Moja Omega A

Pochwal się swoim autkiem bądź zaprezentuj postępy prac nad remontem Twojej Omegi

Moja Omega A

Postprzez piotrek920101 6 kwi 2014, o 12:43

Witam wszystkich. Chcialbym przedstawic Wam moja Omege A z roku 1989 , silnik (zamulacz) 2.0i (25 lat temu mial 115KM, teraz nie wiem musze sprawdzic :-D bo az mnie ciekawi haha), skrzynia automat ( :-x niestety ale jak mnie porzadnie wku.... to zmienie na manual. zobacze jak sie bedzie jezdzilo jak zrobie sprzeglo bo mi gotuje olej i wywala go ze skrzyni przez odpowietrznik), z dodatkowego wyposazenia to ma wspomaganie, elektryczne lusterka, przeciwmgielne przednie, hak, smieszny komputerek :lol:, szyberdach.

Teraz to co zrobilem przez okres od kiedy ja kupilem ( 07.08.2012r. :-D ):
-łączniki stabilizatora przód
-sprężyny tył
-węże, które idą od automatu do chłodnicy
-chłodnica
-przekaźniki na reflektory przednie ( na zarowke H4 )
-reflektory z halogenami dalekosiężnymi
-kierunkowskazy przód
-reduktor od gazu
-remont blacharski (progi i reperaturki tylnych błotników z dwóch stron, polerka mechaniczna całego auta)-przepływomierz powietrza( oryginalny używany)
-obudowa filtra powietrza
-zbiornik gazu
-poduszki silnika i skrzyni biegów, podpora wału
-kompletny rozrząd z pompą wody, uszczelnienie silnika (uszczelka miski, pokrywy zaworów, zimering wałka rozrządu, wału korbowego), pasek alternatora i pompy wspomagania, olej silnikowy i filtr oleju, filtr powietrza i gazu
-podsufitka ( stara zaczęła się odklejać)
-caly uklad zaplonowy ( swiece, przewody, kopulka, palec, cewka )
-klocki przod
-nie licze oczywiscie wymian olejow, filtrow co 10 000km

Teraz zmiany jakie jeszcze planuje w Omedze:
-alufelgi 17" http://allegro.pl/super-oferta-5x110-7j ... 98648.html
plus opony 205/50
-przyciemnienie szyb, szyba tylna i tylne boczne na maxa ile sie da, a przod boczne 30% czyli tak jak nakazuje prawo chyba ze pokusze sie o jeden odcien ciemniejsze :-D
-oklejenie folia chrom listw wkolo szyb bocznych ( tych wyblaknietych co widac na zdjeciach) tak jak ma np. e34 i te pod szybami tez http://allegro.pl/folia-okleina-srebrny ... 65570.html
-powklejanie listw chrom na listwy na zderzakach i listwach bocznych na drzwiach http://allegro.pl/listwa-chrom-9mm-samo ... 76518.html
-pomalowanie zderzakow i listw bocznych albo w kolor nadwozia albo na czarny mat ale to jeszcze nie jest pewne
-oswietlenie biale led wewnatrz tak jak ma ta vectra http://www.paluki.pl/vectra/ledy.htm zeby bylo rownomiernie nie na zasadzie powtykania zarowek led w miejsca starych plus oswietlenie na nogi x4 i oswietlenie drzwi ( od spodu) x4, przerobic jakos oswietlenie tablicy rejestracyjnej zeby swiecilo z gory i na 2 zaroweczki jak ma np. vectra B po lifcie ale jeszcze nie mam pojecia jak to zrobic, dolozenie w tylnich slupkach, nad oparciem kanapy, oswietlenia np z e34 albo e39. Cale oswietlenie bialy zimny led.
-dolozenie przekaznikow na dlugie
-moze jakis ksenon w przeciwmgielne ale to najpierw kupic poliftowe na soczewce
-fotele i kanapa od Omegi B sedan RECARO z wysuwanymi podudziami ( bo od kombi nie podejdzie bez przerobek ani od Omegi Bfl, dobrze pisze ? :-D )
-zmiana materialu na boczkach drzwi pod kolor i wzor foteli i kanapy
-elektryka szyb x4, tylko czy pasuje wszystko od Omegi B tzn procz przelacznikow :-D prowadnice szyb w drzwiach silniczki itp itd. czy bedzie to polegalo na wyjeciu recznych i wlozeniu z Omegi B ??
-sekwencja bo ta 2 gen mnie wkurza tzn nic sie z nia nie dzieje, nie strzela no kompletnie nic, ale ujmuje mocy ktorej i tak juz nie ma
-manual jak mnie wkurzy automat

Teraz mozecie pisac :-D ile wlezie. Mile widzialne jakies pomysly, sugestie ;-) ;-)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
piotrek920101

Twoja Omega: 1989r. 2.0i sedan

Re: Moja Omega A

Postprzez dedan2412 7 kwi 2014, o 07:31

Podsufitka mi się nie widzi,gdyby reszta była czarna to ok. a tak wygląda jak z komiksu.
Listwy w koło szyb zdemontuj,usuń farbę i wypoleruj,bo są aluminiowe.
Ośw.wnętrza ,załaduj lampki z senia.
Zderzaki z polifta załóż,albo coś pakietowego.
V6 czy R6,nic to,ważne że 6 garów
Byłe omegi:
A 3000 12v, A 3000 24v, A 3.0 24v diamant, B 2.0 16v Caravan
dedan2412

Twoja Omega: OA 2.0/OA projekt /OA 24V cara

Postprzez piotrek920101 7 kwi 2014, o 19:14

dedan2412 napisał(a):Podsufitka mi się nie widzi,gdyby reszta była czarna to ok. a tak wygląda jak z komiksu.

Mi sie podoba, wlasnie tak chcialem :-D

dedan2412 napisał(a):Listwy w koło szyb zdemontuj,usuń farbę i wypoleruj,bo są aluminiowe.

No tak ale jak je zdemontuje to moga sie pokrzywic jakos czy cos i juz lipa. Na aucie chyba da sie to zrobic. Ale te na dole szyb juz sa plastikowe czyli juz dupa, bede musial folie nakleic

dedan2412 napisał(a):Ośw.wnętrza ,załaduj lampki z senia.

Hmm a co on ma za lampki, tylko te kolo raczek nad drzwiami ?? czy moze jakies inne jeszcze ?? bo ta glowna z przodu chyba taka sama jest.

dedan2412 napisał(a):Zderzaki z polifta załóż,albo coś pakietowego.

pakietowego nie chce, a co do poliftowych to tylko sie roznia chromem. Jak bym zmienil zderzaki to tez liswty a te ciezko dostac :-(

A powiesz mi cos o elektryce szyb x4 ?? czy podejda od Omegi B (calosc) ??
piotrek920101

Postprzez jaggi 7 kwi 2014, o 22:19

piotrek920101 napisał(a):o elektryce szyb x4 ?? czy podejda od Omegi B (calosc)

podejdą ale nie bez rzeźby.
piotrek920101 napisał(a):a co do poliftowych to tylko sie roznia chromem. Jak bym zmienil zderzaki to tez liswty a te ciezko dostac

zgadza się, ale polift lepiej wygląda
jakieś listwy mam z kombi więc na drzwi byś już miał
za flakon dobrej wódki + wysyłkę chętnie ci je oddam :-)

piotrek920101 napisał(a):fotele i kanapa od Omegi B sedan RECARO z wysuwanymi podudziami ( bo od kombi nie podejdzie bez przerobek ani od Omegi Bfl, dobrze pisze ?

źle piszesz...
pasują z każdej do każdej tyle, że tylna kanapa z kombi nie podejdzie do sedana i na odwrót.
ty potrzebujesz do sedana i z każdego sedana będą pasowały

tak na marginesie to kolega Szkopek miał ostatnio ładne skóry do A (grzany przód) i jeśli jeszcze je ma to bym się nie zastanawiał bo chciał 2 stówki.
a recaro sobie daruj bo miałem i sprzedałem
tylko ładnie wyglądają bo wygodne za bardzo nie są w porównaniu ze zwykłymi kanapami.
ale kto bagatemu zabroni ?? :lol:
tu masz kpl do sedesa grzany przód i tył, tylko nie wiadomo ile ten idiota za to chce:
http://allegro.pl/komplet-foteli-skora- ... 41839.html

PS. za 3 stówki mój koleżka ma takie ale do kombi
Obrazek
więc kanapę musiałbyś sobie zorganizować...
wódka jest dla mądrych ludzi.... i piwo...... a nie dla baranów....
jaggi
Morderator

Twoja Omega: Biała Dama C30Se 95'caravan

Postprzez dreed 8 kwi 2014, o 00:37

pozdrawiam kolegę z okolic :) widywałem Cię czasem na żywo i zawsze się oglądałem za nią ;) odwalony kawał dobrej roboty i obyś tylko dbał tak dalej! :) musimy się kiedyś zespocić, bo kilku chętnych już jest, tylko będzie trzeba jakiś termin ogarnąć ;)
dreed

Twoja Omega: 3.2 V6 '03 automat

Postprzez piotrek920101 8 kwi 2014, o 21:42

jaggi napisał(a):
piotrek920101 napisał(a):o elektryce szyb x4 ?? czy podejda od Omegi B (calosc)

podejdą ale nie bez rzeźby.

hmm no wlasnie nie chce rzezbic bo pozniej cuda wychodza. Najlepiej miec od Omy A i wszystko ladnie pasuje ;-)

jaggi napisał(a):
piotrek920101 napisał(a): a co do poliftowych to tylko sie roznia chromem. Jak bym zmienil zderzaki to tez liswty a te ciezko dostac

zgadza się, ale polift lepiej wygląda
jakieś listwy mam z kombi więc na drzwi byś już miał
za flakon dobrej wódki + wysyłkę chętnie ci je oddam :-)

no tylko sie rozni tymi chromami, no ale fakt to juz duzo daje ;-) narazie sie wstrzymam. zobacze jak to bedzie wygladalo jak poprzyklejam te listwy chrom z allegro, bo jakbym kupil od Ciebie te listwy to pozniej odrazu zderzaki a trzeba pieniazki uzbierac ;-)
a mialbys albo ktos ma listwy na tylne blotniki do mojej Omy, bo 1 mam ale jakas taka przezyta :-D a 2 zgubilem bo bez tych listw tak dziwnie wyglada :-(

jaggi napisał(a):źle piszesz...
pasują z każdej do każdej tyle, że tylna kanapa z kombi nie podejdzie do sedana i na odwrót.
ty potrzebujesz do sedana i z każdego sedana będą pasowały

czyli jak komplet to sedany Omega B i Bfl tak ?? ;-)

jaggi napisał(a):tak na marginesie to kolega Szkopek miał ostatnio ładne skóry do A (grzany przód) i jeśli jeszcze je ma to bym się nie zastanawiał bo chciał 2 stówki.
a recaro sobie daruj bo miałem i sprzedałem
tylko ładnie wyglądają bo wygodne za bardzo nie są w porównaniu ze zwykłymi kanapami.
ale kto bagatemu zabroni ?? :lol:

ale mial komplet przod tyl ??

wlasnie skorka ladnie wyglada ale w lato sie zajebiscie nagrzewa, nie mam klimy to sobie tylek odparze no i bym musial cos z boczkami wymyslec zeby pasowaly.
ja bym wolal wlasnie recaro tez ladnie wygladaja i mi sie zajebiscie na nich jezdzi, przynajmniej w vectrze b moj kupel mial to mogles tam jechac kilaset km i nic cie nie bolalo. hmm no sam nie wiem skora kozacka :-D :-D 8-) pozyjemy zobaczymy.

te z allegro zajebiste :-D :-D pewnie chce duzo juz dopisal ze za ta cene polkubelki czyli bedzie chcial w piiii duzo

no te za 300 ladne ladne tylko poszukac taka sama kanape bo wsadzic same fotele to lipa. jak juz wymieniac to komplet

dreed napisał(a):pozdrawiam kolegę z okolic :) widywałem Cię czasem na żywo i zawsze się oglądałem za nią ;) odwalony kawał dobrej roboty i obyś tylko dbał tak dalej! :) musimy się kiedyś zespocić, bo kilku chętnych już jest, tylko będzie trzeba jakiś termin ogarnąć ;)

narazie taka baza jakby zrobiona jeszcze lakier musze poprawic (odpryski, pierdolki) moze pasta w kolorze to ogarnie i na to wosk. trzeba bedzie sprobowac. bym wlanal folie na cale auto bordo polysk albo perla ale chyba zrezygnuje z tego pomyslu lakier to jednak lakier bardziej sie blyszczy, mieni niz folia. jeszcze spody drzwi musze zrobic.
No trzeba bedzie sie zebrac i to szybko jak sa chetni z okolic. pozdrawiam ;-)
piotrek920101

Postprzez dreed 8 kwi 2014, o 22:36

piotrek920101 napisał(a):narazie taka baza jakby zrobiona jeszcze lakier musze poprawic (odpryski, pierdolki) moze pasta w kolorze to ogarnie i na to wosk. trzeba bedzie sprobowac. bym wlanal folie na cale auto bordo polysk albo perla ale chyba zrezygnuje z tego pomyslu lakier to jednak lakier bardziej sie blyszczy, mieni niz folia. jeszcze spody drzwi musze zrobic.
No trzeba bedzie sie zebrac i to szybko jak sa chetni z okolic. pozdrawiam ;-)
w tak wiekowej Omedze to generalnie ruda jest zmorą, Twoja Omega i tak jest w naprawdę bardzo dobrym stanie, trochę dopieszczeń i będzie mega lalka :) no jednak lakier to lakier, choć te samochody które są oklejone tak profi to wyglądają też całkiem nieźle :)

to jakoś po świętach coś spróbujemy ogarnąć, bo muszę jeszcze zrobić gazowanie, więc przed mi się nie uda, ale z tego co liczyłem z kolegą to kilka autek może uda się uzbierać :)
dreed

Postprzez piotrek920101 9 kwi 2014, o 21:48

dreed napisał(a):w tak wiekowej Omedze to generalnie ruda jest zmorą, Twoja Omega i tak jest w naprawdę bardzo dobrym stanie, trochę dopieszczeń i będzie mega lalka :) no jednak lakier to lakier, choć te samochody które są oklejone tak profi to wyglądają też całkiem nieźle :)

to jakoś po świętach coś spróbujemy ogarnąć, bo muszę jeszcze zrobić gazowanie, więc przed mi się nie uda, ale z tego co liczyłem z kolegą to kilka autek może uda się uzbierać :)

wiesz narazie nie rokrecalem blotnikow, nadkoli ale jak zagladam w nadkola to nic nie widac czyli dalej tez pewnie nie jest zle. jak bede robil spody drzwi to posciagam blotniki i sprawdze i w razie co porobie. podloga jest w 100% zdrowa obadana i opukana lapka w kazdym miejscu. Z lakierem jak pisalem spróbuje pasta w kolorze i woskiem bo takie male odpryski sa i pierdulki.
Ok po swietach jeszcze lepiej mi pasuje ;-) a gdzie zakladasz gaz ?? w dziarnach (jak wylatujesz na lubawe z ilawy ) jest bardzo dobry gazownik jezdze do niego i zaklada w pip gazow. To by bylo dobrze jeszcze miejsce ogarnac. A to same Omy beda czy jakies inne auta ??
piotrek920101

Postprzez dreed 10 kwi 2014, o 16:58

oby nie było źle :D

no podobno w Dziarnach całkiem nieźle robią, takie słyszałem opinie, kumpel zakładał używkę i też to jakoś śmiga bez większych problemów. ja akurat będę zakładał w Baldramie, kawałek za Kwidzynem u znajomego w warsztacie specjalizującym się Oplami :)
dreed

Postprzez piotrek920101 10 kwi 2014, o 21:56

ja tylko do dziarn jezdze ze wszystkim procz automatu bo powiedzieli ze sie nie tykaja. bardzo polecam ten warsztat :-)

ale to jak sie specjalizuja oplami ?? tylko ople naprawiaja czy co ?? rozwin ten temat jak mozesz :-D czyli jak oplami to znaja ople na wylot ?? ;-)
piotrek920101

Postprzez dreed 10 kwi 2014, o 22:17

znają znają i to bardzo dobrze :) inne auta też ogarniają, bo byłem akurat z innym u nich, do tego u kumpla w zafirze postawili od razu dobrą diagnozę, a ten był już u 3 mechaników wcześniej, którzy chcieli go skroić na kasę i jeszcze kolejny zakładał tam gaz do accorda V6 i jest mega zadowolony :)

tu ich stronka: http://www.v6.net.pl/
i fejsbuk: https://www.facebook.com/pages/V6-SC/15 ... 37?fref=ts
dreed

Postprzez piotrek920101 11 kwi 2014, o 21:39

to dzieki za info o dobrym warsztecie od opli :-D to na mojej omie tez beda sie znali, a skrzynie tez robia ?? :-D
piotrek920101

Postprzez Maro 12 kwi 2014, o 08:10

Ładna sztuka :spoko:
Super, że tak dbasz i inwestujesz w auto :-)

Mnie sie osobiscie podsufitka z resztą bardzo widzi i może sam se tak zrobię :DD
Maro
LED MASTER

Twoja Omega: Cadillac Catera Irmscher

Postprzez piotrek920101 12 kwi 2014, o 19:09

Maro napisał(a):Ładna sztuka :spoko:
Super, że tak dbasz i inwestujesz w auto :-)

Dzieki Maro :-) Jeszcze pare planow co do niej mam. To co napisalem wyzej. Jezeli to mi sie uda zrealizowac to bedzie moja wizja, ktora widze juz od 1.5 roku. Malymi kroczkami sie uda. Mam nadzieje ;-)

Maro napisał(a):Mnie sie osobiscie podsufitka z resztą bardzo widzi i może sam se tak zrobię :DD

Jak mi sie odkleila stara juz do konca ze nie widzialem polowy tylnej szyby :lol: to wlasnie wpadlem na ten pomysl. Czarny i biel i chyba dobrze wyszlo i wyglada.

A mialbys jakis pomysl zeby przerobic podswietlenie tablicy rejestracynej zeby padalo z gory ?? Moze od Omy A kombi, tam chyba pada z gory i na 2 zaroweczki. Hmm ?? Wez cos poradz jak mozesz ;-) Pzdr
piotrek920101

Postprzez KAFARMAN 12 kwi 2014, o 20:55

Maro napisał(a):Mnie sie osobiscie podsufitka z resztą bardzo widzi i może sam se tak zrobię :DD

Mnie też się widzi, właśnie dlatego ,że nie jest wszystko czarne tylko są kontrasty, szczególnie szyber
Wszystko na czarno to trochę trupowóz by się zrobił
Pierwszy Diesel
Jedno piwo to nie piwo, dwa piwa to pół piwa, dopiero cztery piwa to piwo. A na jedno się nie chodzi...
KAFARMAN
Morderator

Twoja Omega: 2001 2.2DTI Kombi 1998 3.0 MV6

Następna strona

Powrót do Twoja Omega