Omega "Na mokrej drodze"

Oryginalne broszury Opel Omega, filmy, reklamy, recenzje z gazet, oceny oraz zwiastuny nowych modeli

Omega "Na mokrej drodze"

Postprzez Robo 4 paź 2007, o 16:24

Obrazek

Niemiecki magazyn motoryzacyjny, „Mot" przeprowadził test skutecz¬ności hamulców czterech samo¬chodów tej samej klasy, średniej-wyższej. W szranki stanęły Opel Omega 2,0i/16V, Mercedes E-280, Audi A6 2,8 quattro oraz Citroen XM 2,0 SX. Prób skuteczności hamowania dokonano z prędkości 80 km/h na mokrym asfalcie, potem na mokrym betonie, przy czym stopień zawilgocenia jezdni, gwaranto¬wał, że zjawisko aquaplanning nie zakłó¬ci próby. We wszystkich samochodach zamontowany był seryjny układ BAS. Najlepsze wyniki, ocenione na szkol¬ną „piątkę", uzyskały exaequo Opel Omega i Mercedes. Omega zatrzymała się przy próbie hamowania podczas ja¬zdy po mokrym asfalcie na odcinku 33,8 m, natomiast Mercedes na odcinku 33,9 m. Mimo, że jest to wynik niemal jedna¬kowy, Omega już stała w miejscu, gdy Mercedes wytracił prędkość do 4 km/h. Na mokrym betonie droga hamowania Omegi wyniosła 31,1 m i identyczna oka¬zała się droga hamowania Mercedesa. Wyniki Audi były gorsze. Testują¬cy ocenili je na szkolną czwórkę. Auto hamując na asfalcie przejechało 35,6 metra, natomiast hamując na betonie 33,3 metra. Najgorzej spisał się Citroen XM: asfalt - 36,8 m, beton - 34,3 m, uzyskując szkolną notę dostateczną. Łatwo obliczyć, że gdy hamujący z 80 km/h Opel już się zatrzymał, Citroen XM poruszał się nadal z prędkością 23 km/h (asfalt) bądź 24 km/h (beton).
W sytuacjach krytycznych każdy metr może okazać się istotny. Gdy jedno auto potrafi zatrzymać się tuż przed prze¬szkodą, a inne uderzy w nią z prędkością 23 km/h, można wyobrazić sobie skutki. A swoją drogą XM (konstrukcja z roku 1989) znajdował się na z góry straco¬nych pozycjach, konkurując z autami, które ukazały się na rynku dużo od niego później.
Tadeusz Nycz
Nawet jeśli twierdzisz że twoja omega jest niezawodna, doskonała i cudowna to wiedz że tutaj nikogo nie oszukasz.
MASZ OPLA - NAUCZ SIĘ Z TYM ŻYĆ
Robo
Morderator

Twoja Omega: Była B 94 x20xev

Postprzez PWS 4 paź 2007, o 19:12

I za to mój tata cenił Omegę na samym początku najbardziej :P
PWS

Postprzez KUSY 4 paź 2007, o 19:48

A niektórzy próbują sztuczek za zmianą tarcz, zacisków itp. bo im hamownia nie odpowiada :lol:
Wynik bardzo mocno zadowalający! :-D

Toć wiadomo, człowiek byle chu..stwa nie kupował :-D
KUSY

Postprzez ŁYSY 4 paź 2007, o 21:30

Toć wiadomo, człowiek byle chu..stwa nie kupował :-D

:spoko:
To punish and enslave...
ŁYSY
Administrator systemowy

Postprzez bc30se 4 paź 2007, o 22:04

hmmm i to w dodatku 2.0 która ma słabsze hamulce... artykuł jest z 94 roku więc 2.0 miało jeszcze małe tarcze...
bc30se

Postprzez Robo 5 paź 2007, o 06:08

takie jak u mnie :-P ale fakt że artykuł jest przynajmniej w pewnym stopniu pocieszający :-D
Nawet jeśli twierdzisz że twoja omega jest niezawodna, doskonała i cudowna to wiedz że tutaj nikogo nie oszukasz.
MASZ OPLA - NAUCZ SIĘ Z TYM ŻYĆ
Robo
Morderator

Twoja Omega: Była B 94 x20xev

Postprzez ŁYSY 5 paź 2007, o 14:27

Ale jak sie zle wyliczy to miejsca braknie :lol:
To punish and enslave...
ŁYSY
Administrator systemowy

Postprzez arturstanoch 27 kwi 2008, o 12:28

Kolega kupił omege 96 3litry i stwierdził ze chamulce są do D....y. Jak sie potem okazało ktoś wymontował cały ABS. (można i tak)
arturstanoch

Postprzez Maro 27 kwi 2008, o 16:13

U mnie przy 18" jakieś te tarcze małe :/
I hamulce mogły być lepsze.
Z 250 km/h ciężko sie wyhamowuje :(
Maro
LED MASTER

Twoja Omega: Cadillac Catera Irmscher

Postprzez MV6 27 kwi 2008, o 20:29

u mnie w powraniu omegi mv6 96r. do e39 3.0 dizel ( waga 1800kg ) i audi a6 2,5tdi.... omega ledwo co hamuje... dodam ze hamulce mam sprawne i nie jest to sprawdzone na tylko mojej omedze
MV6

Postprzez bc30se 17 cze 2008, o 08:25

arturstanoch napisał(a):wymontował cały ABS. (można i tak)

ABS nie ma nic do siły hamowania, na suchym u mnie się nawet nie włącza a więc?

nrg007mv6 napisał(a):u mnie w powraniu omegi mv6 96r. do e39 3.0 dizel ( waga 1800kg ) i audi a6 2,5tdi.... omega ledwo co hamuje... dodam ze hamulce mam sprawne i nie jest to sprawdzone na tylko mojej omedze

zgadza się, ten artykuł jest z 94, w passatach b5 to już ekstra hamulce są w porównaniu do omegi a proszę zauważyć że omega ma hamulce rodem z lat 80 tych i zero zmian aż do roku 2003.

Tutaj kolejny raz opel dał dupy.
bc30se

Postprzez Artek 21 cze 2008, o 08:21

Nie no hamulce w Omedze to każdy powie że są do dupy. Ja przesiadłem się do Omy z Forda Scorpio i po pierwszej przejażdżce stwierdziłem że ma dużo słabsze hamulce i jest dużo gorzej wyciszona niż Scorpio.
Dodam że nie jest to tylko moje zdanie , bo Braciak też ma Omę i kilku kumpli też i każdy twierdzi podobnie.
Artek

Postprzez dinoBRW 29 cze 2008, o 09:36

a ja z mondak przesiadłam się na omke i hamulce ma omka o niebo lepsze :-|
dinoBRW

Powrót do Omega Media