Moja Omega A

Pochwal się swoim autkiem bądź zaprezentuj postępy prac nad remontem Twojej Omegi

Re: Moja Omega A

Postprzez piotrek920101 13 kwi 2014, o 11:53

KAFARMAN napisał(a):Mnie też się widzi, właśnie dlatego ,że nie jest wszystko czarne tylko są kontrasty, szczególnie szyber
Wszystko na czarno to trochę trupowóz by się zrobił

Dokładnie tak jak mówisz :-D :beer:
piotrek920101

Twoja Omega: 1989r. 2.0i sedan

Postprzez omegator 13 kwi 2014, o 20:11

Na foto wygląda całkiem fajnie. Dbaj o nią bo teraz o takie cudo ciężko.
omegator

Twoja Omega: Oma A kombi 91r 2.0 i

Postprzez dreed 14 kwi 2014, o 17:09

piotrek920101 napisał(a):to dzieki za info o dobrym warsztecie od opli :-D to na mojej omie tez beda sie znali, a skrzynie tez robia ?? :-D
na pewno będą się znali :) co do skrzyń to nie wiem, musiał byś zagadać do nich i powiedzieć co konkretnie potrzeba albo jak będę odbierał swoją to mogę zagadać, bo w sobotę poszła do gazowania :)
dreed

Twoja Omega: 3.2 V6 '03 automat

Postprzez piotrek920101 14 kwi 2014, o 19:49

ok to moglbys zapytac. A tak zapytam ile Ci pali teraz ?? ;-)
piotrek920101

Postprzez dreed 14 kwi 2014, o 20:32

za wiele Ci nie powiem, bo jak na razie zrobiłem nią raptem 400km :P jak wracałem po zakupie to komp pokazywał 8,8L benzy, jazda bardzo spokojna, nie rzucająca się w oczy władzy :D choć kilka depnięć było :D ostatnio jak jeździłem w koło komina i sporo była deptana to na 30km spaliła 5,4L :P
dreed

Postprzez piotrek920101 14 kwi 2014, o 21:16

hmm czyli pewnie przy nie emeryckiej ani nie formulowej jezdzie z 15 lpg powinna spalic. Tyle ile moja zima :-D a wlasnie dzisiaj uslyszalem syczenie takie jak podnioslem maske, patrze szukam i pasowalo mi to na swiece niedokrecona. Popsikalem pianka i bingo, 2 swieca od rozrzadu niedokręcona. Czy to moglo miec jakis wplyw na spalanie ?? Nie mam pojecia ile tak jezdzilem. Fartem to uslyszalem bo podnioslem maske zeby popatrzec czy cos sie nie dzieje na ludzkie oko i sluch.

Ja bym chcial taka jak Ty masz B fl ale 3.0 albo 3.2 ( ktore lepsze, mniej awaryjne i w ogole itp. :-D ) i w manualu bo juz nastepnego auta nie chce w automacie, tylko ze czarna na full wypasie, moze nie byc skor bo jakos nie lubie, jakies recaro wolalbym z wysuwanymi podnozkami.
piotrek920101

Postprzez Suspect 14 kwi 2014, o 21:48

niedokrecona swieczka,mogla miec bardzo duzy wplyw na spalanie,ja nie wiem jak ty tego nie wyczules,powinno ja nawet na obrotach szarpac
Ciężko TIRam
Suspect

Twoja Omega: 1999 x30xe sedan

Postprzez dreed 14 kwi 2014, o 22:43

ja w miarę ekonomicznie jeżdżę to może nie będzie tak źle :P ja też chciałem manuala, ale niestety ciężko było o zadbany taki jakiego szukałem, trafił się automat, bo 3.2 a one nie miały manuali, ogólnie nie jest źle, ale może jednak zmienię, tylko na razie go szkoda, bo nic mu nie dolega, pracuje bardzo ładnie.

3.2 podobno są mocniejsze od 3.0 tak jak 2.6 od 2.5 co nieco poprawili i stały się niby mniej awaryjne. trochę siedzę na forum i faktycznie nie spotkałem się chyba jeszcze ani razu żeby komuś padło 3.2 albo jakoś tego nie uchwyciłem, a z 3.0 się już tego trochę działo, ale też inaczej trochę trzeba spojrzeć, bo jednak silników 3.0 było dużo dużo więcej niż 3.2 te drugie były produkowane przez 3 lata, a te pierwsze przez jakieś 8 więc, wyszło ich nieporównywalnie więcej więc i więcej użytkowników je posiada i więcej mogło się zdarzyć. z tym jak zawsze dominuje zasada jak dbasz tak masz więc, nie ma co od razu skreślać 3.0 :)
dreed

Postprzez Maro 14 kwi 2014, o 23:02

Automat daje radę :) Ja swego czasu trzymałem trochę pełny zestaw pod manuala ale... dlaczego mam rezygnować z wygody? :p

We firmie TIRam też głównie na automatach. To jest dopiero wygoda a nie przerzucać naście biegów :DD
Maro
LED MASTER

Twoja Omega: Cadillac Catera Irmscher

Postprzez dreed 15 kwi 2014, o 19:03

tak powiedzmy że daję radę :P nie no ogólnie nie jest źle, bardziej to jest do tego jakby się chciało z miejsca odjechać z kupą dymu :D
dreed

Postprzez piotrek920101 15 kwi 2014, o 21:01

Suspect napisał(a):niedokrecona swieczka,mogla miec bardzo duzy wplyw na spalanie,ja nie wiem jak ty tego nie wyczules,powinno ja nawet na obrotach szarpac

zobacze przy nastepnym zbiorniku bo akurat mi sie gazik skonczyl ;-) hmm sam nie wiem, pare razy mialem takie odczucie ze jak stalem np na swiatlach na D i hamulcu to tak dziwnie dgral i w ogole chodzil silnik, ale stwierdzilem ze to wina gazu jakis kijowy trafilem i jechalem dalej. Szarpac hmmm moze troszke, ale teraz wszystko zwalam na te sprzeglo w automacie :-(

dreed napisał(a):ja w miarę ekonomicznie jeżdżę to może nie będzie tak źle :P ja też chciałem manuala, ale niestety ciężko było o zadbany taki jakiego szukałem, trafił się automat, bo 3.2 a one nie miały manuali, ogólnie nie jest źle, ale może jednak zmienię, tylko na razie go szkoda, bo nic mu nie dolega, pracuje bardzo ładnie.

ja jak bede zmienial to chyba wole manual, jest wiecej plusow niz minusow z posiadania go, tak mi sie wydaje.

OK dzieki za info na temat tych silnikow, czyli kazdy przypadek rozpatrywac osobno. Tez tak sadze np jak z autami, sa modele ktorych ludzie nie kupuja bo sie psuja, jak ktos dbal tak bedzie jezdzil ;-)

Maro napisał(a):Automat daje radę :) Ja swego czasu trzymałem trochę pełny zestaw pod manuala ale... dlaczego mam rezygnować z wygody? :p

dreed napisał(a):tak powiedzmy że daję radę :P nie no ogólnie nie jest źle, bardziej to jest do tego jakby się chciało z miejsca odjechać z kupą dymu :D

Dla mnie automat to tylko wygoda, duza wygoda i tylko tyle. Z minusow to spalanie, wiecej problemow jak cos ze skrzynia sie dzieje, gorsze przyspieszenie, elastycznosc. Jak teraz zrobie sobie ta sprzeglo, tzn zregeneruje, i bedzie wszystko ok to bede jezdzil ile sie da, ale jesli na odwrot to przekladka.
piotrek920101

Postprzez jaggi 15 kwi 2014, o 21:51

przecież komplet pod manu do 2.0 to ty kupisz za grosze...
myślę, że taniej niż jakakolwiek próba naprawy automatu.
wódka jest dla mądrych ludzi.... i piwo...... a nie dla baranów....
jaggi
Morderator

Twoja Omega: Biała Dama C30Se 95'caravan

Postprzez Maro 16 kwi 2014, o 10:33

piotrek920101 napisał(a):Dla mnie automat to tylko wygoda, duza wygoda i tylko tyle. Z minusow to spalanie, wiecej problemow jak cos ze skrzynia sie dzieje, gorsze przyspieszenie, elastycznosc.

Jak dobrze machasz lewarkiem to faktycznie gorsze przyspieszenie :)

A co do palenia gumy to wolę to robić właśnie na automacie :-P
Maro
LED MASTER

Twoja Omega: Cadillac Catera Irmscher

Postprzez dreed 16 kwi 2014, o 20:30

no widziałem Twoje palenie gumy na zlocie :P kooooopa dymu :P
dreed

Postprzez Maro 16 kwi 2014, o 21:01

:lol: