Żaba Długiego

Pochwal się swoim autkiem bądź zaprezentuj postępy prac nad remontem Twojej Omegi

Postprzez Długi63 9 wrz 2007, o 18:56

Witam Wszystkich serdecznie!
Czas najwyższy rozliczyć ostatnie dwa tygodnie z życia Żaby. Jak tu słusznie ktoś ocenił, kupiłem "bociana". Klekot to klekot,pomyślałem, wymienię popychacze i gitara. Pierwszą opinią, jaką usłyszałem na temat stukania było - twardy zapłon, drugą - sworzeń w tłoku, trzecią - popychacze. no to zaczynam od popychaczy. Lecę do sklepu i co, i zonk. ;/ Popychacz kosztuje 72 złocisze. :-o Oczywiście nie ma mowy o wymianie dwóch, czy trzech, wymieniamy wszystkie. Koszt ok. 9 stówek. Chwytam więc za telefon do przyjaciela: ratuj dupę!!! No i załatwił mi kolega 12 sztuk po 2 dychy. Od VW. Pasują. Po wymianie klekotanie ucichło w 50%. Następny krok-zdejmujemy głowicę.Już mi kłaki na głowie podniosły popychacze, a tu jeszcze gorzej się zanosi. Decyzja trudna, ale jak się później okazało, ratująca blok(twardziel, jednolity, do miliona to spokojnie. Szkoda,że reszta mu nie dorównuje). Po zdjęciu głowicy okazało się, że 5 tłoków wyjechało w kosmos. Cztery delikatnie pęknięte(denka, przy podstawie V, PWS wie o czym mówię), piąty z jednej strony od środkowego pierścienia do końca, a z drugiej od dolnego pierścienia też do dołu. Łapy mi opadły.Tłoki na Allegro 180, w hurtowni-300-400, sklep Opla 1000 :-o Sklep Opla odpada z wiadomych względów. Allegro kuszące. Tłoki Goetz. Polatałem, popytałem, podobno Goetz jest wyznacznikiem jakości, ale nie jeżeli chodzi o tłoki. Jeżeli ktoś zna jakość tłoków Goetz, to proszę o opinie. Może warto byłoby zaryzykować.
Dobra, jedziemy dalej. Zacząłem szukać najtańszej hurtowni. I w tym momencie okazało się, że jest drugi, a właściwie pierwszy silnik z mojego autka. Silnik z ukręconym wałem.
Walę więc do gościa, dogadać się,a on mi na to, że jest mu bardzo przykro, i że właściwie te klamoty mu przeszkadzają i mogę je sobie wziąć. No to jestem na wierzchu. Oczywiście jest tam 6 ładnych tłoczków ;-).
No więc jedziemy dalej - tłoki do honowania, dostały nowe pierścionki i gra. Głowica do sprawdzenia-jest w porzo.Łańcuchy rozrządu nowe - 250 dwa. Atak przy okazji, co może kosztować w rozrządzie 2200. Chyba za robotę sobie liczą zdziercy. Mamy więc wszystko, składamy klamota, I ODPAŁ :lol: . Trzy dni po mieście i w Trasę. Przepędziłem Omę do Bydoszczy i z powrotem. Spokojnie, pod 120/h. Dam mu z 5 kkm na ułożenie pierścieni.
Koszt : 2700. Nowe: olej, płyn, uszczelki, pierścienie, łańcuchy rozrządu, popychacze.
Po trasie pokazał się wyciek oleju pod rurą TURBO DIESEL. Muszę dokręcić ściągacz.
Tłoki dostały w dupkę na ostrej jeździe na zimnym. :cry: Dobra ,na razie byłoby wszystko. Jakby co, to się odezwę,
I na koniec jeszcze prośba, nie komentujcie w rodzaju " a nie mówiłem"....
Z góry dzięki i pozdrawiam :-D
BO SĄ KIEROWCY, I SĄ LUDZIE CO MAJĄ PRAWO JAZDY
Długi63

Twoja Omega: m51 sedan'96; 3d sedan`89

Postprzez JEMI 9 wrz 2007, o 20:06

mowisz i masz
"a nie mowilem"
:lol: :lol:
nie puszczone bąki unoszą się do mózgu stąd biorą sie posrane pomysły
JEMI
JeremiasZ

Twoja Omega: ASTERKA Gx2 Z18XE i X18XE1

Postprzez Długi63 9 wrz 2007, o 20:25

spoko :-P
Długi63

Postprzez slomeek 9 wrz 2007, o 20:33

widzialem felgi na zywo :D meeega wielkie :D
slomeek

Postprzez pheonix 9 wrz 2007, o 20:43

Szacun za alu :D
Mercedes-Benz S-klasse
pheonix
WisioR BOSS

Twoja Omega: czarna Suka, Vectra C fl

Postprzez Długi63 10 wrz 2007, o 19:20

Dzięki Wszystkim za miłe słowa :-D
Długi63

Postprzez PWS 10 wrz 2007, o 19:36

Normalnie identyczna jak nasza :P Tylko 2 różnice:
1) sedan
2) zamiast klimy ma nasza szyber

Ten kolor to chyba najlepszy kolor jaki może mieć Oma :) Alusy są the best :prosze: Normalnie piękniusia :spoko:
PWS

Postprzez Długi63 23 wrz 2007, o 13:45

Cześć!
Jedziemy dalej ze silnikiem, Od piątku jeżdżę na nowych końcówkach wtrysków. Nie spodziewałem się aż takich wyników. Ale po kolei. Po ostatniej naprawie silnika przyszła kolej na wtryskiwacze. Spyta ktoś, czemu nie od razu, ano po 1 finanse, po 2 do tej pory nie miałem do czynienie z warsztatami i sprawdzam, który jest dobry i mniejsze ryzyko, że zapłacę kasę, a oni auto skopią. Więc wtryski złomy. 4-ty nawet tak zapieczony, że dwa dni moczył się w chemii i dopiero wtedy szło go wykręcić z głowicy. Koszt to 150 za sztukę-towar, regulacja i robota. Teraz autko pali wyraźnie mniej, z 10-12 w mieście do 8,3. Na zimnym bocian, ale na ciepłym cichnie i to znacznie(powiedziałbym "benzynka", ale pewnie benzyniaki puszczą focha :lol: :lol: )
Na wolnych lekko grzechocze, za to na wysokich znikają wszelkie odgłosy diezla. Tylko turbinka gwiżdże. Nawet przestała dymić. Ciśnienie na wszystkich garach 29 przy normie 28-32
Myślę, że to już wszystko co było do zrobienia w tym serduchu.Teraz tylko jeździć i się cieszyć.
A na koniec mam coś jeszcze do naszego Małolatka.
Jako, że PWS zwraca szczególną uwagę na spalanie , podaję kilka wyników:
- zimny po zapaleniu 1,5
-wciągu kilku chwil 1.0
-po 1-szym kilometrze 0,5
-po następnym 0,3
-po rozgrzaniu 0,3 przeskakuje na 0,2 , a dzisiaj nawet pojawiło się 0,1.
Zaznaczam tu jednak, że są to pomiary odczytane z wyświetlacza.
Dla mnie ostatnie dwa, a nawet to 0,3 są nierealne.Ostatni dolny wynik do przyjęcia to 0,5.
Całkowity koszt naprawy silnika - 3.600 złociszy.
Długi63

Postprzez Długi63 10 paź 2007, o 19:28

Witam!
Dzisiaj wymieniłem ,tzn. kumpel spawał, a ja gasiłem pożary, podłogę tył prawy.
Oma to złom!!!! Następnym razem nie namawiajcie, żeby nie kupować Omy z dieslem ,tylko namawiajcie, żeby nie kupować Omy :lol:
Oto "mój jeden kawałek podłogi":
http://img232.imageshack.us/img232/3678/img0043ji1.jpg
http://img229.imageshack.us/img229/184/img0044sa9.jpg
Brakujące fragmenty rozsypały się w mak.
Długi63

Postprzez PWS 10 paź 2007, o 19:32

To ja porobię fotki, jak naszą zespawamy podłogę w tym samym miejscu. Mogę rzec, że jeżdżę na samym dywaniku :////
PWS

Postprzez Długi63 11 paź 2007, o 19:56

Wszystkie gniją od tyłu.
A oto ciąg dalszy jazdy ze złomem. Dzisiaj gasiłem pożary (a kumpel spawał) przy prawym tylnym nadkolu. Porypańcy z Opla wymyślili sobie, że 10 cm nadkola załatwi temat. A ten (ka)wałek z plastyku ma to gdzieś i się odkleja. Wszystko co koło przy jeździe do przodu zamiata wciska się między to coś a blachę.Przy czyszczeniu wyjechała z kątów torba piachu i syfu. Pewnie jeszcze ze solą ze zeszłego roku. Efekt, proszę bardzo:
http://img215.imageshack.us/img215/1617/img0060ay4.jpg
Druga strona wytrzepana podobnie. Na zdjęciu strona, która zbierała wodę. W tej wodzie zgniły moje wtyczki od grzania dupska.
Jutro dalsza walka. Pozdrooo
Długi63

Postprzez Grain 11 paź 2007, o 20:02

Powodzenia w dalszej walce z rudą ;-)
Grain

Twoja Omega: X30XE 96' KOMBI

Postprzez puku 11 paź 2007, o 21:12

O żesz Ty w pyte :-o Kutwa chyba trzeba moją przejrzeć :-/ Te Omegi to jednak straszne parchy :lol:
Trzeba zawiązać jakąś ogólnopolską akcję sprzedaży Omeg Parchów :D i za jakiś czas spotykamy się na forum innego modelu :P

Ale tak poważnie mówiąc to mam nadzieje że u mnie to tak strasznie nie wygląda :-?
Pozdrawliaju :)
puku

Twoja Omega: Brak Omegi

Postprzez Długi63 12 paź 2007, o 19:26

Cześć!
Właśnie wróciłem z roboty. Dzisiaj zrobiliśmy na wyjściowo drugą stronę tyłu. była w lepszym stanie niż strona prawa. Poszło szybciej, zdążyliśmy jeszcze siknąć podłogę od spodu i poskładać wnętrze. Podłoga zrobiona od mostu do osi. Jutro nic nie robie, brykam do Bydgoszczy. Na poniedziałek robimy tył od mostu do zderzaka. Ostatnio przez prześwity w bagażniku oglądałem swoje papcie i chodnik :lol:
A w potem rarytasik-dzwon. Prawy. Oddzielił się od kasty. ;/ . A kto wie , może i drugi będzie do roboty :lezy:
Dzięki za dobre słowa. Miło wiedzieć, że mam wsparcie.
Długi63

Postprzez JEMI 13 paź 2007, o 20:31

ahh bo przesadzasz niektorym sie kufer odlamal i zyja :lol:
nie puszczone bąki unoszą się do mózgu stąd biorą sie posrane pomysły
JEMI
JeremiasZ

Twoja Omega: ASTERKA Gx2 Z18XE i X18XE1

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Twoja Omega