sztywny przewód hamulcowy

Usterki mechaniczne w Twojej Omedze, klimatyzacja, zawieszenie, silnik, kody błędów

sztywny przewód hamulcowy

Postprzez pcichomski 23 kwi 2011, o 16:21

Problem jest taki. Pękł odcinek sztywnego przewodu przy tylnym kole (ten krótki między zaciskiem i giętkim). Przy okazji oględzin stwierdziłem, że marnie wyglądają oba długie przewody pod podwoziem - skorodowane na zagięciach. Pytanie jest takie.
1. Czy tego typu przewody kupuje się gotowe do danego modelu samochodu odpowiednio już ukształtowane?
2. Jeśli przewody są gotowe, to czy przy kombiaku "B" zamontowanie ich wymaga jakiejś szczególnej ekwilibrystyki?
3. Jeśli przewody trzeba dorabiać z metra, to jak się kształtuje końcówki i jakie długości potrzebne są do mojej omki?
pcichomski

Twoja Omega: 2000, 2.5 TD, kombi, automat

Re: sztywny przewód hamulcowy

Postprzez Michal 23 kwi 2011, o 16:28

pcichomski napisał(a):3. Jeśli przewody trzeba dorabiać z metra, to jak się kształtuje końcówki i jakie długości potrzebne są do mojej omki?

Bierzesz stare przewody idziesz do "gościa" i dorabia ci z odpowiednimi końcówkami ;-)
X30XE
Michal

Twoja Omega: B X25XEI, B fl X30XE

Postprzez mgyz 23 kwi 2011, o 17:05

patent na szybko jest taki:
rozcinasz rurke w miejscu pekniecia nakladasz na to wieksza rurke miedziana i lutujesz lutem twardym z obu stron.

Zrobilem takiego patenta w przyplywie desperacji, awaria w sobote a trzeba bylo jechac. Mialo wytrzymac do poniedzialku a latalo..... ze 2 lata, az sie parch rozsypal :mrgreen: :lol:

Nie biore zadnej odpowiedzialnosci za takie przerobki !
_____
mgyz
mgyz
Administrator

Twoja Omega: e39 M54B30 kombi '03

Postprzez Brayan 25 kwi 2011, o 15:02

W zasadzie powinieneś bez problemu dostać dedykowane przewody do auta.
Jeśli nie panowie w sklepie dobiorą ci najbardziej zbliżona długość i zadbają o poprawność końcówek. od tego są katalogi.
Przewody są miedziane, i ew jakiś nadmiar kasujesz po przez utworzenie spiralki nawiniętej an jakąś rurkę ...ja tak robiłem szybsze to niż docinanie i zarabianie.
Albo właśnie kupujesz na allegro zestaw do zarabiania końcówek i robisz sobie profi przewody samodzielnie
Brayan

Twoja Omega: X30XE+LPG'95/C30SE'91/C30LE'87

Postprzez pcichomski 27 kwi 2011, o 12:17

Miedziane ? - oryginalne są stalowe (i dla tego zżarł je rudzielec :cry: ). Stosuje się miedziane?
pcichomski

Twoja Omega: 2000, 2.5 TD, kombi, automat

Postprzez Brayan 27 kwi 2011, o 15:57

http://pwpnet.pl/
Możesz poszukać przewodu dla siebie
Brayan

Twoja Omega: X30XE+LPG'95/C30SE'91/C30LE'87

Powrót do Prośby o porady techniczne