Omcia 2,5 v6 by BuBu

Pochwal się swoim autkiem bądź zaprezentuj postępy prac nad remontem Twojej Omegi

Re: Omcia 2,5 v6 by BuBu

Postprzez Maro 15 lut 2012, o 18:03

BuBuGaraGe napisał(a):nieprawda panowie - nawet jak nie opłacicie drugiej raty oc jest zawarte na rok nie na pol roku - po prostu będą was ścigać jak za niezapłacony rachunek telefoniczny

Ale o czym ty piszesz? OC masz kolesia więc możesz jeździć dopóki jest opłacone. Ty nie musisz płacić drugiej raty, bo to nie jest Twoje OC. Wtedy musisz wykupić na siebie.

BuBuGaraGe napisał(a):Pozatym nie wiem czy wiecie ale nie ma przymusu przerejestrowania samochodu na siebie p jego kupnie jesli macie umowe - wystarczy tylko w urzedzie skarbowym do 14 dni zglosic i oplacic nalezne;)

Gówno prawda. 1.5 roku jeździłem bez przerejestrowywania i sprzedałem dalej bez żadnych opłat.
Maro
LED MASTER

Twoja Omega: Cadillac Catera Irmscher

Postprzez BuBuGaraGe 15 lut 2012, o 18:11

hehe a no widzisz dobrze wiedzieć;)

Pisze o tym ze jeśli ktoś nie opłaci drugiej raty oc ( nie mowie o moim przypadku,ze kupiłem od gostka z oc ,tylko ogólnie ) to OC nadal obowiązuje bo podpisuje się umowę OC na rok :P
W moim przypadku druga ratę będą żądali (gdybym miał na pol roku opłacone) juz ode mnie , przecież nie od poprzedniego właściciela
BuBuGaraGe

Twoja Omega: 1994 2,5 V6 sedan

Postprzez k4414 15 lut 2012, o 18:29

Maro napisał(a):
BuBuGaraGe napisał(a):nieprawda panowie - nawet jak nie opłacicie drugiej raty oc jest zawarte na rok nie na pol roku - po prostu będą was ścigać jak za niezapłacony rachunek telefoniczny

Ale o czym ty piszesz? OC masz kolesia więc możesz jeździć dopóki jest opłacone. Ty nie musisz płacić drugiej raty, bo to nie jest Twoje OC. Wtedy musisz wykupić na siebie.

Nie. Jeżeli sprzedający zapłacił tylko pierwszą ratę, przekazał OC nabywcy, nie wystąpił o zwrot, itd, to i tak obowiązek zapłacenia drugiej raty (data na umowie kupna-sprzedaży, itd) przechodzi na kupującego. To nie jest OC "kolesia", tylko OC pojazdu.
Przećwiczyłem tę kwestię dwa tygodnie temu, sprzedałem auto z opłaconą pierwszą ratą, po sprzedaży wysłałem skan umowy do ubezpieczyciela, auto "zeszło" z mojego stanu, nowy nabywca celuje drugą ratę, "kończąc" polisę.

Maro napisał(a):
BuBuGaraGe napisał(a):Pozatym nie wiem czy wiecie ale nie ma przymusu przerejestrowania samochodu na siebie p jego kupnie jesli macie umowe - wystarczy tylko w urzedzie skarbowym do 14 dni zglosic i oplacic nalezne;)

Gówno prawda. 1.5 roku jeździłem bez przerejestrowywania i sprzedałem dalej bez żadnych opłat.

Maro, chyba Cię dziś te ledy z podpisu oślepiły. Jakie opłaty? 8-)
Kolega pisze o opłaceniu 2% w skarbówce po zakupie auta. Nie ma zresztą racji z brakiem konieczności przerejstrowania auta na siebie. Na zmiany w dowodzie rejestracyjnym jest nadal 30 dni.
I killed a man 'cause he killed my goat!
k4414

Twoja Omega: nie mam

Postprzez Maro 15 lut 2012, o 18:36

k4414 napisał(a):Nie. Jeżeli sprzedający zapłacił tylko pierwszą ratę, przekazał OC nabywcy, nie wystąpił o zwrot, itd, to i tak obowiązek zapłacenia drugiej raty (data na umowie kupna-sprzedaży, itd) przechodzi na kupującego. To nie jest OC "kolesia", tylko OC pojazdu.

No tak. Może korzystać z jego OC opłacając drugą ratę albo wykupić nową swoją polisę.

k4414 napisał(a):Kolega pisze o opłaceniu 2% w skarbówce po zakupie auta.

Jak nie ma zamiaru przerejestrowywać to po co płacić?

k4414 napisał(a):Na zmiany w dowodzie rejestracyjnym jest nadal 30 dni

Nom. A za spóźnienie (nawet 2 lata) nie ma sankcji z tego powodu ;)

k4414 napisał(a):Maro, chyba Cię dziś te ledy z podpisu oślepiły.

Bujaj sie :-P
Maro
LED MASTER

Postprzez BuBuGaraGe 15 lut 2012, o 19:07

k4414-> Nie ma zresztą racji z brakiem konieczności przerejstrowania auta na siebie. Na zmiany w dowodzie rejestracyjnym jest nadal 30 dni.

No tak jak się wierzy w to co napisane na dowodzie a nie w to co jest w rozporządzeniu to jasne, wydawaj kasę na przerejestrowywanie:P
Tak jak maro napisał nie ma za to żadnych sankcji prawnych , a nawet policja nie może z tym nic zrobić bo w świetle prawa umowa kupna sprzedaży jest dokumentem stwierdzającym własność pojazdu tak było jest i będzie :P

A jeśli mało to zapraszam do przeczytania - sprawdziłem sam na własnej skórze:)
http://forum.theragegarage.pl/showthread.php?tid=776
BuBuGaraGe

Postprzez k4414 15 lut 2012, o 19:11

Maro napisał(a):
k4414 napisał(a):Kolega pisze o opłaceniu 2% w skarbówce po zakupie auta.

Jak nie ma zamiaru przerejestrowywać to po co płacić?

Niby tak. Tyle, że jest termin 14 dni, od daty na umowie, na zapłacenie podatku od czynności cywilnoprawnych (tak to się chyba ładnie nazywa). Skarbówki akurat nie interere, czy ktoś ma zamiar przerejestrować auto, czy nie.
Czy w obecnym PCC-3 jest pole, w którym wpisuje się dane osoby, od której kupiło się pojazd?
Jeżeli tak, to nabywca poda dane sprzedającego (w tym przypadku Twoje) i jak się jakiejś "pani Halince z kontroli" zachce pogrzebać, to odsetki mogą zaboleć.

Maro napisał(a):
k4414 napisał(a):Na zmiany w dowodzie rejestracyjnym jest nadal 30 dni

Nom. A za spóźnienie (nawet 2 lata) nie ma sankcji z tego powodu ;)

Heh, w Polsce kupowanie nieprzerejestrowanego auta, "z dziada pradziada", z plikiem dwóch trzech umów, stało się normą. Też nie jestem święty. 8-) Ale ze skarbówką, to zawsze wydygałem i im te 2% celowałem.

Maro napisał(a):
k4414 napisał(a):Maro, chyba Cię dziś te ledy z podpisu oślepiły.

Bujaj sie :-P

Bujam się. Odśnieżyć miejsce parkingowe. 8-)
k4414

Postprzez k4414 15 lut 2012, o 19:12

BuBuGaraGe napisał(a):k4414-> Nie ma zresztą racji z brakiem konieczności przerejstrowania auta na siebie. Na zmiany w dowodzie rejestracyjnym jest nadal 30 dni.

No tak jak się wierzy w to co napisane na dowodzie a nie w to co jest w rozporządzeniu to jasne, wydawaj kasę na przerejestrowywanie:P
Tak jak maro napisał nie ma za to żadnych sankcji prawnych , a nawet policja nie może z tym nic zrobić bo w świetle prawa umowa kupna sprzedaży jest dokumentem stwierdzającym własność pojazdu tak było jest i będzie :P

A jeśli mało to zapraszam do przeczytania - sprawdziłem sam na własnej skórze:)
http://forum.theragegarage.pl/showthread.php?tid=776

BuBuGaraGe napisał(a):W świetle prawa umowa kupna sprzedaży jest dokumentem stwierdzającym własność pojazdu tak było jest i będzie.

Paczpan, to na cholere te gupki trzaskają te dowody rejestracyjne.
Ostatnio edytowano 15 lut 2012, o 19:14 przez k4414, łącznie edytowano 1 raz
k4414

Postprzez BuBuGaraGe 15 lut 2012, o 19:14

z czego mam sie ocnknąć - mozesz mnie oświecić?

PO to by ludziki płacili za taka usługę - która nie jest obowiązkowa i nie będę się tutaj z tuba przekłucał bo Wiem jak jest .Możesz mieć swoje zdanie , mi nic do tego ;)
Ostatnio edytowano 15 lut 2012, o 19:17 przez BuBuGaraGe, łącznie edytowano 1 raz
BuBuGaraGe

Postprzez k4414 15 lut 2012, o 19:15

Edytowałem, żeby Ci pomóc w ocknięciu się. Idę pożonglować śniego-łopatą.
k4414

Postprzez KAFARMAN 15 lut 2012, o 19:36

k4414 napisał(a): Ale ze skarbówką, to zawsze wydygałem i im te 2% celowałem.

chyba ,że masz fakturę , to chyba się nie płaci ??

Ja tam sobie nie wyobrażam godzinnego tłumaczenia szkopowi dlaczego od dwóch lat np mam umowę kupna-sprzedaży i dowód na kogoś, dla mnie to jest chore.
A co w razie kolizji, jak spisywać oświadczenie, jak działa auto-casco ??
Pierdole te pare pln i wolę zarejestrować na siebie 8-) Tym bardziej ,że mnie do tej pory skarbowy nie obowiązywał :-P
Pierwszy Diesel
Jedno piwo to nie piwo, dwa piwa to pół piwa, dopiero cztery piwa to piwo. A na jedno się nie chodzi...
KAFARMAN
Morderator

Twoja Omega: 2001 2.2DTI Kombi 1998 3.0 MV6

Postprzez Maro 15 lut 2012, o 20:22

KAFARMAN napisał(a):chyba ,że masz fakturę , to chyba się nie płaci ??

No nie :)

KAFARMAN napisał(a):jak działa auto-casco ??

Na parchy sie nie wykupuje ;)

KAFARMAN napisał(a):Pierdole te pare pln i wolę zarejestrować na siebie 8-) Tym bardziej ,że mnie do tej pory skarbowy nie obowiązywał :-P

U mnie sytuacja jest na tyle ciężka, że jestem zameldowany 600 km od miejsca gdzie mieszkam a jak jadę w rodzinne strony to przeważnie na weekend gdzie urzędasy "pierdolę nie robię" więc dlatego nie rejestruję.
W sumie mógłbym tu ale znowu robić sobie problemy ze swoją babą to pierdolę takie spółki ;/
Maro
LED MASTER

Postprzez k4414 15 lut 2012, o 22:08

KAFARMAN napisał(a):
k4414 napisał(a): Ale ze skarbówką, to zawsze wydygałem i im te 2% celowałem.

chyba ,że masz fakturę , to chyba się nie płaci ??

Aż takim alfonsem nasze państwo nie jest, żeby za jedną czynność brać kasę od sprzedającego i kupującego. ;-)
KAFARMAN napisał(a):Ja tam sobie nie wyobrażam godzinnego tłumaczenia szkopowi dlaczego od dwóch lat np mam umowę kupna-sprzedaży i dowód na kogoś, dla mnie to jest chore.
A co w razie kolizji, jak spisywać oświadczenie, jak działa auto-casco ??
Pierdole te pare pln i wolę zarejestrować na siebie 8-) Tym bardziej ,że mnie do tej pory skarbowy nie obowiązywał :-P

Ale chyba nie piszesz tego, powodowany "newsami" naszego nowego kolegi? :lol: W sumie, to są one troche smutne, znów wzrośnie w kraju stopa bezrobocia. Ludzie przestaną rejestrować na siebie samochody, to przecież nie jest obowiązkowe. Parę tysięcy ludzi, z wydziałów komunikacji, jest bezużytecznych więc chyba szykują się zwolnienia grupowe.

Dobra, skupmy się lepiej na gablocie autora tematu.
k4414

Postprzez KAFARMAN 15 lut 2012, o 22:14

Maro napisał(a):Na parchy sie nie wykupuje ;)

może na takie już bez wartości :-P

Maro napisał(a):W sumie mógłbym tu ale znowu robić sobie problemy ze swoją babą to pierdolę takie spółki

skorop lepsza spółka z obcym człowiekiem , to rozumiem 8-)
Pierwszy Diesel
Jedno piwo to nie piwo, dwa piwa to pół piwa, dopiero cztery piwa to piwo. A na jedno się nie chodzi...
KAFARMAN
Morderator

Twoja Omega: 2001 2.2DTI Kombi 1998 3.0 MV6

Postprzez BuBuGaraGe 16 lut 2012, o 05:22

k4414
daj se już siana , ...................................
nowego tez sobie daruj ! ..............................................................
ps.koniec o przerejestrowywaniu !
Ostatnio edytowano 16 lut 2012, o 08:12 przez jaggi, łącznie edytowano 1 raz
Powód: waż słowa, bo się nagrody posypią
BuBuGaraGe

Postprzez BuBuGaraGe 16 lut 2012, o 20:41

Panowie ,ten wydech co jest u mnie o nazwie "steinz" czy jakoś podobnie, to podobno oryginalne badziewie montowane na życzenie ? prawda to ?
BuBuGaraGe

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Twoja Omega