Wozidła Brayana - V6 vs R6 czyli poczuć róznicę...

Pochwal się swoim autkiem bądź zaprezentuj postępy prac nad remontem Twojej Omegi

Postprzez mgyz 2 lip 2008, o 21:03

4-ro tloczkowe zaciski to jest to :spoko: prawei jak w motocyklu (tylko nie ta masa do hamowania).
Brayan napisał(a):są dwa etapy hamowania, pedał troche nizszy (ze względu na zapotrzebowanie płynu)

a czy to nie jest spowodowane puchnieciem elastycznych przewodow hamulcowych? czy przy tych zaciskach nie warto ich wymienic na takie w oplocie metalowym?
_____
mgyz
mgyz
Administrator

Twoja Omega: e39 M54B30 kombi '03

Postprzez Brayan 2 lip 2008, o 21:33

mgyz napisał(a):a czy to nie jest spowodowane puchnieciem elastycznych przewodow hamulcowych?

No tez sie zastanawiałem nad tym ale raczej nie (przeróbka wymusiła zmianę przewodów na dłuższe wiec ... ). Nad przewodami w oplocie napewno pomyśle (gdzies tam są w kolejnści). Mimo to wydaje mi sie ze wynika to z budowy zacisku
tłoczki na lewej i prawej stronie nie sa jednakowej średnicy (oczywiscie średnicy pracującej czyli tej wewnątrz) w zwiazku z tym wysówają sie tez z różna prędkością. Ten o wiekszej średnicy wchodzi w "prace" później i stąd sa te dwa etapy hamowania (no tak to sobie tłumacze przynajmniej ;) )

Można ten system usprawnic wkładając tarcze o wiekszej średnicy, nawet do 330 mm ale wtedy trzeba myśleć o zmianie felg ... przynajmniej na 18 " ?
Brayan

Twoja Omega: Signum Z20NET'03

Postprzez Grain 2 lip 2008, o 21:37

No nieżle to wyglada tylko ta tarcza jakas taka dziurawa ;-)
Grain

Twoja Omega: X30XE 96' KOMBI

Postprzez mgyz 2 lip 2008, o 21:56

Brayan napisał(a):Ten o wiekszej średnicy wchodzi w "prace" później i stąd sa te dwa etapy hamowania

no ale zacisk jest plywajacy i to powinno zniwelowac ta roznice w wysuwaniu tloczkow. chyba, ze zacisk sie kantuje na prowadnicach :-/
_____
mgyz
mgyz
Administrator

Postprzez wolf 2 lip 2008, o 21:58

dobra,a jak ma się nawiercenie tarcz do długości drogi hamowania?
Rozumiem że 4 tłoczki niwelują tą różnicę bo powierzchnia cierna jest mniejsza tzn chodzi mi o to jak wydłuży się droga hamowania (jeśli się wogóle wydłuży) przy nawierceniu tarcz przy seryjnych zaciskach
wolf

Postprzez Brayan 3 lip 2008, o 17:13

mgyz napisał(a):no ale zacisk jest plywajacy

Zacisk nie jest pływający !!

mgyz napisał(a):to powinno zniwelowac ta roznice w wysuwaniu tloczkow

Chodzi mi o róznice w wysuwaniu sie dwóch tłoczków po tej samej stronie... Kurde ciezko wytłumaczyć.To tak jak by góra zacisku brała pierwsza a dopiero potem dół , i tak z każdej strony. Klocek nei wchodzi w prace równolegle do tarczy.
Proponuje popatrzeć na powierzchnie tłoczka w tylnych zaciskach. Tłoczek nie jest płaski.

wolf napisał(a):dobra,a jak ma się nawiercenie tarcz do długości drogi hamowania

Nie mam zielonego pojecia Pewnie sie wcale nie ma, zapobiega zeszkleniu sie klocków
podczas gwałtownych hamowań, czyści klocek z pyłu i pewnie troche wpływa na chłodzenie

wolf napisał(a):Rozumiem że 4 tłoczki niwelują tą różnicę bo powierzchnia cierna jest mniejsza

Powierzchnia cierna jest wieksza w porównaniu do seryjnych klocków. Nie da sie powiedzieć, ze nawiercenie dziur zmiejsza powierzchnie , tarcza sie obraca wiec (całki podójne i potrójne).

wolf napisał(a):(jeśli się wogóle wydłuży)

no własnie, to ma pomagać a nie przeszkadzac .Trudno tu opisac efekt jaki występuje po nawierceniu tarcz.
Kiedy tarcze sa gładknie przy ostrych hamowaniach masz wrażenie jak by hamulec sie ślizgał i że pedał jest twardy, poprostu ty ciśniesz a nic sie nie dzieje. Nawiercenie tarcz powoduje że im mocniej wciskasz tym mocniejczujesz jak tarcza sie "wrzyna" w klocek. Efekty dźwekowe też są słyszalne.
Brayan

Postprzez mgyz 3 lip 2008, o 18:58

Brayan napisał(a):Zacisk nie jest pływający

aaa to Brembo jest na stale, tak? bo w oryginale zacisk plywa.
Brayan napisał(a):hodzi mi o róznice w wysuwaniu sie dwóch tłoczków po tej samej stronie...
teraz rozumiem... czyli masz dwa biegi hamulca ;-)
_____
mgyz
mgyz
Administrator

Postprzez Brayan 3 lip 2008, o 19:02

mgyz napisał(a):aaa to Brembo jest na stale

Dokładnie, nic sie nie suwa

mgyz napisał(a):czyli masz dwa biegi hamulca

No tak właśnie trzeba by to nazwać :lol:
Brayan

Postprzez Brayan 7 wrz 2008, o 11:35

No jest okazja żeby sie poskarżyć a nie pochwalić.
W sobote wracałem ze Szklarskiej i w Bolesławcu (fabryka porcelany chyba tam jest) dostałem delikatnego strzala w d....
Klapa do malowania, zderzak popekał. Zamek w klapie dostał. Jakies plastyki sie posypały i lata w środku.
Tak to wyglada na zdjeciach. Jak zdejme zderzak to zobacze co z tym dalej zrobić.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Najbardziej wkurza mnie to , ze tydzień temu nakleiłem naklejki :x

No a teraz do sedna sprawy.
Skoro już i tak mam zderzak do wymiany to chcialbym zmienić zderzak i listwy na te z C.
Listwy można zmienić bo zrobił to juz Grain. Natomiast jak to jest ze zderzakiem tylnym? Czy pasuje plug&play czy trzeba cos przerabiać?
Ostatnio edytowano 7 wrz 2008, o 12:53 przez Brayan, łącznie edytowano 4 razy
Brayan

Postprzez MV6 7 wrz 2008, o 11:43

fotki nie dzialaja :-|
MV6

Postprzez Brayan 7 wrz 2008, o 11:53

No wiem
Nie wiem co ale cos nie kula juz dwa razy wklejałem :oops:
Klikac trzeba.
Brayan

Postprzez PWS 7 wrz 2008, o 12:01

MV6 napisał(a):fotki nie dzialaja :-|

Trzeba na ten szary pasek najechać, kliknąć prawym i kliknąć na pokaż obrazek.

Brayan napisał(a):Natomiast jak to jest ze zderzakiem tylnym?

U mnie na dzielnicy stoi wynalazek B z częściami od C i ten gość coś tam wyrzeźbił, bo zderzak podchodzi aż pod listwy, a on go spiłował czy obciął cholera wie jak to zrobił, ale jest taj jak oryginalny w B. Wygląda to trochę mizernie, z tyłu ładnie, ale z boku to :-? :-?
Jak będzie dzisiaj stał to zrobię foty. Listwy ładnie wyglądają :-)
Dlatego uwielbiam haki w autach, przy lekkim strzale, to nie ma tragedii, przy mocnym hak może zrobić szkód :-/
Ładne kostki w bagażniku :-P
PWS

Postprzez Grain 7 wrz 2008, o 12:26

Brayan, całe szczescie ze Cie lekko przerysował, mi gosc tydzien temu cały bok w corsie skasował, odnosnie pytania czy pasuje od c zadzwon do Mariosa i okaze sie ze napewno pasuje ;-)
Grain

Twoja Omega: X30XE 96' KOMBI

Postprzez bc30se 7 wrz 2008, o 12:35

coś się zmieniło w image shacku, żeby zdjęcie się pokazało to trzeba na stronie imageshacka je otworzyć (pokazuje się miniaturka) nbastępnie prawy przycisk myszy na otwartym obrazku i kopiujadres obrazka

dopiero wtedy na forum
bc30se

Postprzez Brayan 7 wrz 2008, o 12:46

bc30se napisał(a):coś się zmieniło w image shacku, żeby zdjęcie się pokazało to trzeba na stronie imageshacka je otworzyć (pokazuje się miniaturka) nbastępnie prawy przycisk myszy na otwartym obrazku i kopiujadres obrazka

dopiero wtedy na forum

No własnie kurwa..a juz myslalem ze zapomniałem jak sie kopiuje linka :/
PWS napisał(a):U mnie na dzielnicy stoi wynalazek B z częściami od C i ten gość coś tam wyrzeźbił, bo zderzak podchodzi aż pod listwy, a on go spiłował czy obciął cholera wie jak to zrobił, ale jest taj jak oryginalny w B. Wygląda to trochę mizernie, z tyłu ładnie, ale z boku to

No własnie nie mam zamiaru nic docinac. Chce to wsadzic bez docinania i przeróbek .Jesli sie nie da to trudno, bedzie zwykły, no chyba ze trafi sie Irmi za rozsądną cene :lol:

PWS napisał(a):Ładne kostki w bagażniku

Maja bardzo dluga historie. Kiedys na studiach grałem w takie dziwa jak AD&D itp. I kostki dostalem w prezencie do "gry". Jeżdzą ze mna w kazdym samochodzie.

P.S. Zdjecia juz kulają, jest tak jak pisze bc30se
Brayan

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Twoja Omega