nie równa praca silnika na gazie i benzynie

Usterki mechaniczne w Twojej Omedze, klimatyzacja, zawieszenie, silnik, kody błędów

nie równa praca silnika na gazie i benzynie

Postprzez wyandota 7 gru 2011, o 11:48

Witam moja omega nie równo chodzi na gazie i benzynie autko jest z 1994 r 2.0 8v 115km(85kw) zdrarzają jej sie równiesz wystrzały z pod maski czy ktos z forumowiczów miał podobne problemy i czy da się to jakoś naprawić ? Dodam że auto odpala bez problemów choć lepiej na zimno .
wyandota

Re: nie równa praca silnika na gazie i benzynie

Postprzez Wicek 7 gru 2011, o 12:49

Sczytaj błędy to raz, a druga sprawa, odłącz aku na noc i przejedź z 50 km na Pb.
Wicek

Twoja Omega: 2.5 TD aut.

Postprzez zygi 7 gru 2011, o 22:27

Raczej pierwsza sprawa to sprawdzenie układu zapłonowego - prawdopodobnie to jest przyczyna
albo poczekaj aż sie wystrzela i przestanie :-P
zygi

Twoja Omega: nie mam omegi :(

Postprzez Michal 8 gru 2011, o 21:50

zygi napisał(a):Raczej pierwsza sprawa to sprawdzenie układu zapłonowego - prawdopodobnie to jest przyczyna

Też tak myślę ;-)
wyandota kiedy były wymieniane świece i przewody ?
X30XE
Michal

Twoja Omega: B X25XEI, B fl X30XE

Postprzez smyk 8 gru 2011, o 22:13

wyandota napisał(a):wystrzały z pod maski

na samym gazie czy na pb też
"Jak ktoś ma pecha,to sobie grzebiąc w dupie palec złamie"
była 2.08v-2.016v-2.5v6-3.0v6-2.5td-2.5t.d.s, wszystkie B,i wszystkie na złom
smyk

Twoja Omega: dodge g&c 3.3l 4x4

Postprzez maryn5 13 cze 2017, o 12:27

Witajcie

Chciałbym podpiąć się pod temat nierównej pracy silnika na wolnych.

W moje Omie szerpie na wolnych obrotach talk na PB jak i na LPG. Od 2 tygodni szukam przyczyny i bezskutecznie. Przyspiesza ładnie ale na wolnych zachowuje się tak jakby wypadały zapłony. Do tego słyszę pomimo szczelności węży, całkiem głośne syczenie w tylnej części silnika (bliżej kabiny) w okolicach zaworu EGR. Świece wymienione na nówki - nic nie dało. Zespół cewki sprawdzony 2 razy omomierzem na rezystancję. Plakiem jak tam z tyłu popryskam to zmieniają się obroty silnika na wyższe, ale pod tym zaworem EGR zauważyłem, że są dwa takie wycięcia (wgłębienia fabryczne ) przez które zaciąga powietrze - także to plakowane. Czy to normalne zachowanie ? Chodzi mi o ten dźwięk syczenia oraz jakieś tam będące rozwiązanie pod zaworem, że zaciąga powietrze na wolnych ? Uszczelkę sprawdzałem i dolega nawet w desperacji na silikon wysokotemperaturowy przywaliłem i nadal zaciąga przez te wgłębienia jak popsikam plakiem. Jak zatykam paluchem nie ma to wpływu na pracę na wolnych i nadal szarpie. Chyba to zły trop myślę sobie ...

Podczas jazdy nie odważyłem się słuchać i sprawdzać smile.gif

Dalej:
Odłączałem czujnik obrotów wałka rozrządu podczas pracy - bez zmian.
Odłączałem czujnik wału podczas pracy - bez zmian.
Odłączałem przepływomierz podczas pracy - bez zmian.
Cewki podczas pracy nie odłączałem - smile.gif nie dało się

Prośba wielka ! Ktoś podzieli się doświadczeniem i wesprze moje bezowocne zmagania w garażu ?
maryn5

Twoja Omega: Omega B FL 2,2 + LPG 2001

Postprzez maryn5 14 cze 2017, o 13:37

Kurcze w tym tempie pomocy to mi korozja zdąży zeżreć Omesie :(
maryn5

Postprzez neket 14 cze 2017, o 20:41

nic tam nie powinno zaciagac
skasuj bledy po zabawach w odlaczanie czujnikow i adaptacje ECU
cewka moze byc kiepska pomimo prawidlowych pomiarow
przydalo by sie zmierzyc kompresje, sprawdzic wykresy z czujnikow na jalowym no i na jakich korektach ECU pozostanie po okolo 100km na PB
LPG: SEKWENCJA BRC; KOMP SEQUENT 24;

http://www.ulgawcierpieniu.pl -> sprawdź może będziesz mógł pomoc :)
neket

Twoja Omega: B kombi 99' 2.0 16V

Postprzez maryn5 16 cze 2017, o 08:18

Dziękuję Ci za odpowiedź.

Znalazłem w końcu po wielu dniach poszukiwania. Pomógł mi kawałek węża przyłożony do ucha i z drugiej strony jako detektor dźwięku (syczenia). Ot taki jakby prosty stetoskop elastyczny sobie zrobiłem. Inaczej nie doszedł bym i musiał rozbierać wszytko z tyłu silnika. Okazało się, iż zaciąga powietrze pod uszczelką mocowania takiego jakby mostka pod EGR. Owo mocowanie na uszczelkę do kadłuba silnika uchwytu do zaworu EGR. Dojścia najfatalniejsze z możliwych przy tym aucie i silniku. Jednak nie udało mi się zmienić uszczelki na nową gdyż środa wieczór był już a następny dzień tzw, Boże Ciało. Żadnych szans na zakup w sklepie.

Oczyściłem miejsce łączenia gdzie zaciągało po uszczelką odtłuszczając nieco denaturatem. Zaaplikowałem na docisk silikon wysokotemperaturowy na odcinku ok 10 cm - wzdłuż uszczelki. Odpiąłem cewkę zapłonową i bez zapłonu zakręciłem silnikiem dwa obroty. Zaciągnęło silikon nieco do środka. Odczekałem godzinę i przesmarowałem to jeszcze raz kolejną warstwą silikonu.

Wiem ze to druciarstwo, ale nie było możliwości tego dnia inaczej. Przy następnej okazji zmienię na uszczelkę nową. Przy okazji zauważyłem, iż mam doszczętnie wybite poduszki silnika. Gumy były całe ale przy dokładniejszym wejrzeniu kilka dni wcześniej było coś nie tak. Zdemontowałem i zakupione wcześniej poduchy wymieniłem. Okazało się ze gumy całe ale śruby mocowane do metalowej obudowy poduszki gumowej wręcz powyrywane (luźne) w blasze. Nie było tego widać pod łapami za bardzo. Od czasu jak posiadam Omegę, lekko trzęsło i myślałem że ten typ tak ma. Jednak to było jak sadzę przyczyną obluzowania podstawy EGR i uszczelki.

Teraz lata jak ta pszczółeczka a 3 z rzędu mechaników połowę osprzętu mi chcieli po kolei wymieniać, przez cewki, czujniki, uszczelki wtrysków, etc. gdyż nie wykazywało żadnych błędów.

Może komu się przyda moje doświadczenie "syczenie z tyłu silnika pod podszybiem" w Y22XE

Pozdrawiam Serdecznie
maryn5

Postprzez milus09 18 sie 2017, o 11:40

Co by nie zakładać nowego wątku piszę tutaj.
Problem jest następujący.
Poskładałem silnik czy zero, głowice zrobione, każdy tłok był wyciągnięty i wyczyszczony, zapieczone pierścienie pościągane, rowki wyczyszczone i wszystko poskładane do tzw. kupy. Silnik odpalony i wydawało się, że jest ok, jednak teraz już po około 400 km od złożenie nie chodzi na wszystkie cylindry, i kopci z bagnetu jak z wydechu, kompresja sprawdzona i wszędzie po około 14, z tym, że dwie świece były zaolejone. Stąd moje pytanie czego tu się czepić?
milus09

Twoja Omega: 1999 Sedan 2.6 V6

Powrót do Prośby o porady techniczne