3.0 V6 znikający płyn chłodniczy

Usterki mechaniczne w Twojej Omedze, klimatyzacja, zawieszenie, silnik, kody błędów

3.0 V6 znikający płyn chłodniczy

Postprzez Kubasz 14 lip 2017, o 18:14

Witam, mam od niedawna Omege BFL 3.0 V6 211km i mam problem. Od samego kupna brała płyn chłodniczy, ale myślałem, że to jakiś wyciek, lecz okazało się, że wszystko szczelne :/ Podejrzewałem uszczelki pod głowicami, ale nie kopci, pali od strzała, reaguje na gaz, słaba nie jest, a płyn znika :-( Wymieniłem w niej nagrzewnice, bo nie było ciepłego powietrza. Ostatnio zauważyłem wyciek oleju spod klawiatur i na dniach wymieniam uszczelki, ale czy to to może mieć jakiś związek z tym płynem ? Nie wiem już co robić i pomysłów mi już brakuje, a jakbym rozebrał pokrywy, żeby wymienić uszczelki to do wymiany uszczelek pod głowicą bliska droga. Może ktoś się spotkał z takim problemem i by coś doradził, pomógł. Dzięki wielkie i pozdrawiam! :)
Kubasz

Twoja Omega: 00', 3.0V6, sedan BFL

Re: 3.0 V6 znikający płyn chłodniczy

Postprzez grzes80808 14 lip 2017, o 22:50

Jak nie miesza się z olejem i nie kopci na zimnym, to na bank masz przeciek, tylko trzeba go zlokalizować a miejsc wrażliwych jest dużo
było
2x omega a 2.0 jedna w automacie druga manualna
2x senator b 2.6 automat jeden jeszcze w stodole
1x omega B 3.0 automat
1x 2.2 dti 2003 rok
grzes80808
Morderator

Twoja Omega: x30xe 2000 rok sedan

Re: 3.0 V6 znikający płyn chłodniczy

Postprzez Mago104 15 lip 2017, o 06:18

Sprawdź korek zbiorniczka płynu chłodzącego. U mnie też płyn uciekał i jak się okazało zawór w korku się skończył. Nie było widać wycieku bo płyn wylatywał tylko kiedy silnik pracował i duża jego część zdążyła odparować spływając po zbiorniczku. Odpal silnik i obserwuj zbiorniczek. Jak się rozgrzeje i włączy się wentylator to powinna się pojawić strużka płynu na zbiorniczku. Jeżeli tak będzie to masz korek do wymiany. Jak będzie sucho to niestety musisz szukać gdzie indziej.
Mago104

Twoja Omega: 2001,3.2 v6 sedan

Powrót do Prośby o porady techniczne