Mój rumpel :D Oma A

Pochwal się swoim autkiem bądź zaprezentuj postępy prac nad remontem Twojej Omegi

Re: Mój rumpel :D Oma A

Postprzez Ludacris 10 lis 2010, o 14:37

Nie widzę różnicy :lol:
Poważnie :-o
Kiedyś miał rozwalony cały przód i pewnie inne błotniki poszły, ale niech mi ktoś wytłumaczy na czym polegają różnice między błotnikami przed i poliftowymi. Poza tym wiem, że dawca był jasnoniebieski :lol: Odpryski na zderzaku przednim (od kamyków), zdradziły poprzedni kolor :nabita:
Znalazłem jeszcze jakieś starsze fotki, więc wrzucam :-D
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano 10 lis 2010, o 15:00 przez Ludacris, łącznie edytowano 1 raz
Ludacris

Twoja Omega: Vento 1.9D

Postprzez dedan2412 10 lis 2010, o 14:58

Mała podpowiedź:
okolice kierunkowskazów
V6 czy R6,nic to,ważne że 6 garów
Byłe omegi:
A 3000 12v, A 3000 24v, A 3.0 24v diamant, B 2.0 16v Caravan, A Caravan 24v, A 2.0 GL
dedan2412

Twoja Omega: OA projekt

Postprzez k4414 10 lis 2010, o 15:03

k4414 napisał(a):
Ludacris napisał(a):O którym błotniku mówisz?

Obrazek
Ludacris napisał(a):Nie widzę różnicy :lol:
Poważnie :-o
Kiedyś miał rozwalony cały przód i pewnie inne błotniki poszły, ale niech mi ktoś wytłumaczy na czym polegają różnice między błotnikami przed i poliftowymi.

Obrazek
;)
do '90
Obrazek

od '91
Obrazek
reasumując - prawe oczko się nie zgadza temu misiu.
Ostatnio edytowano 10 lis 2010, o 15:04 przez k4414, łącznie edytowano 1 raz
I killed a man 'cause he killed my goat!
k4414

Twoja Omega: nie mam

Postprzez Ludacris 10 lis 2010, o 15:03

dedan2412 napisał(a):Mała podpowiedź:
okolice kierunkowskazów

No fakt, płytsze wcięcie :shock: Kierunek... :lol:
Nigdy nie zwróciłem na to uwagi :-P

Rozpórka - Czerwona=szybsza :piroman:
Obrazek
Obrazek
Ludacris

Postprzez dedan2412 10 lis 2010, o 20:53

Wracając do boczków z senia to podejdą pod deskę z omegi ,lecz ori nawiew z omegi trzeba zwalić i rzeźbić kanał pod nawiew z boczków.Kolejna rzecz taka że nie będzie sie to idealnie licować ze sobą,bo w seniu decha jest delikatnie głębsza.
V6 czy R6,nic to,ważne że 6 garów
Byłe omegi:
A 3000 12v, A 3000 24v, A 3.0 24v diamant, B 2.0 16v Caravan, A Caravan 24v, A 2.0 GL
dedan2412

Twoja Omega: OA projekt

Postprzez Ludacris 10 lis 2010, o 22:17

dedan2412 napisał(a):Wracając do boczków z senia to podejdą pod deskę z omegi ,lecz ori nawiew z omegi trzeba zwalić i rzeźbić kanał pod nawiew z boczków.Kolejna rzecz taka że nie będzie sie to idealnie licować ze sobą,bo w seniu decha jest delikatnie głębsza.

Jakoś nie mam weny :suchy:
Ludacris

Postprzez Ludacris 14 sie 2012, o 19:33

Jakoś w temacie nic nie pisałem, bo i z autem nic ciekawego się nie działo. No może prócz większej ilości rdzy... Obecnie Omega jeszcze jeździ (ledwie ledwie), a ja się Opla wyrzekłem. Na dojebanie Omega dostała jeszcze kempinga i w tej chwili stoi z wydmuchaną uszczelką pod głowicą i rozciągniętym tyłem (niedługo zapas mi na asfalt wypadnie).
Obrazek
Kupiłem sobie Mitsubishi Lancera w dieselu i szczęśliwie jeździłem do pierwszej zimy i skończyło się palenie.
Wkurwiłem się i postawiłem w krzaki. Stwierdziłem, że skoro tak wszyscy chwalą VW to ja chcę VW. Kupiłem lekko puknięte Vento 1.9D
Troche go ulepiłem i szczęśliwie do wakacji nim jeździłem. Ogólnie samochód dobry. Blacharka jak w Oplu, względnie bezawaryjny (pomijając brak ciśnienia oleju, padniętą pompę wtryskową, pompę wspomagania, pompę oleju, serwo, pompę vacum i jeszcze cała litania). Takie tam, drobnostki kurwa :lol:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zachciało mi się modóff. Kupiłem felgę i z musu trzeba było założyć sierpy na nadkola, bo bym się z dowodem pożegnał. Plan był na obniżanie, ale nie dało się jeździć. Niski zawias zagościł na jeden dzień. nawet się radia nie dało słuchać, znaczy płyt, bo co chwile się przycinało. Jak żelaźniak. Dlatego też przód z powrotem stoi jak koza.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Suma sumarum znów zachciało się inszego affta. Nie wiedzieć czemu wybór padł na

na...
na...
na...
na to fu#c :lol:
Obrazek

Nie dość, że to caravan, nie dość, że go żre, to w dodatku 2.0 8v :lol:

W środku zadbany, wyposażenia praktycznie brak (2x szyba w prądzie, fotel kierowcy regulowany elektr, klima nie działająca i tanie chińskie alufelgi). Podłoga ok, silnik ok, blacharka powierzchowna do ogarnięcia (może na wiosnę, zobaczę). Priorytet dla niej - montaż lpg.
Przebieg 175 tys i w dodatku tach niechlujnie cofnięty, że nie działa licznik przejechanych km :-x Zastanawiam się jakim trzeba być idiotą, żeby uwierzyć w ten przebieg i co za tym idzie, po co ten przebieg cofać? Ja nieznaju.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Lepszych zdjęć nie mam i nie sądzę, aby komuś w ogóle zależało na oglądaniu fot zwykłej, ośmiozaworowej, siedemnastoletniej Omego Kombi haha. Dlatego też nie zakładałem nowego wątku.

Dziś sobie zrobiłem łatwo zmywalna podłogę. Ot tyle tuningu he he
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Przyznam bez bicia i na własnej skórze się przekonałem, że kluchy żaden VW nie przebije :roll:
Na Omegę A nie mam jeszcze koncepcji, ale na sprzedaż też nie idzie. Jest już dla niej przygotowane miejsce w drugim garażu i może za 10 lat będzie miała jakąś wartość. Trzeba się tylko pozbyć kwiitów, żeby nie płacić tego zasranego ubezpieczenia a może kiedyś się ja na replikę zarejestruje. może jakaś rzeźba będzie pr4zez ten czas. Zobaczy się...
Ludacris

Postprzez Ludacris 26 cze 2013, o 21:04

Witam po długim czasie.
Nie raz psioczyliście, że Oma A to sweter i zgnilizna, robić się nie opłaci et cetera. Mieliście rację, z jednym ale...
Jak ktoś nie ma czym, nie ma gdzie i nie ma pojęcia to niech się za reanimację nie zabiera i to jest fakt niezaprzeczalny.
Jeśli jednak auto darzy się jakimś głupim sentymentem to żadna przeszkoda nie istnieje.
Młody, głupi, teraz trochę starszy i tak samo głupi stwierdzam, że Oma A to było najfajniejsze auto jakie miałem.
Jak pisałem wcześniej - plan był ambitny, czyli reanimacja Omy A. Ale...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Człowiek się przesiadł w B i olałem sprawę. Zezłomowałem "A"
Wszechobecna rdza, zeżarte podłużnice, ogólnie kaplica i złom. Wsparcie taty "olej tego szrota, szkoda kasy i pracy" i poddałem się. Przecież "B"Ładniejsza, wygodniejsza, ogólnie fajniejsza. Pojeździłem 3mce i oddałem tacie bo mi się znudziła. Tata pohulał kolejne 3 miechy i...
Obrazek
Mówił, że 140 wchodził. Morał? Bezpieczne auto.
B poszła na złom.
Powiedziałem, że koniec z Oplami. Klasyki lubię, to czas zapolować na coś klasycznego.
Upolowałem to: http://tablica.pl/oferta/sprzedam-fiata ... 284f;r:8;s:
Nacieszyłem się 2 tygodnie i...
Obrazek
Kupiłem więc migomat i doposażyłem garaż (wypadek jako motywator - jutro ide składać wniosek o żółte papiery). Zacząłem interesować się blacharką i wychodzi nienajgorzej.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Kaszel znudził się, oddałem ojcu. Dalej ganiam Vento i szukam auta za nieduże pieniądze, przy którym można spędzić długie zimowe wieczory lepiąc je. Znów mnie na Omegę A nachodzi. Wybijcie mi to z głowy hehe. Naoglądam się durnot, jak Brazylijczycy robią kosy z "A" i z perspektywy nie mogę mojej A odżałować. Te podłużnice dało się ulepić hehe. Migomat fajna sprawa. Dajcie jakieś kontrargumenty, bo nie wytrzymie i snóff A bede kupywał :lol:
Pozdr ;-)
Ludacris

Postprzez KAFARMAN 29 cze 2013, o 10:16

Ludacris napisał(a):Dajcie jakieś kontrargumenty

Zbyt poważny macie dar do rozpierdalania tych wozów w których jesteście posiadaniu.

Morał
Tata ma racje,

Ludacris napisał(a): "olej tego szrota, szkoda kasy i pracy"

zrobisz A i albo ty albo ojciec rozbijecie :lol:
Pierwszy Diesel
Jedno piwo to nie piwo, dwa piwa to pół piwa, dopiero cztery piwa to piwo. A na jedno się nie chodzi...
KAFARMAN
Morderator

Twoja Omega: 2001 2.2DTI Kombi 1998 3.0 MV6

Postprzez andrze1983 29 cze 2013, o 23:44

Ja tez olalem "A" i zaluje bo podobna sprawa byla z rdza, ale jeszcze jezdzila, teraz "B" sie sypie to sobie pomyslalem ze bym sie spowratem przesiadl w stara ale juz jej niema :cry: . Jak masz sile i ochote zrob jakas "A" tylko zebys w polowie roboty sie nie rozmyslil ;-)
A -2.0 8v RIP :(
B- 2.0 16v ( w garazu w polsce)
C- 2.2 16v(do pracy w szkocji)

Lubie te rozruszniki :)
andrze1983

Twoja Omega: Dwie Omy B i Bfl sedany

Postprzez Ludacris 1 lip 2013, o 17:10

KAFARMAN jakoś posępnie do sprawy jesteś nastawiony, choć wniosków innych z mojej wypowiedzi wysunąć nie można :lol:
andrze1983, widzisz Polak mądry po szkodzie.
Może na jesieni jakąś bazę zakupię. Wszystko jak zawsze opiera się o finane :-P
Ludacris

Poprzednia strona

Powrót do Twoja Omega