Wozidła Brayana - V6 vs R6 czyli poczuć róznicę...

Pochwal się swoim autkiem bądź zaprezentuj postępy prac nad remontem Twojej Omegi

Re: Wozidła Brayana - V6 vs R6 czyli poczuć róznicę...

Postprzez k4414 27 cze 2010, o 13:39

Inne hamulce przednie, inne kierunki z przodu, inne listwy progowe w środku, inne tylne lampy (dostały gumową uszczelkę na zewnątrz), itd...
I killed a man 'cause he killed my goat!
k4414

Twoja Omega: nie mam

Postprzez Brayan 27 cze 2010, o 16:10

Dodam jeszcze ...ciutek inny przedni zderzak , inny tylny zderzak (wycięcie na tłumik).
Jest troszkę tego, inna tylna połka (przynajmniej ja w przedliftowej nie mam żaluzji)
Brayan

Twoja Omega: Signum Z20NET'03

Postprzez Brayan 28 cze 2010, o 20:01

Brayan napisał(a):przynajmniej ja w przedliftowej nie mam żaluzji

Głupoty pisze ...dziś odkryłem roletę nie pytajcie jak mogłem to przeoczyć :lol:
Brayan

Postprzez jaggi 28 cze 2010, o 22:15

Brayan napisał(a):nie pytajcie jak mogłem to przeoczyć :lol:

bo LE ma tylko 156KM :?:

:lol:
wódka jest dla mądrych ludzi.... i piwo...... a nie dla baranów....
jaggi
Morderator

Twoja Omega: Biała Dama C30Se 95'caravan

Postprzez Brayan 29 cze 2010, o 07:49

No tylko ... jeszcze parę zdechło po drodze :lol:

No tak pojeździłem trochę w niedzielę, dymu z rury trochę było bo wypala się to jeszcze po tylu miesiącach stania. Sprawdzimy ubytki oleju po paru setkach km.
Ważne że zapala od strzała, trzyma ciśnienie oleju. Nawet woda przestała lecieć jak podokręcałem węże.

Wqrzają mnie niskie obroty, coś jak by gubił zapłon (może jeszcze raz zawory trza przetrenować) no i gaz....ech wystroić to gówno to dopiero będzie wyzwanie.
Brayan

Postprzez Div 29 cze 2010, o 12:04

gazior w dolot? bez krokowca na śrubie?
"Połączenie teorii i praktyki: nic nie działa, nikt nie wie dlaczego..."
Jest może 200km, dalej wieje nudą.....
Div

Twoja Omega: B 98 3.0 v6 mv6 + Rudy

Postprzez Brayan 29 cze 2010, o 12:46

Div napisał(a):gazior w dolot? bez krokowca na śrubie?

Tak ale kombinowane , krokowiec wisi na kablach z boku a w dolocie śrubka. Mixer przed przepływką czyli gówno jak ta lala.
Brayan

Postprzez Div 29 cze 2010, o 21:16

na blosie by to robiło ładnie.
Div

Postprzez Brayan 17 lip 2010, o 21:42

Walki ciąg dalszy...
Tak na czasie temat ....
Po złożeniu LE miałem problemy z wręczaniem się silnika na obroty, coś jak by zalewało, albo za ubogo...detonacje w wydechu niby wskazywały bogato...Sprawdziłem mechanicznie, zaplon, rozrzad, kopułke świece itp. posiedziałem z kompem 1-2 godziny i nic.
Odstawiłem auto na jakiś czas bo roboty dużo było ...dziś postanowiłem jeszcze spróbować zmierzyć ciśnienie na listwie ...odpaliłem auto żeby przestawić i poczułem smród benzyny.
Patrze pod maskę a tam się leje z cudownej rurko-wężykowej listwy.. nie wiem który to już raz ... pewnie znowu bym poprawiał i zmieniał opaski ale .. ostatnio dostałem takie coś
Obrazek
Jest to lekko przerobiona listwa od 2,6...ważne że nie ma wężyków :] Przy okazji okazało się ze rozerwał się przewód od podciśnienia regulatora..czyli paliwa było mało bo nie było podciśnienia ...więc czemu detonował w tłumik?

W każdym razie auto się wkręca jak powinno, korci mnie jeszcze wstawić wtryski z 4 dziurkami od SE.
Brayan

Postprzez SENATOR 18 lip 2010, o 09:41

Bryan
Bez wezyka czyli podciznienia paliwo idzie na MAX cisnienie i sie nie kluc nawet sobie luknij w tisa ze tak kaza sprawdzic regulator.
Ja mialem pomimo ksiazkowych parametrow problem z slyszalnymi detonacjami w wydech na wolnych .
Po wsadzeniu wtryskow od SE sie to skonczylo.
Regulator od motronica 4.1 wiec i cisnienia na full to 3.9 bar
Unikatowy SENATOR DEEP BLUE
SENATOR

Twoja Omega: 3rok renowacji Senator B C40XE

Postprzez Brayan 18 lip 2010, o 09:51

SENATOR napisał(a):Bez wezyka czyli podciznienia paliwo idzie na MAX cisnienie i sie nie kluc nawet sobie luknij w tisa ze tak kaza sprawdzic regulator.

Ale ja się nie będę kłócił bo zawsze mi się to myliło ... no k...wa masz rację , przecież jak przepustnica sie zamyka to rośnie podciśnienie i otwiera regulator....czyli jak odpięty był wężyk to było bogato i wszystko się zgadza...nawet spalanie na poziomie 17 l :lol:
SENATOR napisał(a):Po wsadzeniu wtryskow od SE sie to skonczylo.

No i jeszcze bardziej mnie podkusiłeś...mam jakieś 6 szt ale muszę je sprawdzić
SENATOR napisał(a):Regulator od motronica 4.1 wiec i cisnienia na full to 3.9 bar

Ja założyłem regulator od SE (a nie wiem jaki motronic)
Brayan

Postprzez Div 18 lip 2010, o 11:03

CHodzi o to że przy 4.1 był na 4.2 czy wyżej bara regulator... Sam mam wtryski od SE w NE.
Div

Postprzez Brayan 16 wrz 2010, o 20:03

Czasem ręce opadają..no ale po kolei.
Po wymianie listwy coś sie porawiło auto jeździło ...ale...no właśnie to nie było to LE jakie powinno być, mimo wieku, wypracowania to cos nie pasowało. Do tego ciągłe problemy z obrotami, gaśnięciem w najmniej oczekiwanych momentach. słabym dołem i tragicznną górą obrotów :evil: .
Tak sobie pomysłałem, ze chyba całkiem mi ten remont nie wyszedł no i juz sie szykowałem do wymiany silnika.
W miedzyczasie z uporem maniaka jeździłem autem mając nadzieję że coś się samo naprawi...no niestety miesiac dłubania z przerwami, mierzenia wszytkiego co sie da, podpytywania mądrzejszych i psa kupa za przeproszeniam. Auto nie zabardzo sie zbiera a pali pod 20 l PB ;/
No ale ja nerwus jestem i wczoraj postanowiłem że albo ja albo tą !#@$#%$^$^% będą w kawałkach zbierać z podwórka przed garażem.
W tym celu kupiłem 4x Kasztelan, laptop i kabel pod pachę i udałem się do SPA pod daszek bo mżyło. Po zainstalowaniu się sprzętowo jak i płynowo x1 zaczełem od diagnostyki..autko pracowało rozgrzane na wolnych a ja klikałem uzupełniając odparowywujący chmiel...no i dupa wszystko oki..no tylko może przepływka jakaś leniwa a moze się czepiam? W między czasie okazało sie że coś nie tak z ładowaniem...podmieniłem regulator i wróciło do jakiś 13,8 v na klemach.
Znowyu popatrzyłem na parametry i stwierdziłem ze po raz n-ty podłubie w przepływce, pobawię sie napięciem sprężyny albo przestawie na potencjometrze łudząc sie że trafie w TEN IDEALNY PUNKT :cry: .
Zdejmuję ja górę obudowy filtra,wyjmuję filter a moim oczom ukazuje sie cos żołto brudnego wystające z dolotu tego co pod lampę wchodzi...biere w łapę myślac ze to liść ...i wyciągam z tego plastykowego dolotu gąbkę o wymiarach 30 cmx10cmx3 cm....!!!!!!!!!!
Tu wróciły wspomnienia...składając omegę przeklinałem pseudo tuningowca co powycinał dziury w dolnej czesci obudowy fitra...zakleiłem te dziury...nie pomyślałem, ze te dziury to działanie pana montera LPG który zatkał główny dolot gąbką a powietrze doprowadził od dołu po przez wycięte dziury. Pewnie miało to wyleczyć tendencję do gaśnięcia na dojazdach do skrzyżowań :-| . Niestety przy skłądaniu gąbka była na tyle mocno wciśnięta że nie było jej widać :-?
Zaklejając dziury pozbawiłem auto dostępu do tlenu jakże potrzebnego w procesie spalania....
Auto od wczoraj śmiga jak prawdziwe podjeżdzone LE kopiąc od 1500 obrotów, jazda na gazie jest czymś normalnym bezproblemowamym. Pozostaje mi tylko pozmieniać progi przełanczania temp i obrotów.

Chciałem wkleić zdjęcie tej gąbki ale imag nie kula więc musicie mi na słowo uwierzyć. No wqrwiłem sie na maxa :-?
Brayan

Postprzez Kozik 16 wrz 2010, o 20:23

to co, do zabrania? :lol:
Tu krytyka wytyka błędy, a muzyka zamyka gęby, logika nie tyka tępych, a panika dotyka spiętych
Kozik
OFF-TOP Master

Twoja Omega: x25dt 2000` kombi

Postprzez Brayan 16 wrz 2010, o 20:24

No w sumie tak... blacharkę niech już ktos sobie sam robi. Ja swoje zrobiłem.
Brayan

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Twoja Omega