Omega A z 1992r. - co dalej?

Pochwal się swoim autkiem bądź zaprezentuj postępy prac nad remontem Twojej Omegi

Omega A z 1992r. - co dalej?

Postprzez SIDI 27 paź 2012, o 21:34

Witam. Chciałem się z forumowiczami podzielić taką zagwostką.

Mam w tej chwili Omegę A z 1992r a właściwie z 1991, bo pierwsza rejestracja w następnym. Silnik 2.0 benzynowy, wersja kombi, wiśniowa, wersja wyposażenia - ultra biedna. Brak komputera, klimatyzacji, elektryki (nawet lusterek), generalnie nic nie ma. Poza ABS, ale to zdaje się wszystkie miały...
W tej chwili ma przejechane 290 kkm z czego 120 na gazie i się cholera nie chce zepsuć. Serwis na bieżąco, wiadomo jakieś tam hamulce, inne rzeczy były robione. Ale nic poważniejszego nigdy nie wymagała.
Natomiast z zewnątrz już trochę trąci myszką - tam sarna coś urwała, tam ktoś przytarł zderzak, lusterko trzyma się na taśmie, lakierek wyblakł, drzwi zaczyna ruda zaraza wcinać, potrafi zimą nie wpuścić do środka, takie tam....

Obiektywnie pytam - czy ma sens ją jakoś ratować, czy zajeździć do końca i dać skończyć jak reszcie na złomie?

Brałem takie rzeczy pod uwagę jak zabytkowanie w przyszłości, ale zdaje się ten model legendą motoryzacji nigdy nie będzie. W takiej formie jak teraz trzeba by wsadzić w nią więcej niż jest warta. Dodatkowo nie mam czasu osobiście się jej poświęcić bo raz, że się w tym temacie nie czuję a dwa, że to nie jest jedyny samochód, więc jakiegoś większego ciśnienia też nie odczuwam.

Będę wdzięczy za wszelkie pomysły, dywagacje, uwagi, komentarze...
SIDI

Re: Omega A z 1992r. - co dalej?

Postprzez ARNWR 28 paź 2012, o 01:46

Jeśli nie masz ciśnienia to odpuść, do tych aut trza mieć zapał, reanimuję a raczej zabieram się za reanimację "luśki" i sam nie wiem czy dam radę, już chuj o kasę ale zapału może braknąć. Kilka projektów padło za mojej kadencji na forum.
TYLKO OMEGA KOMBI
ARNWR

Twoja Omega: TOYOTA AVENSIS 2.0 4D4 kombi

Powrót do Twoja Omega