taka oto Omka ma

Pochwal się swoim autkiem bądź zaprezentuj postępy prac nad remontem Twojej Omegi

taka oto Omka ma

Postprzez damns 7 lip 2007, o 12:07

Omka 2.o 16V + gaz, rok 1995
na wyposazeniu:
-welur
-elektryczne: lusterka(podgrzewane), szyby, roleta, szyberdach
-klima (w trakcie naprawy :-/ )
-alufelgi irmcher, opony 205/55/16
-grill kamei, blenda na tylnej szybie.. i takie tam..
W dniu zakupu:
Obrazek

brudna:
Obrazek

i po polerowaniu:
Obrazek
Obrazek

Obrazek
damns

Re: taka oto Omka ma

Postprzez Pablo82 7 lip 2007, o 12:15

Fajna Oma w fajnym kolorze :spoko: :beer:
Pablo82

Postprzez damns 7 lip 2007, o 12:34

a wlasnie kolor.. z tym kolorem to taka przygoda byla ze niby granat z tych standartowych.. a sie okazalo ze dodatkowo ma jakis diament polozony.. wiec w pelnym sloncu kolor sie robi fioletowy prawie.. denerwuje troche bo jak klamke zmienialem ostatnio to wiecej biegania bylo z szukaniem koloru :]
damns

Postprzez OBoloG 7 lip 2007, o 14:37

Kumpel ma idento wypisz wymaluj grill, znaczek irmiego, kolor, światła - fajna.
Powiedz co robisz z klimą bo ja też mam z nią problem gdzies mi gaz ucieka i nie wiem gdzie.
OOF NAJLEPSZE
OBoloG

Twoja Omega: 97' Omega B Edition Sport II

Postprzez damns 7 lip 2007, o 19:57

bylo ok dopoki nie nadeszly upaly (wtedy najlatwiej sprawdzic) i napelnilem freonem z jakims UV. dzialalo dopoki nie uciekl.. okazalo sie ze sprezarka nieszczelna.. w serwisie sie w to nie bawia i cala sprezarka by byla do wymiany. ale dali mi namiary od takich spraw.. tyle ze trzeba sie umawiac 2 m-ce wczesniej w sezonie.. kombinuje gdzie indziej :-/
damns

Postprzez OBoloG 7 lip 2007, o 20:08

No widzisz mnie gaz uciekał po 3 dniach nie było już nic goś mi sprawdzał wszystko pod maską zawory wysokiego i niskiego ciśnienia oraz przewody od klimy i wszystko było niby szczelne tylko zapomniał o chłodnicy klimy tego nie sprawdził więc nastawiłem się na nią a teraz jak napisałeś że sprężarka też może popuszcza ojc to tez nie było spr. wiec zaczynam sie bac. U mnine w mieście najtaniej nabicie 80 zł. gośc mi jeszcze powiedział że jeżeli nie znajdzie przyczyny gdzie ucieka to za nic nie zapłace no tylko trza sie umawiac duzo wcześniej.

Tak się zastanawiałem czy u siebie masz xenony czy soczewki ale wkońcu mnie olśniło i zobaczyłem że nie masz spryskiwaczy wiec musisz mie soczewki.
OOF NAJLEPSZE
OBoloG

Twoja Omega: 97' Omega B Edition Sport II

Postprzez JEMI 7 lip 2007, o 20:25

i nastepny na polsrodkach choc tu lepiej fajne auto z fajnym grillem i zadnego zdjecia srodka cale auta pokazywac pytanko lampki juz byly jak rozumiem jakie masz wlozone bo w tym roczniku byly ryfle ???
nie puszczone bąki unoszą się do mózgu stąd biorą sie posrane pomysły
JEMI
JeremiasZ

Twoja Omega: ASTERKA Gx2 Z18XE i X18XE1

Postprzez damns 8 lip 2007, o 08:58

OBoloG u mnie w miescinie nabicie 100PLN ale w ramach tego wykryli pozniej skad ucieka. mam namiar gdzie naprawic, tylko:
1. to gosc ktory wymeinia kompleksowo wszystko.. ale daje potem gwarancje (ale koszta!)
2. umowilem sie ale nie mieli gazu i nie chcieli sie zabierac do tego. teraz mam sie znowu umowic i zobaczymy.. bo podobno samo uszczelnienie sprezarki..

JEMI co do wnetrza bedzie.. chociaz nic szegolnego.. narazie jest troche rozbabrana. Nie ma wyswietlacza(MID) bo w naprawie (zniklo pare pikselkow), kombinuje z podswietleniem.. jak kupile mbyly biale diody ale jak swiecily to dopiero w nocy bylo widac, potem zalozylem czerwone (biale jakims cudem zaczely migac i sie czesc popalila;]).. i doszedlem do wniosku ze zwykle zarowki najlepszy efekt daja tylko teraz kolor.. pozatym chce wymienic konsole (manual) i radio (delco na cd).. i dam sie na spokoj.. wtedy wrzuce zdjecie a narazie tyle moge..
Obrazek
tylko sie nie smiac.. ale denerwowala mnie ta dziura

a lampy soczewki byly zakladane.. bo kupilem od znajomego wiec wywiad zadzialal. Miedzy innymi ze tarcze z przodu sa nawiercane Zimmermanna i zeby standartowyh klockow nie ladowac w to..
damns

Postprzez Robert 8 lip 2007, o 09:19

Wyglada jak kolorowy wyswietlacz. Dla mnie git. Zapodaj sobie jakies panie toples :rotfl:
Robert

Postprzez JEMI 8 lip 2007, o 21:09

masz cd to znaczy bedziesz sie go pozbywal ???
JEMI
JeremiasZ

Postprzez damns 9 lip 2007, o 13:35

wlozylem co mialem pod reka (strona z katalogu BP).. Robert myslalem o jakims fajnym zdjeciu ale nie chcialo mi sie nigdzie isc.. a paczka z MIDem juz wyslana, tylko czekam.. a radia raczej bede sie pozbywal.. bo plytki strzasznie przeskakuja.. pewnie laser wyczyscic albo cos.. ale potrzebuje z mp3 bo schowek zawsze pelny i tak nie ma miejsca na plyek duzo..
damns

Postprzez PWS 9 lip 2007, o 13:53

A może jakieś prostsze rozwiązanie?? Ja wpadłem na taki fajny pomysł, a mianowicie: Tata jest bardzo zadowolony z fabrycznego radia,że super łatwe w obsłudze itd, ale jak jakaś dłuższa jazda to kasety z jakąś wybraną muzą się przydają, ale żeby zgrać kasetę to trzeba mieć z godzinę siedzenia jak nic. To wpadłem na pomysł, by kupić tacie konwerter do MP3/4 i discmanów czy nawet komórki. Wygląda to jak kaseta z kabelkiem. Ja kupiłem Thomsona oryginalnego ze złotym jackiem. Na początku tata jeździł z MP3 moją starą i trochę były trzaski, ale jak wziął moje MP4 raz to te same utwory chodziły o wiele lepiej, więc trzaski to też może być wina sprzętu a nie konwertera. Zalety to niska cena, złodziej sie nie połaszczy na radio kasetówkę i do tego przykręcone fabrycznie, MP3 czy coś tam zawsze przy sobie. Konwerter to koszt 20-30 zł. Wiem, że to nie jest super rozwiązanie ale na pewno daje radę. A MP3 leży w kieszonce po lewo od radia.
PWS

Postprzez Robert 9 lip 2007, o 14:46

Jak dla mnie ipod i transmiter fm. Wezmiesz do kazdego auta, a zlodzieje ci go nie zakosza bo bedziesz mial w kieszeni. Lepsza jakosc od kasety z kabelkiem.
Robert

Postprzez damns 9 lip 2007, o 15:05

ale mam juz duzo plytek z mp3.. planuje jakies niedrogie kupic jakies radyjko.. a i tak jak na tyle smeici co zawsze mam w samochodzie to dodatkowo transmiter, konwerter, odtwarzacz mp3.. gdzie to polozyc? poleczke kolo radia mam zlikwidowana juz.. nawet telefon klade pod dzwignie od recznego, wszystkie schowki zawalone nie wiem nawet czym;] musze pozadek zrobic wkoncu:P
damns

Postprzez JEMI 9 lip 2007, o 19:50

sluchaj damns na priv zapodaj jakie sumy by cie interesowaly i kiedy moglibysmy sfinalizowac tranzakcje (interesuje mnie raczej termin przyszlomiesieczny) :-)
JEMI
JeremiasZ

Następna strona

Powrót do Twoja Omega