omega by teat :)

Pochwal się swoim autkiem bądź zaprezentuj postępy prac nad remontem Twojej Omegi

omega by teat :)

Postprzez djteat 11 lut 2013, o 08:01

Witam Panowie, w koncu powrocilem do omegi, posiadalem wczesniej 2.0 16v lecz pozerala mnie deczko :), po 2 latach kupilem spowrotem omege :) mianowicie 2.5 td, 1995r, 350tys km, teoretycznie przebieg oryginalny :), na wyposazeniu

-klimatyzacja
-tempomat
-komputer
-grzane siedzenia
-el lusterka
-4xel szyby
-2xairbag
-abs
-wspomaganie
-centralny zamek
-soczewki z xenonami
-halogen
-siedzenia w 100% elektryczne,

auto kupione za bardzo smieszne pieniadze, mianowicie 2500zl... (lol) do tego radio dostalem z dvd, ktore sprzedane zotalo za 150zl (bylo strasznie oczojebne), i zderzak za 50zl, wiec omega 2300zl wyszla, ahh, jak ja kocham ludzi ktorzy sprzedaja swoje auta za bezcen (facet jezdzil omega 2 lata), po przyjezdzie odrazu na warsztat, zalana olejem shella, wymienione wszystkie filtry, zawieszenie bez luzow, klima szczelna i sprawna tylko do nabicia, silnik pali 'od kopa' na cieplym i na zimnym bez zadnego ale :)

jedyne do czego musze zajrzec to swiece badz przekaznik, chodz pali na cieplo i na zimno to wydaje mi sie ze przekaznik ma wiksy jakies ale okaze sie przy 'wolnej chwili', poniewaz swieci/zazy sie kontrolka swiec zarowych, jezeli nie to to moze czujnik stopu sie spitolil?

http://www76.zippyshare.com/v/72711773/file.html
http://www76.zippyshare.com/v/48436784/file.html
http://www76.zippyshare.com/v/20061428/file.html

p.s.
dzwiek 2.5 td i wygoda jazdy tym autem sa warte 10l a nawet 12l ropy w miescie :) jadac tym autem wogole o tym nie mysle :) a... i radio mam wylaczone albo sciszone jak jezdze i slucham silnika hie hie hie :)
djteat

Twoja Omega: 1995, 2.5 td, kombi :)

Re: omega by teat :)

Postprzez dev 11 lut 2013, o 08:51

ladny alu kolpak :lol:

poza tym DIZEL POWER :mrgreen:
dev

Twoja Omega: u25td

Postprzez smyk 11 lut 2013, o 09:48

dev napisał(a):poza tym DIZEL POWER

ropne zboczeńce :mrgreen:
wyłącz przeciwmgielną
poza tym,niech służy ;-)
"Jak ktoś ma pecha,to sobie grzebiąc w dupie palec złamie"
była 2.08v-2.016v-2.5v6-3.0v6-2.5td-2.5t.d.s, wszystkie B,i wszystkie na złom
smyk

Twoja Omega: dodge g&c 3.3l 4x4

Postprzez Tom2012 11 lut 2013, o 12:00

"Klima szczelna i sprawna tylko do nabicia" ha ha, kto w to wierzy.
Tom2012

Twoja Omega: nie posiadam

Postprzez dev 11 lut 2013, o 12:09

jak do nabicia to gdzies gass pozedl sie kulac ;/
dev

Twoja Omega: u25td

Postprzez Maro 11 lut 2013, o 14:23

djteat napisał(a):radio mam wylaczone albo sciszone jak jezdze i slucham silnika hie hie hie :)

:lol:

Ogólnie za te pieniądze to nie ma co wybrzydzać :) Nie wygląda na starganą czy bardzo zmęczoną. Kup jakieś zacne alu i śmigaj :DD
Maro
LED MASTER

Twoja Omega: Cadillac Catera Irmscher

Postprzez dedan2412 11 lut 2013, o 15:54

Tom2012 napisał(a):"Klima szczelna i sprawna tylko do nabicia" ha ha, kto w to wierzy.

Klima to nie lodówka że raz nabite i trzyma.Auto ma swoje lata,więc i popuscić coś może.
U mnie też na szczelności cacy wychodziło,wycieków nie widać,a co roku i tak dobić trzeba.
Osobiście miałem 3 wozy z pustą klimą,po nabicu all ok.
Więc nie oceniaj wszystkich z góry ,że to w kanciarze i oszuści.
V6 czy R6,nic to,ważne że 6 garów
Byłe omegi:
A 3000 12v, A 3000 24v, A 3.0 24v diamant, B 2.0 16v Caravan, A Caravan 24v, A 2.0 GL
dedan2412

Twoja Omega: OA projekt

Postprzez Tom2012 11 lut 2013, o 17:31

Więc szczęściarz jesteś ?? Trzy razy klima pusta i po nabiciu działała :lol:
"Więc nie oceniaj wszystkich z góry ,że to w kanciarze i oszuści." ja tego nie powiedziałem więc :?:
Natomiast w 99% "pusta" klima to większe lub mniejsze problemy. Ty jesteś chyba tym jednym %.
Więcej nie komentuję bo będzie pewnie dym.
Tom2012

Twoja Omega: nie posiadam

Postprzez jaggi 11 lut 2013, o 18:08

djteat napisał(a):i slucham silnika hie hie hie

raczej kle kle kle :lol:

Maro napisał(a):za te pieniądze to nie ma co wybrzydzać :) Nie wygląda na starganą czy bardzo zmęczoną

wszystko okaże się wiosną :-P
jak nie zakwitnie to looz ;-)

a odnośnie pustej klimy to zawsze jest loteria więc nie kruszcie kopii janki :roll:
wódka jest dla mądrych ludzi.... i piwo...... a nie dla baranów....
jaggi
Morderator

Twoja Omega: Biała Dama C30Se 95'caravan

Postprzez djteat 11 lut 2013, o 22:45

auschwitz binkerau czy jakos tam tak to zwal, dopiero po pracy, ALE, omega zalana ropka ze shella vpower :) zupelnie inaczej chodzi auto, i nie jest to 'wrazenie' po zatankowaniu za prawie 6zl :) jeno faktycznie rowniejsza praca silnika :)

taaa DEV wiem, piekny alukolpak :) dwa na poczatek sa wiec warto i z tego sie cieszyc ha! :) AVE DIESEL :) a przy czasie i funduszach mozna pomyslec o alu, przeciez zawsze je mozna wziasc do kolejnego auta :)

klima... okaze sie dokladnie co z nia jest, jak sie bedzie robic cieplej, teraz czas na przerejestrowanie i OC :)

Tom2012... zawsze mam 4xel szyby i moge je otworzyc zeby fure wywietrzyc podczas jazdy! :)

Jaggi, wole stado bocianow niz komore pelna zydow ;] bo na samo pb mnie nie stac a omega to omega i nikt mi nie powie ze jest inaczej chyba ze sie myle ;> a tak wogole to marzeniem moim jest w124 w idealnym stanie, lecz to juz auto powoli kolekcjonerskie, moze kiedys jak sie przelamie to tematu rocznik a cena :) bo w tym przypadku to beda rozbierzne wartosci :) ;)
djteat

Postprzez k-s-k 11 lut 2013, o 23:59

djteat napisał(a): mianowicie 2.5 td, 1995r

:spoko:

djteat napisał(a): i radio mam wylaczone albo sciszone jak jezdze i slucham silnika

zazdrosc mnie żre ;-)

Tom2012 napisał(a):Natomiast w 99% "pusta" klima to większe lub mniejsze problemy. Ty jesteś chyba tym jednym %.

Zdarzyło mi sie miec w takim razie przyjemność bycia tym 1%. Po zakupie też było pusto, ale odgrzybiona i nabita mroziła krew w żyłach ;-) mysle, ze ktos wczesniej po prostu olał ten temat, bo przez trzy lata posiadania nie mielismy zastrzezen. Mielismy kombi, to duza przestrzen i o ile nie jest sie fanatykiem, to wykorzystuje sie te przestrzen i omega czesto robi rolę dostawczaka. Mnie czesto znajomi zaczepiali, ze kupią, bo trzeba im jakąś drezynę do wozenia towaru na jarmark :lol:
k-s-k

Postprzez KAFARMAN 12 lut 2013, o 01:52

djteat napisał(a):klima... okaze sie dokladnie co z nia jest, jak sie bedzie robic cieplej, teraz czas na przerejestrowanie i OC :)

nie ma co czekać na upały, sprężarka powinna być nawet sporadycznie odpala zimą by się nie "zastała"
wiem ,że zimą nie potrzeba chłodzić ale na pewno szybciej szyby na klimie odparują, a i dla samej sprężarki to też dobra gimnastyka.
często się słyszy, że po zimie klima nie działa, pytanie podstawowe, czy zima odpalałeś klimę ?
u mnie rzadko się zdarza by była wyłączona, ale to tak poza konkursem ;-)
Pierwszy Diesel
Jedno piwo to nie piwo, dwa piwa to pół piwa, dopiero cztery piwa to piwo. A na jedno się nie chodzi...
KAFARMAN
Morderator

Twoja Omega: 2001 2.2DTI Kombi 1998 3.0 MV6

Postprzez VeRay 12 lut 2013, o 09:03

KAFARMAN napisał(a):
djteat napisał(a):klima... okaze sie dokladnie co z nia jest, jak sie bedzie robic cieplej, teraz czas na przerejestrowanie i OC :)

nie ma co czekać na upały, sprężarka powinna być nawet sporadycznie odpala zimą by się nie "zastała"
wiem ,że zimą nie potrzeba chłodzić ale na pewno szybciej szyby na klimie odparują, a i dla samej sprężarki to też dobra gimnastyka.
często się słyszy, że po zimie klima nie działa, pytanie podstawowe, czy zima odpalałeś klimę ?
u mnie rzadko się zdarza by była wyłączona, ale to tak poza konkursem ;-)

W Twoim samochodzie klima poniżej 0 stopni sie nie włącza ;-)
Manualnej klimy też nie włączysz chyba, że oszukasz czujnik temperatury :-)
VeRay

Twoja Omega: Mercedes W202

Postprzez djteat 12 lut 2013, o 09:24

Wiecie, wierze w to ze klima jest sprawna chociazby ze auto posiadal totalny farmer... spotkalismy sie na orlenie, co by auto obejrzec itd itp, dogadalismy sie ok, jedziemy do Niego spisywac umowe, zanim ruszylismy do Niego na wioske, powiedzial zebysmy jechali za nim, no to jechalem, nagle Facet sie zatrzymuje i mowi, 'dalej musimy isc na pieszo bo dalej jest takie bloto ze nie przejedziemy' WTF ?! i okazalo sie ze ludzie z Jego wioski jak wiecej deszczu popada musza zostawiac auta i isc na pieszo bo nie przejada, po wejsciu do Jego 'domu' zrozumialem dlaczego omega jest w takim a nie innym stanie czystosci :) wiec wierze w to ze klima jest sprawna i wymaga tylko nabicia, a auto obecnie zostalo wyprane pozadnie, i spolerowane, smierdzialo doslownie... gnojowka...
djteat

Postprzez benji 12 lut 2013, o 13:27

VeRay napisał(a):W Twoim samochodzie klima poniżej 0 stopni sie nie włącza ;-)

Ja mogę włączyć do -4,poniżej już mi się nie załączy.
benji

Twoja Omega: nie mam omegi

Następna strona

Powrót do Twoja Omega