Omega za grosze (Mar)

Pochwal się swoim autkiem bądź zaprezentuj postępy prac nad remontem Twojej Omegi

Omega za grosze (Mar)

Postprzez Marek Mazovia 26 lut 2013, o 10:46

Witam wszystkich Forumowiczów :-)

Zanim zacznę zadawać pytania i prosić o porady, chciałbym dokładnie opisać wam historię mojej kluseczki :-)
Auto kupiłem kilka dni temu od znajomego małżonki, granatowa Omega kombi, 2.0 DTI 16V, rok 99 (marzec przed liftem), 250 tyś przebiegu, auto było sprowadzone z Niemiec jakieś 8 lat temu, kolega jeździł nią przez ostatnich 5 latek.
Kilka słów o obecnym stanie samochodu, tutaj muszę zaznaczyć, że kupiłem auto za naprawdę bardzo okazyjną cenę – prawie w prezencie, blacharka była robiona 2 lata temu więc oceniam ją na 4/5 (brakuje dwóch listew : tylny prawy błotnik i drzwi pasażera za kierowcą, brakuje plastyków maskujących zaczepy w zderzakach i halogenów z przodu), środek również na 4/5 (mam połamaną jedną kratkę nawiewu dla tylnej kanapy (kolega miał 3 dzieci), brakuje całego ozdobnego panelu kieszeni na plecach fotela pasażera), podwozia nie oglądałem ale już się umówiłem do znajomka na kanał, wydech wydaje się zdrowy, auto ma tendencje do "pływania" w koleinach więc muszę sprawdzić całe zawieszenie z tyłu, do tego powyżej 80km/h pojawia się taki głuchy rezonans - może podpora wału, albo tłumik drgań jest do wymiany, do tego przy hamowaniu, wydaje mi się, że albo któraś tarcza jest krzywa, albo tłoczki lub zaciski nie chodzą płynnie, występuje efekt takiego delikatnego pulsowania siły hamowania.
Na koniec zostawiłem sobie serce auta - silnik... i tu się zaczyna moja zgryzota... Do tej pory jeździłem Fiatem Sieną 1,2 w benzynie rzecz jasna, ale w swoim motoryzacyjnym dorobku mam Golfa 1,6 D (bez turbiny), Opla Astre 1,7 (bez turbiny), WV LT 32 2,4 D (bez turbiny), Volvo 740 z tym samym co WV LT 2,4 D ale już z turbiną... i powiem wam jedno, mam nadzieję że dynamika mojej kluseczki jest efaktem jakiejś brzydkiej awarii bo w chwili obecnej ten samochód w ogóle nie jedzie... co strasznie mnie martwi bo zakochałem się w tym aucie.... Z jednej strony niedawno była wymieniana na nową pompa wtryskowa, silniczek pracuje super, nie dymi (tu jestem w prawdziwym szoku, nawet na zimno zero sadzy), nie rzuca, przy 1500 obrotach załącza się turbina i ja dla mnie całkiem zdrowo pogwizduje, nie ma żadnych stuków i innych niepokojących dźwięków, a mimo to silnik jest w stanie poruszyć auto tylko w przedziale od 1000 do 2500 obrotów, przy czym powyżej 2000 to w zasadzie nic się nie dzieje… Dynamika- takie pojęcie po prostu nie występuje w tym aucie… Zdążyłem już posprawdzać tak pobieżnie co się tam dzieje, sterowanie turbiną wygląda na sprawne, przedmuchałem kompresorkiem większość tych rureczek ciśnieniowych i też żadna nie była zapchana. Z tym autem musi być coś nie tak, bo nigdy nie jeździłem większym mułem i nie wyobrażam sobie aby którykolwiek producent wypuścił samochód o osiągach przegubowego ikarusa z lat 70’…. Żeby nie było nieporozumień, nie mówię tu o paleniu gumy z pod świateł, ani o kręceniu bączków na suchym asfalcie, chodzi mi o to abym względnie bezpiecznie mógł w trasie wyprzedzić chociaż kombajn i rowerzystę…
W tym tygodniu pojadę do znajomego mechanika i zrobimy kilka piwek drapiąc się w głowę nad tym silnikiem, będę wszystko opisywał, może ktoś ma podobny problem i może moja historia przyda się do czegoś 
Pozdrawiam, Marek.
Marek Mazovia

Twoja Omega: 2.0 DTI 99r kombi

Re: Omega za grosze (Mar)

Postprzez benji 26 lut 2013, o 11:19

A czego spodziewałeś się po 100 koniach,i takiej masie jaką ma omega.Twoje poprzednie auta były sporo lżejsze,pomijam kwestie usterek mechanicznych.
benji

Twoja Omega: nie mam omegi

Postprzez bodano1102 26 lut 2013, o 11:59

16sek do setki ;/
http://www.autocentrum.pl/dane-technicz ... -16v-101km

Moja sintra ma 12,7 to już jest horror, wyciskam z tego silnika co sie da i mysle ze niedługo się skończy :lol:
A wtedy wpakuje 3.0/3.2

Kupiłes auto za groszę, więc albo zaprzyjaznij sie z tym motorem albo go zmieniaj ;-)
Odważni nie żyją wiecznie, ostrożni nie żyją wcale.
bodano1102

Twoja Omega: Dodge Ram 5.7HEMI 4x4 06 black

Postprzez Robo 26 lut 2013, o 12:35

Marek Mazovia napisał(a):kluseczki

Wiedz że ja wiem to co ty wiesz że ja wiem 8-)
Nawet jeśli twierdzisz że twoja omega jest niezawodna, doskonała i cudowna to wiedz że tutaj nikogo nie oszukasz.
MASZ OPLA - NAUCZ SIĘ Z TYM ŻYĆ
Robo
Morderator

Twoja Omega: Była B 94 x20xev

Postprzez Marek Mazovia 26 lut 2013, o 13:37

WOW, na chwile zajołem się pracą, a tu proszę, koledzy odpisali, bardzo mi miło was poznać, i dzięki za odzew, trochę się bałem, że fora o czternastoletnich rodzinnych gablotach to raczej świecą pustkami. Bardzo miło zaskoczony jestem, że nie tylko ja chrzanie kupowanie nowych aut... I to nie tak że nas nie stać, kredyt dadzą każdemu, po prostu dla mnie wartość użytkowa i pieniężna samochodów spotykają się na jednym poziomie dopiero w autach ok. pięcio letnich, w młodszych płacimy za to że jest nowe, że mogliśmy o wszystkim decydować w kwestii wyposarenia i wyglądu, oraz za to że mamy gwarancję i możemy być mechanicznymi ignorantami wiedzącymi tylko gdzie lać paliwo...

Co do osiągów, to po info od Bodano, aż zmierzę bo wydaje mi się że u mnie to spokojnie przekracza 20 sec.
Wiedziałem, że jak zacznę się skarżyć na osiągi to posądzicie mnie o chęć montowania skrzydła na dachu i to że wczoraj odebrałem prawko... otóż nic podobnego, lata świrowania mam względnie za sobą, prawko mam od 2001 i w tym czasie przejechałem ponad milion kilometrów po Polsce jako zawodowy kierowca dostawczaków do 3,5t, naprawdę wiem co mówię, może i idzie się do tego przyzwyczaić, ale jak dla mnie to jest zwyczajnie niebezpieczne, jak będzie trzeba ewakuować skądś zadek w trybie awaryjnym to tym samochodem lepiej wysiąść i go zepchnąć niż liczyć na to że sam się przeturla... Najgorze jest to że, awaria nie ma żadnych innych objawów, auto jak na swoje lata wygląda jak wyciągnięte z niemieckiego gararzu emerytowanego dentysty, naprawdę nie mam pomysłu na to co tam padło, kiedyś w Sprinterze pekł mi główny przewód powietrzny od intercoolera - spadek mocy i inne objawy wyglądały identycznie, tylko że tu wąż jest cały....no nic, aż takim kozakiem w mechanice nie jestem, muszę zaczekać aż ten znajomy mechanik znajdzie na mnie czas.
Marek Mazovia

Postprzez jaggi 26 lut 2013, o 13:39

słuchajcie no nowy
jak już napisałeś wypracowanie to okraś to jeszcze jakimiś fotkami tak jak nakazuje zwyczaj w tym dziale. :ruzga:

a odnośnie mulenia tego silnika to poszukaj w postach SENATORa.
wódka jest dla mądrych ludzi.... i piwo...... a nie dla baranów....
jaggi
Morderator

Twoja Omega: Biała Dama C30Se 95'caravan

Postprzez Marek Mazovia 26 lut 2013, o 14:28

Jaggi, sorki za wypracowanie, handlowcem jestem, lekkie pióro mam.... A z tymi fotkami to powinienem je dodać w swoim profilu czy da się to jakoś wstawić tu na forum... Nigdy nie wstawiałem fotek na forum...

Obrazek

Kurde, kaszanka straszna, to jedyna opcja żeby dodać zdjęcie? to nie mogę po prostu wrzucić obrazu z kompa, tylko obraz musi być już gdzieś w sieci ? Wiem że to może głupie pytania ale nie jestem specjalistą od tego rodzaju aktywności internetowych...
Ostatnio edytowano 26 lut 2013, o 14:42 przez jaggi, łącznie edytowano 1 raz
Powód: edytuj posty
Marek Mazovia

Postprzez SENATOR 26 lut 2013, o 15:56

w PW nie dopislaem ci jeszcze jednego
MOja 2.0 tez po kupieniu byla slabiutka.
Pomogl program (nie box)
ale najbardziej pomoglo czysczenie kolektora ssacego.
Brat google na to haslo odpowie cala seria postow wraz ze zdieciami
Bedzie podobnie jak u mnie wlasnie przy przebiegu 250 tys ze jeden kanal bez motylka ma srednicy o 50 % mniej jak powinien a drugi z motylkiem no wlasnie to joz nie byl motylek .
Jest to nagar z par oleju i gazow wydechowych od EGR .
Czyszczenie to mozollne skrobanie a na koniec plyn do mycia silnika(AKRA) i trawienie.
Glowice wpeirw trzeba dobrze zabezpieczyc w kanalach by sie syf do silnika nie dostal.
Unikatowy SENATOR DEEP BLUE
SENATOR

Twoja Omega: 3rok renowacji Senator B C40XE

Postprzez jaggi 26 lut 2013, o 15:58

Marek Mazovia napisał(a):Jaggi, sorki za wypracowanie, handlowcem jestem, lekkie pióro mam.

looz, żarcik taki ;-)
Marek Mazovia napisał(a):obraz musi być już gdzieś w sieci ?

:tak:
wódka jest dla mądrych ludzi.... i piwo...... a nie dla baranów....
jaggi
Morderator

Twoja Omega: Biała Dama C30Se 95'caravan

Postprzez Marek Mazovia 26 lut 2013, o 16:12

Senator, wiszę ci browca, jak byś był w okolicy to wpadaj śmiało, będzie czekać w lodówce.

A co do kolektora ssącego, to właśnie takie zajęcie było mi potrzebne :-) dobrze że mam drugie auto to Kluska może postać.
A sam pomysł jest genialny, jakbym słuchał HOUSA tylko od samochodów, po takim przebiegu i jak by nie było powrocie części gazów wylotowych to tam musi być masakra...
Marek Mazovia

Postprzez Robo 26 lut 2013, o 16:19

Marek Mazovia napisał(a):Kluska

Trzymajcie mnie :boks:
Nawet jeśli twierdzisz że twoja omega jest niezawodna, doskonała i cudowna to wiedz że tutaj nikogo nie oszukasz.
MASZ OPLA - NAUCZ SIĘ Z TYM ŻYĆ
Robo
Morderator

Twoja Omega: Była B 94 x20xev

Postprzez smyk 26 lut 2013, o 17:13

Marek Mazovia napisał(a):jakbym słuchał HOUSA tylko od samochodów

:lol: :lol:
Robo napisał(a):Marek Mazovia napisał(a):
Kluska

Trzymajcie mnie

kluski panie to są w nosie :DD
"Jak ktoś ma pecha,to sobie grzebiąc w dupie palec złamie"
była 2.08v-2.016v-2.5v6-3.0v6-2.5td-2.5t.d.s, wszystkie B,i wszystkie na złom
smyk

Twoja Omega: dodge g&c 3.3l 4x4

Postprzez KAFARMAN 26 lut 2013, o 17:51

Zapamiętaj sobie raz na teraz, nie jedz nigdy z pełnymi ustami.
a tak na poważnie to przestań kluskować ;-) taka dobra rada na początek

Marek Mazovia napisał(a): przy 1500 obrotach załącza się turbina i ja dla mnie całkiem zdrowo pogwizduje, nie ma żadnych stuków i innych niepokojących dźwięków, a mimo to silnik jest w stanie poruszyć auto tylko w przedziale od 1000 do 2500 obrotów, przy czym powyżej 2000 to w zasadzie nic się nie dzieje… Dynamika- takie pojęcie po prostu nie występuje w tym aucie…

to dziwne, że turbina zaskakuje a on dalej ma muła, czek Ci się nie świeci ??

ja mam raptem 20 koni więcej ale nawet "załadowanym" będąc, jeśli muszę, to wyprzedzam bez obaw
kolektor wyczyść to pewne, ja też to robiłem ale przed czyszczeniem nie miałem takich problemów jak ty
Pierwszy Diesel
Jedno piwo to nie piwo, dwa piwa to pół piwa, dopiero cztery piwa to piwo. A na jedno się nie chodzi...
KAFARMAN
Morderator

Twoja Omega: 2001 2.2DTI Kombi 1998 3.0 MV6

Postprzez Marek Mazovia 26 lut 2013, o 18:14

Jesli chodzi o kontrolki to pali sie tylko czujnik poduszki, ale tym zajme sie na końcu. Właśnie odbieram żonę z pracy, więc zaraz sprawdzę jaki ma czas do 100.. A w kwestii nadawania ksywek samochodom to moja omega serio przypomina mi wielką kluske... Ale skoro was to drażni to ok. Do czwartku pośmigam tak jak jest, potem koleżka ja obejrzy i od tego momentu startuje z naprawami... Druga sprawa ze dopiero we czwartek wypłata...
Marek Mazovia

Postprzez Maro 26 lut 2013, o 19:09

Marek Mazovia napisał(a):Druga sprawa ze dopiero we czwartek wypłata...

Zhandluj coś ;) Jesteś w tym dobry :)
Maro
LED MASTER

Twoja Omega: Cadillac Catera Irmscher

Następna strona

Powrót do Twoja Omega