jak ustawić kąt pochylenia koła tylnego

Usterki mechaniczne w Twojej Omedze, klimatyzacja, zawieszenie, silnik, kody błędów

jak ustawić kąt pochylenia koła tylnego

Postprzez kl-damian 27 lip 2007, o 13:54

Witam! Mam Omege B Sedan 2.5 TD rok 94.Czy ktos moze wie jak ustawic kat pochylenia na tylnym kole?? Bylem u mechanika ustawic geometrie i stwierdzil ze katów sie nie ustawia?Prawidlowo ma byc 2- a u mnie jest 3-,czyli o 1 stopien za duzo?????Slyszalem ze to wina slabych sprezyn- ale nie kazdy tak twierdzi??

I jeszcze jedno.Podczas ruszania z miejsca czesto gasnie i trzeba ruszac bez gazu albo wkrecac go na wysokie obroty.a podczas zapalania trzeba dlugo krecic jak jest cieply??
Ostatnio edytowano 27 lip 2007, o 18:17 przez kl-damian, łącznie edytowano 1 raz
kl-damian

Re: jak ustawić kąt pochylenia koła tylnego

Postprzez Macek 27 lip 2007, o 14:05

kl-damian napisał(a):podczas zapalania trzeba dlugo krecic jak jest cieply??

no niestety albo sie przyzwyczaisz albo troche kosztowne naprawy,ja kręce jeśli nie gada to puszczam i bez cofanie w położenie -0-kręce jeszcze raz u mnie pomaga.
kl-damian napisał(a):.Podczas ruszania z miejsca czesto gasnie i trzeba ruszac bez gazu albo wkrecac go na wysokie obroty

spróbuj na początek wymienić filtyr paliwa,powietrza.
Macek

Postprzez eekz 27 lip 2007, o 14:25

sa na allegro takie pierdoly do TD* (wymoderowano automatycznie: w omegach nie ma TDS)'a jezeli chodzo o odpalanie.. to standard w nich

http://www.allegro.pl/item215819148_chi ... od_ss.html
eekz

Postprzez Macek 27 lip 2007, o 14:30

eekz napisał(a):do TD* (wymoderowano automatycznie: w omegach nie ma TDS)'a
satry jestes już pare misiecy na forum a piszesz o TD* (wymoderowano automatycznie: w omegach nie ma TDS).

coś podobnego sam zrobisz jak pokombinujesz .ja bym nie kupował tych bajerów.
Macek

Postprzez KUSY 27 lip 2007, o 20:45

Mi przy ustawianiu geometrii też majster mówił, że się nie da. Sam oglądałem i chyba regulacji jest brak. A pochylenie może być większe przez zużyte sprężyny, bo tylne koła są na oddzielnych wahaczach i wraz ze wzrostem obciążania koła kładą się do środka.
KUSY

Postprzez bc30se 27 lip 2007, o 21:19

ten drążek który łączy wahacz koła z belką, nim się ustawia
bc30se

Postprzez Maro 28 lip 2007, o 07:17

Mam podobny problem, bo ścina mi tylne opony od środka. Sprężyny mam niby ;) dobre. Moze też mam cos poprzestawiane? :)
Maro
LED MASTER

Twoja Omega: Cadillac Catera Irmscher

Postprzez ŁYSY 28 lip 2007, o 08:01

Maro szoruj na geometrie zawieszenia i bedziesz wiedzial w ASO krzykneli cos ponad 150 w Lublinie za zrobienie.
To punish and enslave...
ŁYSY
Administrator systemowy

Postprzez Maro 28 lip 2007, o 08:41

Pier***ę ASO :evil:

Pojadę gdzie indziej.

A moze zakręty za szybko pokonuję? ;)
Maro
LED MASTER

Twoja Omega: Cadillac Catera Irmscher

Postprzez bc30se 28 lip 2007, o 22:25

teraz rozmawiam z senatorem, ja pamiętam że po remoncie zawiechy gość mi robił zbieżnośc tylnych kol, regulujac drazkami zmieniala sie zarowno geometria jak i kat kola, ale np senator twierdzi ze zmiana kata jest nieznaczna.. u mnie pomoglo
bc30se

Postprzez maciejn83 18 mar 2008, o 14:47

Witam możę tu ktoś mi pomoże jestem nowy i niemoge poszukać czy jest temat właśnie o ty tylnych drążkach co sie reguluje zbieżność bo potrzebuje końcówki i nichdzie ich niema???? może ktoś wie gdzi emożna je dostać
pozdrawiam :-D
maciejn83

Postprzez ŁYSY 18 mar 2008, o 15:35

W ASO cale ramie bo z tego co widze w EPC nie mozna dokupic samych koncowek. Cena okolo 450zł-500zł za sztuke (caly drazek)

Obrazek
To punish and enslave...
ŁYSY
Administrator systemowy

Postprzez sebol 18 mar 2008, o 19:30

500 za taki drazek to zwalaz nog.Kup poprostu jakas koncowke kierownicza zeby miala podobny stozek (koszt ok 30zl) i na tokarni zrob taki sam gwint jak byl na tej starej koncowce .Najtansze rozwiazanie
sebol

Twoja Omega: 96r x20xev kombi

Postprzez maciejn83 18 mar 2008, o 19:33

Dzięki za odpowiedz a niema gdzieś zamienników :?: bo w sklepach niema nawet w katalogach tych drążków całych, dzwoniłem do OPEL SHOP to mi powiedział 475zł końcówka sztuka :-)
pozdrawiam
maciejn83

Postprzez sebol 18 mar 2008, o 19:50

Kiedys tez pytalem w sklepach o taka koncowke bo potrzebowalem i niestety nie bylo wiec chyba pozostaje ci tylko pokombinowac
sebol

Twoja Omega: 96r x20xev kombi

Następna strona

Powrót do Prośby o porady techniczne