Regeneracja kloszy ksenonowych

Usterki mechaniczne w Twojej Omedze, klimatyzacja, zawieszenie, silnik, kody błędów

Regeneracja kloszy ksenonowych

Postprzez Argonath 5 wrz 2017, o 17:13

Ahoj!

Mam pytanie w nieco frapującej kwestii jaką jest regeneracja kloszy. Niestety nie znalazłem żadnego w miarę świeżego wątku na temat, jeśli ominąłem, przepraszam. Do rzeczy.

Mam ja w swojej omedze klosze które były od nowości zapewne zupełnie nie ruszane i dojrzałem do tego, żeby coś z nimi zrobić i zasięgnąłem języka w kwestii regeneracji - kolega polecił zakład w Swarzędzu zajmujący się tylko tym, tam się dowiedziałem, że polerka klosza + prawdopodobna wymiana reparaturek od samopoziomowania + regeneracja soczewki zamknęłaby się łącznie w kwocie 500-600 pln (przyznam, że nie jestem teraz pewien czy sztuka czy oba, bez soczewek całość około 450 pln więc chyba oba). Przy takiej kwocie zastanawiam się czy nie warto jest już rozejrzeć się za kupnem zamiennika po prostu, ale po szybkim rozejrzeniu się nie jestem pewien tej opcji - wychodzi to jakieś 20 pln taniej na każdym kloszu, ale żaden nie ma podanego jakiegokolwiek producenta, więc nie mogę za bardzo zebrać informacji na ich temat i siłą rzeczy nieco się obawiam takiej inwestycji.

Czy jakaś dobra dusza pomoże i doradzi? :)

Pozdrawiam,
Argo
Argonath

Twoja Omega: 1999, 2.5TD, Kombi

Re: Regeneracja kloszy ksenonowych

Postprzez jaggi 5 wrz 2017, o 20:54

http://allegro.pl/depo-reflektory-lampy ... 72990.html
tyle kosztują nowe zamienniki.
czy to dobry wybór ??
ciężko powiedzieć, nowe na pewno jakiś czas poświecą,
jak długo ?? tego nie wiem bo nie miałem takich.

oryginalny klosz możesz wypolerować sam, bo to nic trudnego,
jednak nie to jest bolączką oryginalnych lamp.
boczny uchwyt trzymający soczewkę kruszeje i się rozpada
(taki mały skurwiały kawałek plastiku z gwintem)
można założyć uchwyt ze zwykłej ryflowanej lampy bo pasuje, choć jest nieco inny
(koszt całych lamp to max 80 zeta z przesyłką)
no ale wtedy trzeba się jeszcze pobawić w rozklejenie lamp i ich czyszczenie w środku bo kurzu jest zawsze od chuja.
pozostaje jeszcze kwestia odbłyśnika który lubi się wypalić a tego nie da się wymienić na inny niż od xenonu.
nawet wytrzeć z kurzu za bardzo się nie da bo wtedy złazi lustro, tzn ta powłoka.

odnośnie firm regenerujących też się nie wypowiem, bo nie miałem z takowymi żadnych kontaktów.

jest jeszcze Marios...
zadzwoń i zapytaj:
viewtopic.php?f=28&t=12
może twoje weźmie w rozliczeniu ??

mam nadzieję, że coś pomogłem :-P
wódka jest dla mądrych ludzi.... i piwo...... a nie dla baranów....
jaggi
Morderator

Twoja Omega: Biała Dama C30Se 95'caravan

Re: Regeneracja kloszy ksenonowych

Postprzez arklin 19 lis 2017, o 19:34

500 za regenerację? Trochę dużo, polerkę można wykonać samemu albo pastą polerską, albo używając drobnego papieru wodnego, potem pasta polerska - koszt kilkanaście złotych. Od polerki ważniejszy jest odbłyśnik, który z czasem traci warstwę odblaskową. Koszt to ok 60-70 zł za sztukę plus przesyłka. Po tym zabiegu nie ma porównania do świecenia - jest naprawdę nieźle.
arklin

Twoja Omega: 2000 2.2 Benz kombi

Powrót do Prośby o porady techniczne