisał(a):Kolejna sprawa to fakt ze po właczeniu klimatronika od razu właczaja sie wiatraki po wyłaczeniu klimatronika wentylatory gasna.

tak ma byc
jak pracuje klima to wentyle chodza caly czas ... wy;acz klime (ECO) i wentyle stana

mareckisl napisał(a): właczeniu silnika wskazówka temp silnika prawie sie nie podnosi a z nawiewow leci zimne powietrze

najprostsza opcja to termostat ... sprawdz kiedy sie otwiera
LPG: SEKWENCJA BRC; KOMP SEQUENT 24;

http://www.ulgawcierpieniu.pl -> sprawdź może będziesz mógł pomoc :)
neket

Twoja Omega: B kombi 99' 2.0 16V

Powrót do Prośby o porady techniczne