oMeGa BosSs-a ;) ( Rodzina tradycja ?? !! )

Pochwal się swoim autkiem bądź zaprezentuj postępy prac nad remontem Twojej Omegi

oMeGa BosSs-a ;) ( Rodzina tradycja ?? !! )

Postprzez BosSs 6 cze 2010, o 18:41

Cześć Koledzy :)

Zabieram się już od dłuższego czasu żeby pochwalić się swoim maleństwem i ... w końcu mi się udało :)

Napiszę parę słów dlaczego ten a nie inny samochód i wkleję parę fotek, bo kto czyta te śmieszne wypociny ? Faceci to wzrokowcy i wolą patrzeć :-D Więc od razu przejdźcie w dół i nie czytajcie tych bzdur :P

A więc tak ... około roku 2000/01 ojciec w końcu zdecydował się zmienić samochód. Mieliśmy starego, zdezolowanego Renosa 18 ( tak 18 nie 19 :P ). Jedynym jego plusem był fakt, że był to diesel :-D i jak twierdził ojciec - silnik był igła hły hły. Szkoda, że tylko silnik ... ale to pewnie przez to, że miał dachowanie i samochód był przeznaczony na złomowanie hahaha

No nic ... w końcu go przekonaliśmy do zmiany i znajomy sprowadził mu Omegę A Kombi z 1992 Club (2.0).
Mniej więcej coś takiego :

Obrazek

W porównaniu z Renault Omega to była istna masakra !! !! !! Wielkie wygodne bydle, które było w stanie wszystko przewieźć i części do niego nie kosztowały fortunę !! Rodzinka się zakochała. Wyjazd do rodzinny na wschód ( 500 km ) to w końcu była wygoda i przyjemność :-D

Kolej przyszła na zmianę samochodu mojego brata. Nie muszę chyba mówić na co zmienił ... :) Tak, tak trafiła się fajna sztuka z 1993 roku w pełnym wyposażeniu ( jak na silnik 2.0 ).

Ta z prawej ( bordowa :) ) :

Obrazek

To było około roku, bo ja wiem 03/04. W 08 w końcu przyszedł czas na mój pierwszy samochód. Nie muszę chyba wam mówić co chciałem mieć :) :) :)

Co prawda wyposażenie chciałem mieć trochę inne, ale kasy było ile było, a że się trafiła świetna okazja to wziąłem tą z lewej ( białą ).

Silnik 2.0 wersja golas, rok 1989 !! ( oczywiście z elektrycznym lusterkami i podgrzewanymi haha i dodatkowo roleta na tylnej !! )
Nigdy nie mogłem skumać czemu montują elektryczne lusterka, a brak jest elektrycznych szyb. A ta rzecz to jedna z tych, które po prostu muszę mieć. Więc na allegro zakupiłem zestaw i zamontowałem :D
Samochód jak na swój wiek jest w świetnym stanie. Niby od starszego Niemca ( buhahaha ), ale chyba coś w tym było, bo tapicerka, plastiki i cała reszta wygląda jak na swój przebieg tj. 125,000 ( jak kupowałem ). Pewnie to nie możliwe, ale akumulator chyba był z tego też roku :P

W czasie użytkowania 2 lat za dużo przy nim nie robiłem, bo nie było za bardzo co :) Z tego co na tą chwilę pamiętam to elektryka szyb oraz nagrzewnica. Dzięki forum zrobiłem to sam poprzez schowek, a nie w u mechanika zdejmując tapicerkę haha. Aha bo bym zapomniał ... i raz musiałem wymienić szybę z tyłu, którą wybiłem bo się narzeczonej kluczyki zatrzasnęły :P

Obrazek

Obrazek

o ... bo mi teraz ( patrząc na to zdjęcie ) się przypomniało, że jeszcze dołożyłem spojler :)

Obrazek

Moja dziewczyna ( obecna żona ) jak widzicie również twierdzi, że Omega to jest to :-D :-D :-D

Dobra dobra, ale to nie koniec tej historii hyhy. Rok później tj. 2008 Omega od Ojca kończy swój kres. Ojciec miał firmę lekko transportową ( ;) ) i do dnia dzisiejszego nikt nie wie ile miała przejechane ( ok 2005/2006 ) zatrzymał się licznik na 320,000 hłyhły. Poszedł ślimak w skrzyni czy coś takiego ... stwierdził, że to za droga naprawa i tego nie wymieniał. Zresztą i tak więcej niż 80khm nie jeździł więc mu był nie potrzebny haha. Samochód miał przejechane w chooj. Był łatany ile się da i gdzie się da. Jeżdził by pewnie dalej, ale z tyłu u pasażera wpadła podłoga więc Omega Caravan Club zakończył życie hehe :)

Inny samochód jak Omega oczywiście nie wchodziło w rachubę więc z Niemców przyjechała Omega B CD 2.0 rok 1998 ... oczywiście kombi.

Ta po środku :)

Obrazek

Po około pół roku stwierdza, że szkoda samochodu na jego przewozy, a że brat też chciał zmienić samochód dochodzi do sprzedaży/wymiany. Ojciec sprzedaję mojemu bratu, on oddaje mu swoją, a ja zamieniam się z Ojcem ;)

Co prawda moja biała była w lepszym stanie niż od brata, ale pełne wyposażenie spowodowały, że wolałem ją, a Ojcowi było to jedno :)

Tak więc na tą chwilę posiadam Omegę A 1993 rok Sportive C20NE :-D

Fota z dzisiaj po umyciu :

Obrazek

Wyposażenie tego maleństwa to : chyba max jak na ten silnik czyli :

elektryczne szyby, elektryczne lusterka, klimatyzacja, obrotomierz, podłokietnik tył przód, szyberdach ( chooojowy ), kubełkowe fotele.

Od czasu jak ją wziąłem pod swoje skrzydła bawię się dalej w naprawę rzeczy po poprzedniku :) Powolutku, pomalutku naprawiam różne pierdołki. Dzięki forum i temu tematowi myślę, że spokojnie się uporam ze wszystkim + coś jeszcze dołożę ;)

Powiem szczerze, że jedyne czego mi brakuje ... to większy silnik :) Co prawda można coś wyprzedzić i jechać przed maluchami po autostradzie, ale mocy brakuje ... oj brakuje :) Myślałem nad zmianą silnika, ale jak poczytałem jaki koszt , to stwierdzam, że chyba nie ma to sensu i lepiej kupić nowszą B od razu z silnikiem MV6. No, ale na razie hajsu i tak nie więc to będzie dalsza przyszłość ....

Co będę robił i jest do zrobienia w kolejnych postach. Jak i więcej zdjęć :)

A to fotka dla tych, którzy to całe przeczytali ... :

Obrazek

:-P :-P :-P :-P :-P
BosSs

Twoja Omega: Piechtolot

Re: oMeGa BosSs-a ;) ( Rodzina tradycja ?? !! )

Postprzez Maro 6 cze 2010, o 18:48

Ale morda :lol:

Wypracowanie fajne, po łebkach czytałem ale... doczytałem :)

PS. Masz w większej rozdzielczości to zdjęcie żony? ;)
Maro
LED MASTER

Twoja Omega: Cadillac Catera Irmscher

Postprzez KAFARMAN 6 cze 2010, o 18:57

mnie się ten fragment spodobał
BosSs napisał(a):Ojciec sprzedaję mojemu bratu, on oddaje mu swoją, a ja zamieniam się z Ojcem

Tzw. machnium
Maro napisał(a):PS. Masz w większej rozdzielczości to zdjęcie żony? ;)

co za jan :lol:
BosSs napisał(a):A to fotka dla tych, którzy to całe przeczytali .

Maro napisał(a):po łebkach czytałem

ja zmęczyłem całe ;-) widać ,że rodzina fanatyków :spoko:
Pierwszy Diesel
Jedno piwo to nie piwo, dwa piwa to pół piwa, dopiero cztery piwa to piwo. A na jedno się nie chodzi...
KAFARMAN
Morderator

Twoja Omega: 2001 2.2DTI Kombi 1998 3.0 MV6

Postprzez gross57 6 cze 2010, o 19:02

Mina jakby mu wlasnie kierownica sie zblokowala :lol:
oj ale to wgniecenie na lewym blotniku strasznie nie ladne,przyznaj sie gdzie przywaliles? :-P
BosSs napisał(a):kluczyki zatrzasnęły :P
ja dlatego mam trzy komplety kluczykow i kij predzej bede dreptal pol miasta na piechote niz szyby sobie bil :mrgreen:

a podsumowujac, ladne sztuki

ps.zawsze wiedzialem ze oma to auto dla gangstera,jak widac na obrazku jakies "zwloki" do bagaja sie zmieszcza ;-) :-P
BosSs napisał(a):Obrazek

tylko prosze nie brac do siebie okreslenia zwloki :roll:
Obecnie w Brnie
areua jaiba
gross57

Twoja Omega: jakies A w dalekich planach

Postprzez Kozik 6 cze 2010, o 19:02

Maro napisał(a):PS. Masz w większej rozdzielczości to zdjęcie żony?

o taaaaaak :lol:

a oma jak oma, fajnie ze ma klime. Zagazować i jezdzić az zacznie palić wiecej oleju niz gazu
Tu krytyka wytyka błędy, a muzyka zamyka gęby, logika nie tyka tępych, a panika dotyka spiętych
Kozik
OFF-TOP Master

Twoja Omega: x25dt 2000` kombi

Postprzez Div 6 cze 2010, o 19:12

swap - się nie opłaca, za to gratuluje rodzinnego zapału do łamag :)
"Połączenie teorii i praktyki: nic nie działa, nikt nie wie dlaczego..."
Jest może 200km, dalej wieje nudą.....
Div

Twoja Omega: B 98 3.0 v6 mv6 + Rudy

Postprzez VeRay 6 cze 2010, o 20:32

Nie wiedziałem ze w Wodzisławie razem z samochodem dostajesz gratis żonę, muszę się tak przejechać.

PS. Fajne te omegi ;-)
VeRay

Twoja Omega: Mercedes W202

Postprzez BosSs 6 cze 2010, o 21:49

[img]PS.%20Masz%20w%20większej%20rozdzielczości%20to%20zdjęcie%20żony?[/img]

hehe coś się znajdzie ... czekaj czekaj mam tu coś przygotowanego :D w gorszej jakości, ale w większej rozdzielczości :P

Obrazek

może być ?? :P

Mina jakby mu wlasnie kierownica sie zblokowala

no morda straszna haha można po nocach straszyć hahahha

[img]oj%20ale%20to%20wgniecenie%20na%20lewym%20blotniku%20strasznie%20nie%20ladne,przyznaj%20sie%20gdzie%20przywaliles?[/img]

na parkingu ktoś cofając mi jebnął .... najgorsze, że jak się przyjrzysz to jest na dole trochę kitu ... to było robione parę miesięcy temu - też cofając ktoś mi zahaczył ... teraz się cieszę, że nie oddałem wtedy do malowania :D :)

ja dlatego mam trzy komplety kluczykow i kij predzej bede dreptal pol miasta na piechote niz szyby sobie bil

ja też nie chciałem zbić .. odchylałem drzwi, bo się da i wkładałem rękę żeby cypelek sięgnąć, ale nie wytrzymała szyba hahaha ... no szkoda, że drugich kluczy nie mam :/

tylko prosze nie brac do siebie okreslenia zwloki

hehe no raczej, że nie :D ps. myślę, że nawet dwa czy hmmm nie wiem jak po polskiemu dwie zwłoki by się zmieściły no dobra niech będzie dwa trupy :)

a oma jak oma, fajnie ze ma klime. Zagazować i jezdzić az zacznie palić wiecej oleju niz gazu

zagazowana każda :) mam nadzieję, że kiedyś będzie mnie stać na nie-zagazowanie albo będę miał mniejszą odległość od roboty i nie będę musiał gazować :)

Nie wiedziałem ze w Wodzisławie razem z samochodem dostajesz gratis żonę, muszę się tak przejechać.

kurwa ... otwieram klapę, a tam ciul, wyskoczyła jak gumka z majtek hehe wtedy jak siedziała, to jeszcze nie rozumiała co to znaczy "omega" teraz już wie ( no w końcu jest moją żoną :p). Na pytanie jaki samochód jest najlepszy odpowiada : "oczywiście Omega", a jak silnik jest najlepszy i jaki by chciała w następnej Omedze odpowiada : "MV6" :D
myślę, że tyle nauki na temat Omegi jej styknie hehehe
BosSs

Postprzez Kozik 6 cze 2010, o 21:54

BosSs napisał(a): a jak silnik jest najlepszy i jaki by chciała w następnej Omedze odpowiada : "MV6"

ostatnio mieliśmy tu ciekawy temat o oznaczeniu mv6- nie chcesz wiedziec co sie okazało :lol: klekotem byś jeżdził
Tu krytyka wytyka błędy, a muzyka zamyka gęby, logika nie tyka tępych, a panika dotyka spiętych
Kozik
OFF-TOP Master

Twoja Omega: x25dt 2000` kombi

Postprzez Div 6 cze 2010, o 22:04

Dokładnie. Byś klekotem zapierdzielał :lol:
"Połączenie teorii i praktyki: nic nie działa, nikt nie wie dlaczego..."
Jest może 200km, dalej wieje nudą.....
Div

Twoja Omega: B 98 3.0 v6 mv6 + Rudy

Postprzez KAFARMAN 6 cze 2010, o 22:05

Kozik napisał(a):nie chcesz wiedziec co sie okazało :lol: klekotem byś jeżdził

:lol:
Pierwszy Diesel
Jedno piwo to nie piwo, dwa piwa to pół piwa, dopiero cztery piwa to piwo. A na jedno się nie chodzi...
KAFARMAN
Morderator

Twoja Omega: 2001 2.2DTI Kombi 1998 3.0 MV6

Postprzez BosSs 6 cze 2010, o 22:20

ostatni tydzień jestem po tyłach ze względu na przeprowadzkę i narodziny Małej, ale widzę, że będę musiał dokładnie przejrzeć ostatnie tematy :P
BosSs

Postprzez gross57 6 cze 2010, o 22:30

A tam MV6 najlepszy to C36GET :mrgreen: :lol:
Obecnie w Brnie
areua jaiba
gross57

Twoja Omega: jakies A w dalekich planach

Postprzez RAFALSKI 6 cze 2010, o 22:37

Porzadne wypracowanko... cale przeczytalem ;-) BosSs ladna Omege posiadasz. Zazdroszcze Ci tych okraglych dekielkow na felgach... ja nie mam i wyglada to h***wo :-( No i ta klima...
RAFALSKI

Twoja Omega: BMW E36 '97 M43B18

Postprzez jaggi 7 cze 2010, o 04:53

powiem krótko- mi się widzi :ok:
tak trzymaj ;-)
wódka jest dla mądrych ludzi.... i piwo...... a nie dla baranów....
jaggi
Morderator

Twoja Omega: Biała Dama C30Se 95'caravan

Następna strona

Powrót do Twoja Omega