Senator B 3.0 24v / Jaroslav Lublin

Pochwal się swoim autkiem bądź zaprezentuj postępy prac nad remontem Twojej Omegi

Senator B 3.0 24v / Jaroslav Lublin

Postprzez jaroslav 20 sie 2009, o 19:27

Moj czwarty samochód, drugi opel. Zaczynałem od kadeta C, wtedy żeby cokolwiek dowiedzieć się na jego temat potrzeba było internetu. Tak zapisałem się do Opel Klub Polska, poznałem dużo fajnych ludzi z pasją i na dobre zaraziłem się Oplem.
Po kadecie C była długa przerwa w posiadaniu czterech kółek, aż przyszedła czas na E36 is coupe (nie compact!), a póżniej e34 520 24v touring.
Beemki to fajne auta, ale brakowało mi klimatu związanego z oplem. Dobra więc szukam opla, najlepiej diesla, kombi, ekonomicznego, niezbyt dużego, żeby w mieście można było swobodnie parkować, w miarę nowoczesnego i z taką skrzynią, żeby czasem pogrzebać kijem w podłodze. Kupiłem sedana, z progami do wymiany, 3.0 benzynę + LPG w automacie, z wydmuchaną uszczelką pod głowicę, wszystko w cenie instalacji LPG :lol: W bmw najbardziej przeszkadzało mi spalanie, a LPG uważałem za profanację, cóż... tylko krowa nie zmienia poglądów :roll:

Samochody, które posiadałem łączyły dwie wspólne cechy: tył napęd i układ rozrządu na łańcuchu, tak jakoś wyszło :cwaniak1:

Senator B, wersja CD, 3.0 24V, 1993 rok, kolor E549

Z wyposażenia brakuję skóry, podgrzewanej kanapy i uchwytu na telefon - tyle wiem na pewno, z czasem coś może jeszcze wyjdzie.

Silnik C30SE, automat, szpera, sekwencyjna instalacja gazowa, 270 000 km,

Zdjęcia po zakupie:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

moim zdaniem w wyglądzie samochodu najważniejsze są felgi, lakier i gleba, no i zderzak jak ktoś nie posiada ;-)

Obrazek

Obrazek

trochę kosmetyki ( wewnątrz także) i delikatny tuning w gimp http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=655&GIMP+2.6.6

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

c.d.n.
Opel Senator B CD 24v 1993r.
Opel Omega 3000 24v 1993r.
Opel Rekord D 1.9 SH 1973r.
jaroslav

Twoja Omega: C30SE x 2 & 1.9SH

Re: Senator B 3.0 24v / Jaroslav Lublin

Postprzez SENATOR 20 sie 2009, o 19:36

no to niemasz regulowanego zaieszenia. Widac po amorach
Unikatowy SENATOR DEEP BLUE
SENATOR

Twoja Omega: 3rok renowacji Senator B C40XE

Postprzez jaroslav 20 sie 2009, o 19:40

SENATOR napisał(a):no to niemasz regulowanego zaieszenia. Widac po amorach

jak się dobrze powiększysz fotkę to lewy jest regulowany :lol: a tak na poważnie to regulacja jest, tylko z przodu amory są bez, ale masz rację - nie ma.
jaroslav

Postprzez jaggi 20 sie 2009, o 21:26

jaroslav napisał(a):dwie wspólne cechy: tył napęd i układ rozrządu na łańcuchu, tak jakoś wyszło :cwaniak1:

:DD :spoko: :beer: :cwaniak:
jaroslav napisał(a):automat, szpera

hmm, no tak ale...
powiem ci tak: do wożenia dupska spoko ;-)
ale żeby mieć konkret fun to jednak manu ale na szczęście to nie są duże koszty :-D

pomyślnego dłubania no i może w realu gdzieś kiedyś bo niedaleko :-)
wódka jest dla mądrych ludzi.... i piwo...... a nie dla baranów....
jaggi
Morderator

Twoja Omega: Biała Dama C30Se 95'caravan

Postprzez Div 21 sie 2009, o 21:40

Całkiem, całkiem ;) jednak "zły" do c30se to tylko sekwencja, inaczej go zajedzie.
Zazdroszcze Ci własnie c30se pod maską i tego że "chyba" masz jeszcze całe tylnie nadkola. ;) I drewienka dookoła drążka zmiany biegów.
Felga za mała do tej krowy ; )
I nie zazdroszcze Ci automata... manual fun 4ever ;)
A skóra... cóż. Moja osoba jej nie trawi. więc tu + :)
Jak skończe pierdoły ze swoim, to też pokaże... a co... cza się dać komuś pośmiać.
"Połączenie teorii i praktyki: nic nie działa, nikt nie wie dlaczego..."
Jest może 200km, dalej wieje nudą.....
Div

Twoja Omega: B 98 3.0 v6 mv6 + Rudy

Postprzez bc30se 23 sie 2009, o 19:39

Wtrącę sie, żaden skundlały welur nie ma szans do najgorszej skóry. A te opowieści że parzy albo że jest zimna do durnoty wyssane z palca zazdrosnych.
bc30se

Postprzez Bazyl 23 sie 2009, o 22:06

bc30se napisał(a):Wtrącę sie, żaden skundlały welur nie ma szans do najgorszej skóry. A te opowieści że parzy albo że jest zimna do durnoty wyssane z palca zazdrosnych.

Z tym stwierdzeniem to się raczej nie zgodzę - sam w swojej miałem skórę jak ją kupiłem.Miałem to ścierwo tylko do lata , około 4 miesięcy.Jak mi się pare razy przytrafiło wsiąść do auta w krótkich spodenkach żeby po chwili bez muzyki tańczyć - tak skóra wyleciała natychmiast.To było pierwsze i ostatnie moje auto kupione w skórze.Ale jak ktoś bardziej ceni swoje oko i wygląd auta jak swoją dupę to jego sprawa.
Bazyl

Postprzez bc30se 23 sie 2009, o 22:15

jak ktoś nie potrafi korzystać ze skóry i z jej dobrodziejstw to sam sobie jest winny. Mnie skóra nigdy nie poparzyła tak, żebym tańczył.

A oprócz walorów estetycznych ma też dużo zalet praktycznych - np łatwo się ją czyści.
bc30se

Postprzez Kozik 23 sie 2009, o 22:26

grzeje w dupe i w dresach dupa zjezdza przy hamowaniu :lol: procz tego ze ladnie wyglada to nic mnie w niej nie urzeka bo nawet potrafi smierdziec
Tu krytyka wytyka błędy, a muzyka zamyka gęby, logika nie tyka tępych, a panika dotyka spiętych
Kozik
OFF-TOP Master

Twoja Omega: x25dt 2000` kombi

Postprzez pheonix 24 sie 2009, o 06:00

Jesli chodzi o skore to ja znalazlem tylko jedna sytuacje w ktorej welur jest lepszy. Otoz przewoz psa... Skore przy zlych wiatrach potnie/porysuje a weluru juz nie :roll:
Mnie tam tez dupy nigdy nie poparzylo a zima mi jaja nie zamarzly. Zima magiczny przycisk, chwila i w dupe cieplo jak cholera. A w lato jezdzilem bez klimy i lipy nie bylo, nawiew na zimne, sziby w dol i bylo git.

grzeje w dupe i w dresach dupa zjezdza przy hamowaniu :lol: procz tego ze ladnie wyglada to nic mnie w niej nie urzeka bo nawet potrafi smierdziec

Chyba popowodziowa :D
Skora ma swoj specyficzny zapach ale czy smierdzi :?:
Mercedes-Benz S-klasse
pheonix
WisioR BOSS

Twoja Omega: czarna Suka, Vectra C fl

Postprzez jaroslav 24 sie 2009, o 19:25

jaggi napisał(a):
jaroslav napisał(a):dwie wspólne cechy: tył napęd i układ rozrządu na łańcuchu, tak jakoś wyszło :cwaniak1:

:DD :spoko: :beer: :cwaniak:
jaroslav napisał(a):automat, szpera

hmm, no tak ale...
powiem ci tak: do wożenia dupska spoko ;-)
ale żeby mieć konkret fun to jednak manu ale na szczęście to nie są duże koszty :-D

pomyślnego dłubania no i może w realu gdzieś kiedyś bo niedaleko :-)

co do spotkania to oczywiście jak najbardziej :spoko:

to mój pierwszy automat, póki co nie tęsknię za grzebaniem kijem w podłodze, fun też jest przy takiej mocy, chociaż wiadomo, brakuję sprzęgła i to jest minus.

http://www.youtube.com/watch?v=MVC8zSfZeis kolega Rafał w takim samym senku ( c30se + ASB) daje rade, niestety nie mogę znaleźć filmiku jak jest sucho, tam wymiata biorąc pod uwagę masę auta i skrzynię.

SKÓRA !!! dyskusja stara jak świat, tu są ewentualnie warunki do jej założenia - klima + podgrzewane fotele, pożyjemy zobaczymy. Ostatnio na allegro była za 800zł komplet, szybko zniknęła :)
jaroslav

Postprzez jaroslav 24 sie 2009, o 19:41

natomiast kontynując wątek :-)

Senek został kupiony z wydmuchaną uszczelką, objawy: grzeje się, wariuje nagrzewanie (trochę ciepłego, więcej zimnego) nierówno pracuję. Tylko, że odkąd go kupiłem przestał się grzać. Uszczelniłem gumę między kolektorami domowym sposobem, wyczyściłem krokowy i wszystko szczelnie poskręcałem - przestał nierówno chodzić, tylko czasem tak delkatnie jakby nim zakołysało - prawa poduszka pod silnikiem pęknięta.

Czyli jest szansa, że jeszcze "tylko" odetkać nagrzewnicę, samochód jeździł na kranówie. Niestety po kilkunastu dniach znowu zaczął się grzać i wywalać płyn ze zbiorniczka. Sprawdziłem termostat - ok, chłodnica - zamulona, tak do połowy. Przepłukałem środkami do tego typu zabaw dostępnych na każdej stacji, wyjąłem, sprawdziłem - nagrzewa się już na całej powierzchni. Założona, nie grzeję sie :-D No tak, ale co robi czerwony olej na zbiorniczku wyrównawczym :evil: rozszczelniła się rurka w chłodnicy odpowiedziala za olej z ASB. Podmieniłem chłodnicę, pożyczoną od kolegi - jest ok.

Przy okazji zmierzyłem ciśnienie na zimnym silniku bez świec i ze świecami, na 1 i 6 - 12, na pozostałych czterech 12,8.

Teraz czas na zabranie się za wydech...
jaroslav

Postprzez Div 24 sie 2009, o 22:13

jak to było na zimno, to tak sobie wyszedł test ciśnieniowy.
chłodnice jak masz asb kupujesz nową. Tanie są.

PS: Co chcesz zrobić z wydechem?
Div

Postprzez jaroslav 25 sie 2009, o 08:46

Div napisał(a):jak to było na zimno, to tak sobie wyszedł test ciśnieniowy.
chłodnice jak masz asb kupujesz nową. Tanie są.

PS: Co chcesz zrobić z wydechem?

muszę wymienić prawy wydech za katem, niestety wg. schematów pasuje tylko od senka 24v, od omegi 24v już nie, chyba będe musiał trochę porzeźbić ;/ przerabiałeś coś takiego u siebie?
jaroslav

Postprzez Div 25 sie 2009, o 12:47

akurat moja ingerencja w wydech to było tylko wymiana końcowego na laxmaula.
Ogólnie jak robiłem most, to wyciągałem wydech i środkowe są takie same jak w omie A 2.6/3.0 12v/24v Więc nie wiem z kąd te informacje. U mnie nie ma katów, są tylko środkowe i końcowy i wcale się to nie drze.
Chłodnice znajdziesz Taniej, i opłaca się w nią zainwestować bo używki to dno.
Div

Następna strona

Powrót do Twoja Omega