BESTIA W RODZINIE

Pochwal się swoim autkiem bądź zaprezentuj postępy prac nad remontem Twojej Omegi

Re: BESTIA W RODZINIE

Postprzez Rafi 5 wrz 2010, o 11:28

Div napisał(a):Zależy czy masz motronica 1.5 (3,2bara z tego co pamiętam) A 4.1 ponad 4bary.

długo mnie nie było, wiec zabiora sie za nadrabianie zaległości. ogólnie Motronic 4.1, cisnienie prawidłowe(4,5), filtr paliwa zmieniony, lewe powietrza sprawdzone - nie istnieje i lipa. nadal dziura. naciskam gaz - chwila przerwy i jest. Jak znajdę chwilę to nagram filmik i zapodam na YT to będzie wiadomo o co dokładnie mi chodzi. juz głupieje. Planuje zakup Opelscanera na Allegro bo podjechanie gdziekolwiek łączy się z kosztami zaledwie i az 50PLnN a ten sposób zawsze pare groszy zostanie w kieszeni. :)).
Div - jeszcze zdjęcie potencjometru przepływki na odpalonym silniku.
Afekty, chociaż będą święte, rozumem mają być ujęte. :)
Rafi

Twoja Omega: A 3000. C30NE zwykła :)

Postprzez Div 5 wrz 2010, o 11:36

Ja Ci na pewno nie podeśle bo mój rzucił palenie dość dawno temu i się nie pozbierałem do odpalenia go spowrotem :lol:
Dawaj filmik z zdjęcie u Ciebie to będzie coś wiadomo.

A może to lambada kuca. Opelscanner by się przydał.
"Połączenie teorii i praktyki: nic nie działa, nikt nie wie dlaczego..."
Jest może 200km, dalej wieje nudą.....
Div

Twoja Omega: B 98 3.0 v6 mv6 + Rudy

Postprzez Rafi 16 wrz 2010, o 08:45

i huj - zdjęcia dzisiaj zapodam bo.....wqrwia mniw wszystko znowu...aaaaa wpizdu. Znowu mi sie fura gotuje mimo ze Visco zapier...az chuczy.
Teraz mam jedno w głowie UPG. musze spradzic sprężanie.. Wiec pytanko.
Jakie sprezanie powinno byc na cylindrach w C30NE?
raz jest tak ze mu cisne a on zamula mimo ze obroty rosną, a raz jest tak ze zapier..az miło. juz gupije.a zimno sie robi :) :-|
Rafi

Postprzez Rafi 18 wrz 2010, o 09:23

Rafi napisał(a):i huj - zdjęcia dzisiaj zapodam bo.....wqrwia mniw wszystko znowu...aaaaa wpizdu. Znowu mi sie fura gotuje mimo ze Visco zapier...az chuczy.
Teraz mam jedno w głowie UPG. musze spradzic sprężanie.. Wiec pytanko.
Jakie sprezanie powinno byc na cylindrach w C30NE?
raz jest tak ze mu cisne a on zamula mimo ze obroty rosną, a raz jest tak ze zapier..az miło. juz gupije.a zimno sie robi :) :-|

no i dobra-- cytuje własny list - upg sprawdzona jest ok - sprężanie ok, wiatrak nie urucamiał sie bo zwartko było. Wiskoza ok wiec czemu sie grzał? - pompa wody nie wydalała i nie wydala a jest nowa - idzie do demontarzu. Przewody posprawdzane i układ nieźle drożny. jest ok. Czujniki ok - no zobaczymy co bedzie dalej - a conibu dziury przy przygazowaniu - zniknęła jak przełożyłem regulator oktanów na 95 bo jakas łajza a na peewno nie ja założyła odwrotnie - na 91. pewnie jak miałem tłumiki zmieniac w warsztacie to przełożyli moze. tak podejrzewam. :). Ogólnie na razie spoko.Jeszcze obiecane zdjęcia - dzisiaj beda dla Diva
Rafi

Postprzez Div 18 wrz 2010, o 12:29

zdejmowałeś głowice? czy jak sprawdziłeś upg, upg to sie wymienia.
"Połączenie teorii i praktyki: nic nie działa, nikt nie wie dlaczego..."
Jest może 200km, dalej wieje nudą.....
Div

Twoja Omega: B 98 3.0 v6 mv6 + Rudy

Postprzez Rafi 25 wrz 2010, o 17:49

Div napisał(a):zdejmowałeś głowice? czy jak sprawdziłeś upg, upg to sie wymienia.

Nie - podjechałem do warsztatu. Tam odkręcili korek wlewu płynu chłodniczego od zbiorniczka,wetknęli wieeeelką pipete z trzema komorami, do których zaczęli zasysac wodę (płyn)naciskając gruchę z góry. każda komora miała jakiąs pierdółkę z jakiegos materiału który "podobno" reaguje na zmiany zawartości czegoś w płynie. jedna na olej w wodzie, druga na spaliny a trzecia? hmm ciekawe :) podobno po zabarwieniu oznacza ze padnięta jest uszczelka. Samochód sie nagrzał porządnie i niby jest ok. Poza tym zmieniłem korek wlewu płynu na nowy i założyłem nową instalację elektryczną do wentylatora elek. jest ok. No i ...degustator paliwa był ustawiony na 91 zamiast na 95 - przestawiłem na 95 i jakos inaczej i lepiej. Ciekawe kto przestawił. :)
Rafi

Postprzez Rafi 8 cze 2013, o 12:07

Witajcie OMEGOWCY.
Wrciłem po ...uuuu długim czasie. Jestem i pragnę info wam przekazac ze ...dłuuugo mnie nie było ale...sprzedałem moją Omege gościowi który zajął się nią b.dobrze, po 2 pewnie nią pojeździł, teraz - jest na allegro. ja w tym czasie pomykałem tymczasowo Mazdą 323 BG GT, teraz Laguną 1 1,8v8 LPG, no i teraz jedzie do mła juz OMEGA B 2,5v6 czarna. Jak dojedzie to dorzucę zdjęcie. Rzecz jasna Laguna zostanie wystawiona na sprzedaż - Mazda zostaje dla żony a ja pozdrawiam serdecznie kumpli z OpelOmegaForum.
Rafi

Poprzednia strona

Powrót do Twoja Omega