Temperatura rośnie, uruchamiają się wiatraki i tak w kółko

Usterki mechaniczne w Twojej Omedze, klimatyzacja, zawieszenie, silnik, kody błędów

Temperatura rośnie, uruchamiają się wiatraki i tak w kółko

Postprzez 522 20 maja 2017, o 16:41

Witam kolegów. Mam problem z Omegą B 2.0 16v - temperatura silnika jest zbyt wysoka i jak postoję 5 minut z włączonym silnikiem, dochodzi do drugiej kreski nad 90-tką i włącza się drugi obieg wentylatora.

W sieci znalazłem nawet informacje, że to normalne, jednak Omkę mam 6 lat i takowy problem pojawił się stosunkowo niedawno; wcześniej temperatura była stała, a wentylatory uruchomiły mi się może ze dwa razy, ale naprawdę w strasznym, sierpniowym upale. A, przykładowo, dziś stojąc w kolejce do Maca w ciągu 15 minut ze trzy razy drugi bieg wentylatora musiał wkroczyć do akcji, strasznie mnie to denerwuje.

Omega zaczęła mi się zgrzać zimą, więc wymieniłem termostat (cały, Wahler) i myślałem, że problem mam z głowy, ale niestety
zrobiło się cieplej i nawet stojąc dłużej na światłach w mieście potrafi mi się zagrzać :/ W lutym wymieniłem rozrząd z pompą wody, ale nic to nie dało. Chłodnica ma 2,5 roku, więc raczej odrzucam, że jest zasyfiona - zresztą, na taką nie wygląda.

Co może być przyczyną? Jakiś czujnik?

Pozdrawiam :)
522

Twoja Omega: B '94, X20XEV

Re: Temperatura rośnie, uruchamiają się wiatraki i tak w kół

Postprzez grzes80808 21 maja 2017, o 05:31

np uszczelka pod głowicą. podjedź na jakiś warsztat gdzie mają testery i niech sprawdzą czy nie masz spalin w układzie chłodzenia. tylko od razu zaznacz że chcesz żeby test zrobili przy tobie, bo w przeciwnym razie pewnie naciągną Cię na wymianę UPG
było
2x omega a 2.0 jedna w automacie druga manualna
2x senator b 2.6 automat jeden jeszcze w stodole
1x omega B 3.0 automat
1x 2.2 dti 2003 rok
grzes80808
Morderator

Twoja Omega: x30xe 2000 rok sedan

Powrót do Prośby o porady techniczne