Klekot Kafara

Pochwal się swoim autkiem bądź zaprezentuj postępy prac nad remontem Twojej Omegi

Re: Klekot Kafara

Postprzez KAFARMAN 22 lis 2009, o 21:34

Kozik napisał(a):a powiedz jak to jedzie? co miales wczesniej? i ile pali w miescie? no i nie przejmuj sie ze to klekot, one wcale nie sa takie złe :lol:

No 260 jak Mara nie poleci. max zaliczyłem u Helmutów 195. wcześniej miałem astre 1.6 leciałała 180. Pali w mieście 14 ale to nie to samo co miasto w Polsce uwieźcie mi. Miasto w Polandzie miała 10 około.
"one wcale nie są takie złe" Owszem ale do dostawczaków do roboty.
Codziennie jak go odpalam to mi mina zrzednie
Jedno mnie na razie zdziwiło , po wymianie hantli z przodu oma pali niecałe 9 po mieście i jakby żwawiej reaguje na gaz, jak by klocki wcześniej trzymały. dlatego zacząłem się niepokoić że tłoczki się blokują i będę musiał wszystko jeszcze raz rozbierać i wymieniać , bądź coś przetykać ,czyścić

puku napisał(a):Vectra B kombi z tym motorem dostaje dość ostro po dupie od Octavii TD* (wymoderowano automatycznie: w omegach nie ma TD* (wymoderowano automatycznie: w omegach nie ma TDI)) 110KM więc w Omedze tym bardziej pewnie nie ma rewelacji :?: ;-)

Ja się przesiadłem z astry 75KM więc dla mnie mimo większej wagi troszkę lepiej, wiem że to nie 211KM i dlatego klnę co rano.
Nie ten dźwięk :cry:
Pierwszy Diesel
Jedno piwo to nie piwo, dwa piwa to pół piwa, dopiero cztery piwa to piwo. A na jedno się nie chodzi...
KAFARMAN
Morderator

Twoja Omega: 2001 2.2DTI Kombi 1998 3.0 MV6

Postprzez Kozik 22 lis 2009, o 22:00

szkoda ze nie masz porównania do jakiejs omegi, ale jak ci pali przynajmniej 9 w miescie to juz jej nie chce, mimo to auta mi sie podoba zeby nie bylo :spoko:
Tu krytyka wytyka błędy, a muzyka zamyka gęby, logika nie tyka tępych, a panika dotyka spiętych
Kozik
OFF-TOP Master

Twoja Omega: x25dt 2000` kombi

Postprzez KAFARMAN 22 lis 2009, o 22:49

Kozik napisał(a):szkoda ze nie masz porównania do jakiejs omegi, ale jak ci pali przynajmniej 9 w miescie to juz jej nie chce, mimo to auta mi sie podoba zeby nie bylo :spoko:

jak szukałem tej właściwej to pojechałem 400km do grodziska wpl. obejrzeć 2.5 v6. Pamiętam jak zabuczała przy odpaleniu to zrozumiałem wyższość benzyną nad dieslem.( na słuch) ale w środku daleko odbiegała od opisu po jeździe próbnej też się nie zesrałem a tam 175km.(silnik rzeka) Generalnie z dieslem jest to że ma małą dziurę w mocy zanim zaskoczy turbina na wolniejszych obrotach. Natomiast jak zaskoczy to bardzo szybko kończy śię możliwość pociągnięcia (realnych mocnych obrotów) i trzeba zapodać następny bieg. Generalnie krótkie niskie biegi. I to kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle :oops:
Pierwszy Diesel
Jedno piwo to nie piwo, dwa piwa to pół piwa, dopiero cztery piwa to piwo. A na jedno się nie chodzi...
KAFARMAN
Morderator

Postprzez Kozik 22 lis 2009, o 22:55

no coz, masz 4 garki, typowa kosiarka, recze ze 6 cylindrowy klekot chodzi znacznie przyjemniej. Ale benzyniak to benzyniak. Ostatnio widzialem omege A na taksówce, w automacie. Jak gosc odjezdzal i depnal to myslalem ze tam z v8 siedzi, soczysty az mily dla ucha ;-)
Tu krytyka wytyka błędy, a muzyka zamyka gęby, logika nie tyka tępych, a panika dotyka spiętych
Kozik
OFF-TOP Master

Postprzez KAFARMAN 22 lis 2009, o 23:11

nie wiem czemu ale w momencie zakupu ( i przed) nie słyszałem żadnej pozytywnej opinii o 2.5 diesel
Pierwszy Diesel
KAFARMAN
Morderator

Postprzez Kozik 22 lis 2009, o 23:13

ja tez :lol:
Kozik
OFF-TOP Master

Postprzez puku 22 lis 2009, o 23:13

O pozytywne opinie może i ciężko ale zdrowe R6 w dieslu faktycznie pracuje dość ciekawie ;-)
Pozdrawliaju :)
puku

Twoja Omega: Brak Omegi

Postprzez German-Style 23 lis 2009, o 09:12

puku napisał(a):O pozytywne opinie może i ciężko ale zdrowe R6 w dieslu faktycznie pracuje dość ciekawie ;-)

Kumpel ma 2.5 diesla w omedze i w beemce e34 i ladnie to pracuje a jak sie depnie to tez dzwiek jest niezly :) pozdro...
z tego co slyszalem ze te 2.2 sie szybko sypia...
German-Style

Postprzez KAFARMAN 23 lis 2009, o 11:47

German-Style napisał(a):z tego co slyszalem ze te 2.2 sie szybko sypia...

Zobaczymy, czas pokaże.
Te 2.5 może i chodzi troszke inaczej ale to nadal klekot.
Ja tu też nie pisze że napier..la mi w środku stado bocianów, bo nawet cicho jest
Ale jednak to nie benzyna
Pierwszy Diesel
KAFARMAN
Morderator

Postprzez Makaveli 24 lis 2009, o 10:53

nie wiem czym tu sie podniecac, ladny dzwiek to ma V8 w muscle carach a ...to jest dopiero mily klekot dla ucha, a nie V6 z omegi 8-)
.LUBLIN.
..::..::..::..::..::..::..
Makaveli

Twoja Omega: Omega B sedan 95r. 2.0 16V

Postprzez puku 24 lis 2009, o 10:57

I mówi to gość jeżdżący R4 :mrgreen:
puku

Postprzez Makaveli 24 lis 2009, o 11:06

puku napisał(a):I mówi to gość jeżdżący R4 :mrgreen:

No ale mam 4 cylindry i nic sie nie podniecam ze , boze szczytem moich marzen jest V6 w omedze...
wiem ze mam gowno i sie do tego przyznaje, ale sorry V6 to dzwieku jakiegos zajebistego nie ma.
Subaru ma boxer, to ma zajebisty dzwiek, ale zwykle V6 to nic specjalnego..
.LUBLIN.
Makaveli

Postprzez puku 24 lis 2009, o 11:13

Lepszy dźwięk V6 niż R4.
Czy ktoś tu pisze o szczycie marzeń ? Po prostu większość zgodnie stwierdza że 6 cylindrów pracuje lepiej niż 4, czy to V'ka czy rzędówka.
puku

Postprzez Makaveli 24 lis 2009, o 11:21

pracuje lepiej to sie zgodze, ale nie zeby robic z tego debate zajebistosci V6 w omedze, nie wierzysz, przeczytaj sobie wczesniejsze posty ehh ;-)
.LUBLIN.
Makaveli

Postprzez KAFARMAN 24 lis 2009, o 11:36

Ja pisałem że dźwięk r4 w dieslu daleko odbiega do dźwięku v6 w benzynie. Dlateko wolałbym benzyne , ale nie pisałem o szczycie marzeń, też wiem jak chodzą muscle car ;-)
Pozatym w omie seryjnej miałeś v6 wiec co mam pisać że chciałem kupić v8 :-|
Pierwszy Diesel
KAFARMAN
Morderator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Twoja Omega